Kolín nemilosrdně trestal naše hrubky FK Admira – FK Kolín 0:4 (0:1)

Satalická umělka nám štěstí zase nepřinesla. Vloni , přesně před rokem, jsme na ní v prvním jarním utkání podlehli Vilémovu 0:1. Tentokrát to bylo proti Kolínu ještě horší. Hosté, farmářský tým druholigové Vlašimi, nám předvedli, jak se hraje fotbal na špici divizní soutěže. Byli důrazní, prezentovali se organizovanou hrou a nutili náš nejistý tým k hrubým chybám. Ty pak Středočeši nemilosrdně trestali. A to ještě jednu stoprocentní loženku zahodili střelou těsně vedle a další jim zlikvidoval brankář Michal. Přiznejme si, že naši hráči kolínského gólmana Čižinského za devadesát minut naopak vážněji neohrozili.

Branky:

Už v 9. minutě posadil Novotný míč z rohového kopu naprosto přesně na hlavičku neobsazeného Biška – 0:1. Střelec to měl poměrně snadné, nikdo z našich čahounů ho neobsadil a brankář Michal zůstal stát na brankové čáře…

Jestliže naše šance aspoň na plichtu žila, v 67. minutě v podstatě zhasla. To Vosický přišel zbytečně o míč a kanonýr Kolína Jícha, jeden ze tří vlašimských profesionálů v jeho dresu (dále Nešpor a Kolašinac), zvýšil na 0:2. Byla to přesná střela a klasický „angličan“ od tyče.

Už za tři minuty se nám nevyplatil nedůraz ve vlastním vápně. K míči se protlačil střídající Středočech Michálek a propálil Michala – 0:3.

Deset minut před koncem doslova hloupě ztratil balon Majer a zkušený šutér Jícha neměl problém – 0:4.

Nezbývá, že soupeři sportovně pogratulovat. Šel za výhrou od prvního hvizdu objektivního sudího Jedličky a byl prostě lepší.

Admira: Michal – Komínek (78. Mamurov), Martinic, Vosický, Čmejla – Zahálka, Kokoška (60. Kubice), Majer, Kurek – Šimáček, Petr (66. Stoičkov).

Poděkování patří stovce nejobětavějších fandů, kteří v nepříjemném „dušičkovém“ chladu a mrholení vážili do Satalic cestu. Zajímavý byl hlasivkový souboj skupinky našich a kolínských vlajkonošů. Aspoň ten skončil přibližně plichtou.

-api-

Foto: Michal Jalovec

V sobotu 17. března se Admira představí v Ústí nad Orlicí, kterému na podzim doma podlehla 1:2. Má tedy Východočechům co oplácet!

  • Tabulka na adrese:
  • http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&typ=1&pozice1=7
Diváci na Admiře

250 – Admira v. Převýšov 1:0
220 – Admira v. Náchod 0:1
185 – Admira v. Ústí nad Orlicí 1:2
180 – Admira v. Jablonec B 3:2, Admira v. Nový Bydžov 2:1
155 – Admira v. Velim 1:1
125 – Admira v. Pěnčín-Turnov 4:3
100 – Admira v. Kolín 0:4 (v Satalicích)