Hledá se střelec. Zn.: Aspoň jeden gól… Jiskra Ústí nad Orlicí – Admira 2:0 (1:0)

Takhle to řekl vedoucí mužstva Svatopluk Malina cestou do Prahy po prohraném utkání v Ústí nad Orlicí: „Od chvíle, kdy přestal hrát Mičko, jsme nedali v divizi gól.“ A má pravdu. Mičko, který odešel do Rakouska, neodehrál už poslední domácí podzimní zápas s Náchodem. Podlehli jsme 0:1. S Kolínem jsme před týdnem prohráli 0:4 a teď v Ústí nad Orlicí 0:2.

Fotbal to byl spíš podprůměrný. Sami diváci v Ústí, kterých se v nádherném sobotním odpoledni sešlo 350 (slušná návštěva), nám říkali, že jsou předvedeným výkonem svých borců zklamáni. O našem výkonu můžeme říci totéž v bleděmodrém.

Referát na stránkách orlickoústeckého klubu přikládá nízkou kvalitu hry obou mužstev přechodu z umělé na přírodní trávu. My jsme ovšem bohužel hráli mizerně už i na satalické umělce před týdnem…

Rozhodl fakt, že Jiskra dokázala dát dva góly. My ani jeden.

Důležité okamžiky zápasu:

V 9. minutě jsme mohli jít do vedení, ale po Paťhově rohu hlavičkoval Haniak, hostující u nás z Kbel, vedle. Škoda, to byla šance!

V 11. minutě pálil nepokrytý domácí Roupec vedle – taky šance.

Ve 12. minutě doslova daroval sluncem oslněný brankář Jungr (Michal nechytal, byl nemocný) domácím rohový kop. Z jeho reprízy pak zaťukal Vaňous shora na břevno naší branky.

Ve 24. minutě po centru Čmejly hlavičkoval Kurek, byla z toho „trma-vrma“ před domácí brankou, avšak nakonec jen posléze nevyužitý roh.

Ve 26. minutě po přihrávce Petra pálil Kurek, jenže vedle tyče.

Ve 28. minutě hlavičkoval domácí Pásztó po rohu, gólman Jungr jeho míč vytáhl z lajny opět na roh. V této fázi nás domácí viditelně přitlačili.

Ve 32. minutě přišel centr domácích zprava a nekrytý Falta hlavičkoval těsně vedle.

Ve 36. minutě nahrál Kokoška Kurekovi, který míč poslal do tyče. Dvakrát škoda…

Nedáš – dostaneš. Ve 40. minutě pálil prudce Pásztó. Jeho rána se odrazila od bránících hráčů k neobsazenému Roušarovi, který trefil zhruba z penalty přesně šibenici – 1:0.

Ve 41. minutě vystřelil domácí Vaňous z dobrých 25 metrů – těsně vedle. Hlediště uznale zatleskalo.

V posledních vteřinách první půle utekl Majer po pravé straně domácímu bekovi a stačil prudce po zemi nacentrovat před branku. Míč prolétl podél ní, ale bez užitku. A pak už se šlo do kabin.

Po přestávce zůstal ve 49. min. na trávníku ležet zřejmě faulovaný Kurek. Sudí Haleš z Hradce Králové, jinak vcelku objektivní, ale nechal domácím míč a ti málem skórovali. V posledním zlomku vteřiny Faltu před brankou zastavil Komínek.

V 72. minutě jsme měli jedinou šanci druhého poločasu. Z Paťhovy přihrávky střílel Kurek, jenže brankář Neoral jeho ránu vyrazil.

V 80. minutě vyprodukovali domácí pohlednou kombinační akci po ose Kukla – Chasák – Grepl (shodou okolností všichni střídali ve druhém poločase). Posledně jmenovaný hlavičkoval, naštěstí Jungr na lajně míč ztlumil.

V 83. minutě předvedli domácí, jak lze zahodit útok, kdy jde pět hráčů na dva bránící. Stalo se po našem rohu a rychlém odkopu od branky. Pětice útočících Orličanů ale nepřešla přes Mamurova. To se domácí diváci hodně zlobili.

V 86. minutě se v dobré pozici objevil domácí Felcman. Jungr byl na místě.

Malér přišel v 88. minutě. Zkušený Mamurov (hrál i ČFL) se nechal až příliš snadno obrat o míč u rohového praporku domácím novicem z České Třebové Greplem (hrál první divizní zápas v životě). Grepl přihrál přesně Kuklovi a ten, zcela volný, měl před sebou rázem širokou branku. Jungr byl bez nároku – 2:0.

A v 89. minutě jsme mále dostali třetí ťafku. Tentokrát byl ovšem z jasné šance Kukly jen roh – a pak už se pískal konec.

Admira: Jungr – Čmejla, Komínek, Vosický, Paťha – Haniak – Majer (62. Stoičkov), Martinic, Kokoška (73. Kubice), Kurek – Petr (73. Mamurov).

Tabulka na adrese: http://nv.fotbal.cz/domaci-souteze/kao/rk-cechy/souteze.asp?soutez=002A2C

Paradoxně jsme v tabulce přes porážku oproti minulému kolu poskočili o místo výše. Převýšov totiž rozstřílel Polepy 5:0 a ty tak spadly vinou o jeden gól horšího skóre za Admiru.

V neděli 25. března se Admira představí konečně doma v Kobylisích. V utkání XVIII. kola divize hostí FK Trutnov, s nímž na podzim v Podkrkonoší remizovala 1:1.