Vezeme opět tři body a opět bez obdrženého gólu TJ Dvůr Králové – FK Admira Praha 0:2 (0:1)

DVŮR KRÁLOVÉ (mar, va) – V neděli 13. 11. nás čekal další soupeř v divizní sk. C a to TJ Dvůr Králové nad Labem. Podle dosavadních výsledků a postavení v tabulce se dal očekávat soupeř hodně kvalitní a těžký. To se také potvrdilo, i když…
Než začneme s popisem samotného průběhu, pro nás úspěšného zápasu, nejprve se musím zmínit o atmosféře na stadionu. Podle domácích údajů přišlo 380 lidí. Tak nepřátelské prostředí části, nebo jednotlivců, v hledišti jsem už dlouho nezažil. Těch pražských kur…v, čur…ů, hovad a sviní bylo i na velké ploše přespříliš. Domácí fanoušci zcela zjevně nechápou, že fotbal je kontaktní sport. A jejich výše uvedené výkřiky, když náš hráč pouze proběhl v blízkosti jejich fotbalisty, jsou dost překvapující. Ale pojďme k průběhu zápasu.
Na stadionu (divizním!!!) není časomíra, a tak časy v referátu berte s rezervou.
Od první minuty byla na našich hráčích vidět snaha o stejný přístup a odpovědnost jako v minulém zápase proti Převýšovu. Oba útočníci se aktivně zapojili do napadání soupeře při rozehrávce, a tak jsme prvních 10 min. soupeře nepustili na svou půlku. V tomto čase stojí za zmínku centr Paťhy a náskok Petra ve vápně, který jen o milimetry minul načechraný balon, a hlavně situace z 11. min., kdy po dlouhém centru dobíhal domácí stoper míč na hranici velkého vápna a střetl se s vlastním gólmanem. Míč propadl za ně a Petr dorážel do prázdné branky. Leč přidal málo důrazu a stoper domácích stačil balón doběhnout ještě před brankovou čárou. Nic zajímavého se nedělo až do 17. min. V té ponechal hlavní rozhodčí výhodu pro náš celek a z půlky letěl dlouhý a přesný pas k pravé lajně na Majera. Ten poslal centr do vápna, kde jej domácí obrana odvrátila vysoko nad sebe. Pak ale zkoprněla a čekala, až míč dopadne zpět. Toho využil Michal Mičko, přesně načasoval svůj náběh a výskok a přesným lobem přes domácího brankáře otevřel od zadní tyče skóre zápasu – 0:1. V následujících minutách jsme si vytvořili tlak a zahrozili jsme několika závary ve vápně domácích. Rozruch přinesla 30. min., kdy po asi nechtěném, ale přeci jenom faulu Mamurova na domácího útočníka nařídil sudí penaltu. Naštěstí pro nás ji domácí exekutor Kilevník kopl do tyče, naši zadáci zareagovali včas a balon letěl nekompromisně od naší branky. Až do konce poločasu měli více ze hry domácí, ale nic, z čeho by mohl padnout gól.
K překvapení všech začal druhý poločas naší velkou aktivitou a domácí očekávaný tlak nikde. To se vyplatilo a už ve 49. po centru zprava od Jirky Kureka propálil Pavel Príborský z voleje domácího gólmana – 0:2. Naše aktivita pokračovala až do 56. min. a neustále se hrálo na půlce domácích.
Postupně však domácí zvyšovali důraz v osobních soubojích a tlačili nás před naši branku. Jenomže většina jejich nákopů do vápna končila na hlavičkách našich stoperů a i odražené míče jsme většinou uklízeli do bezpečí. Asi největší šance domácích přišla v 75. min., kdy útočník prošel až na hranici cca 12 metrů od branky a zcela sám střílel – jenže pět metrů nad. Tuto ragbyovou disciplínu si domácí zopakovali ve druhém poločase ještě několikrát. Naši hráči pak až do konce hráli v klidu, zkoušeli brejky a posledních pět min. už domácím téměř nepůjčili míč.
Bez časomíry je těžko odhadnout, kolik času ještě zbývá, hlasatel nic a tak najednou hlavní rozhodčí pískl konec. Získali jsme tak další tři body a s čistým kontem.

Admira: Michal – Mamurov, Komínek, Martinic, Paťha – Príborský (81. Zd. Zahálka), Majer, Kokoška, Kurek – Mičko (60. Socha), Petr (87. Stoičkov).

Naši střelci

7 – Mičko (2 doma + 5 venku);
3 – Petr (3 + 0);
2 – Majer (1 + 1), Príborský (1 + 1), Kokoška (2 + 0);
1 – Socha (0 + 1), Martinic (1 + 0), Z. Zahálka (1 +0), Paťha (1 +0).

Diváci na Admiře

250 – Admira v. Převýšov 1:0
185 – Admira v. Ústí nad Orlicí 1:2
180 – Admira v. Jablonec B 3:2, Admira v. Nový Bydžov 2:1
155 – Admira v. Velim 1:1
125 – Admira v. Pěnčín-Turnov 4:3

  • Tabulka divize C na adrese:
  • http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=3211
Podzim zakončíme doma s FK Náchod

Poslední utkání první poloviny divizního ročníku 2011-2012 odehrajeme doma s FK Náchod. Zápas je na programu v neděli 20. listopadu, výkop od 10.15 hodin.