PROJEKT TOUR DE CLUB

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ve středu 7. března navštívil FK Admira Praha tým profesionálů z FAČR. Od 16.30 hodin na domácí UMT absolvoval tým U-11 pod vedením profesionálního trenéra mládeže pana Mgr. Zdeňka Srby, trenérů Karla Kopsy a Miloslava Houšky, za asistence trenéra U-11 Martina Průši, ukázkovou tréninkovou jednotku. Mezi diváky jsme viděli trenéry admirácké mládeže, rodiče, ale i přátele, kteří se kolem fotbalu motají. Celá tréninková jednotka se skládala z několika částí a trvala celkem 60 minut. Poté se přesunulo pár dospělých do klubových prostor, kde se za přítomnosti pedagožky paní Mgr. Ivany Bartákové konala volná diskuze o tom, jak důležitý je všestranný pohybový rozvoj u dětí, co všechno nabízí Institut sportovního lékařství, a jak je důležitá pro sportovce zdravotní prohlídka u odborníka. Rozhodně to byla pro všechny zajímavá zkušenost.

Text a foto: Vlaďka Zamrazilová

Hodnocení z pohledu šéftrenéra SpSM Václava Pudila

Dne 7. 3. 2012 proběhla na fotbalovém hřišti Admiry ukázková tréninková jednotka za účasti Mgr. Zdeňka Srby a dalších trenérů za FAČR. Za lékařskou vědu byla přítomna terapeutka Mgr. Bartáková, jejíž výklad měl sloužit jako instruktáž a zároveň podnět pro rodiče, kteří mají zájem o vývoj svého dítěte.
Po tréninkové jednotce se konala beseda ve VIP Admiry. Tam se dostaly k širšímu povědomí zájemců informace, kde hledat zdravotní chyby u dětí a jak jim předcházet.
„Děkuji všem zainteresovaným. Myslím, že to bylo velice poučné, a prosím trenéry, kteří se tréninkové jednotky zúčastnili, aby načerpané poznatky dále rozšiřovali. Tímto chci poděkovat žákům M. Průši, kteří se uvolili trenérskou jednotku předvést. Dále všem rodičům, trenérům a asistentům, kteří zůstali až do konce,“ konstatoval šéftrenér mládeže Václav Pudil, který zmíněnou trenérskou jednotku na Admiře osobně zajistil.
Jak řekl, osobně věří, že se v budoucnu bude opakovat.