Po čtvero hodech přišel bodový půst FK Admira – FK Náchod 0:1 (0:1)

KOBYLISY (api) – Čtyř utkání za sebou jsme vyhráli, mimo jiné i nad lídrem tabulky Převýšovem, či ve Dvoře Králové, který doma střílel soupeřům pětibrankové nadílky. V posledním kole podzimu 2011 jsme se z výšin zase snesli na pevnou zem. Sotva průměrný Náchod, který se v tabulce pohybuje až v její druhé polovině, si z Kobylis odvezl tři body. Proč? Brzy dal gól a pak dobře, organizovaně bránil. A ubránil se… Možná i proto, že nám chyběl nejlepší střelec podzimu Mičko (zlomená lícní kost).
Je to mrzuté, mohli jsme atakovat čtvrté místo tabulky, takto přezimujeme jako sedmí.
Pozoruhodností posledního podzimního kola je celkem šest výher hostí venku, bohužel, včetně té náchodské u nás…

Zajímavé okamžiky zápasu

První střelu zápasu vyslal Kurek – nad břevno náchodské branky v 6. minutě.

V 11. minutě našel Kokoška zprava v šanci Martinice. To běžela 11. minuta. Jenže brankář Východočechů Baláž našeho kapitána bohužel vychytal.

Náchod se ukázal poprvé ve 13. minutě. Prudce a přesně vystřelil Srkal, brankář Michal jeho ránu vyrazil na roh.

Od 16. minuty až do konce zápasu svítil na světelné tabuli stav 0:1. Srkal zleva našel na rohu malého vápna špatně pokrytého D. Nejmana a ten se trefil pod břevno – 0:1.

Při formě našeho týmu z posledních čtyř kol jsme pevně věřili, že zápas otočíme. Leč, mýlili jsme se…

Ve 20. minutě ostře po zemi zprava centroval Mamurov, Petr ve skluzu na míč nedosáhl a ten prolétl kolem vzdálenější tyče za lajnu.

Tři minuty poté to zkusil Kurek, jeho ránu Baláž vyrazil.

Přesně po půlhodině hry centroval Paťha, Príborského hlavička si ale cestu do šibenice nenašla.

Za minutu pálil prudce Socha, leč vedle.

Ve 37. minutě střílel opět Socha. Gólman Baláž jeho střelu kryl. Následoval závar před východočeskou brankou, jenže nakonec se Náchod ubránil.

Už za minutu poslal Martinic míč do běhu Kurekovi, ten však střílel nad břevno. Akce si vysloužila potlesk hlediště, avšak – co z toho…

Ve 44. minutě provětrala dvojice z Náchoda Vít a Srkal naši obranu, nakonec z toho všeho ovšem bylo jen autové vhazování. Chvíli poté centroval po rozehraném přímém kopu Vít a Michal se musel vytáhnout proti přesné hlavičce Rompotla.

To je výčet zajímavostí z první půle.

Z té druhé stojí za zaznamenání vysoká „svíce“ padající v 51. minutě pod břevno náchodské branky, s níž si však gólman na lajně poradil.

V 54. minutě minula Kurekova střela těsně tyč.

Po necelé hodině hry vyzkoušel Srkal Michalovu pozornost, náš brankář střelu v pádu lapil.

V 62. minutě hlavičkoval Socha z centru Mamurova a Admira byl za celý zápas nejblíže vyrovnání! Míč ale bohužel jen orazítkoval tyč náchodské branky.

V 69. minutě po naší ztrátě míče vystřelil nebezpečně hostující Hubička. Mířil k tyči, Michal však byl na místě a balon robinzonádou chytil.

V 76. minutě po rychlém brejku hostí a zmatku před naší svatyní mohlo být hotovo. Náš stoper Komínek však nastřelil naštěstí jen tyč Michalovy branky. Takto ještě stále žila naděje.

Šest minut před koncem se po nedorozumění dvou našich hráčů dostal do úniku hostující Malý. Z úhlu ale pálil vedle a vzápětí byl střídán.

Snažili jsme se, bojovali jsme, ale prostě to nešlo. Gól jsme nedali. Naopak, už v nastaveném čase dopravil míč do sítě naší branky střídající Pek, jenže z ofsajdu. Zajímavé je vyjádření trenéra Náchoda Havlíka na náchodském webu, že to byl regulérní gól. Zůstává trochu záhadou, jak to mohl kouč soupeře tak přesně posoudit z lavičky na vzdálenost nějakých šedesáti metrů přes celé hřiště před vzdálenější brankou – ale budiž.

Těsně před koncem nastavení šel před přímým kopem Admiry do vápna Východočechů i gólman Michal, ovšem marnost a nic z toho…

S porážkou od Náchoda jsme nepočítali, prostě – musíme ji přijmout. Když se nedá gól, nedá se ani vyhrát. Přána nám nebyla ani remíza, a tak Východočechům na dálku gratulujeme.

Před 220 zklamanými diváky pískal vcelku přesně sudí Melničuk.

ŽK: 3:2

Admira: Michal – Mamurov, Komínek, Martinic, Paťha – Príborský (46. Zd. Zahálka), Majer, Kokoška, Kurek – Socha, Petr (78. Stoičkov).

Náchod: Baláž – Škoda, Kuneš, Rompotl, O. Nejman – Srkal, Hubka, Vít, D. Nejman (90. Pek) – Hubička, Malý (85. Petr).

Naši střelci

7 – Mičko (2 doma + 5 venku);
3 – Petr (3 + 0);
2 – Majer (1 + 1), Príborský (1 + 1), Kokoška (2 + 0);
1 – Socha (0 + 1), Martinic (1 + 0), Z. Zahálka (1 +0), Paťha (1 +0).

Diváci na Admiře

250 – Admira v. Převýšov 1:0
220 – Admira v. Náchod 0:1
185 – Admira v. Ústí nad Orlicí 1:2
180 – Admira v. Jablonec B 3:2, Admira v. Nový Bydžov 2:1
155 – Admira v. Velim 1:1
125 – Admira v. Pěnčín-Turnov 4:3

  • Tabulka divize C na adrese:
  • http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=3211