Konečně tři branky – načal to Petr FK Admira – FK Trutnov 3:1 (2:1)

Po hodně špatném vstupu do divizního jara 2012 už to chtělo zabrat. Dát konečně nějaký ten gól a hlavně vyhrát. Povedlo se, Východočeši nepředvedli v Kobylisích nic převratného a stačil na ně bojovný výkon, i když k celkové spokojenosti ještě leccos chybělo.

Důležité okamžiky utkání:

V 5. minutě se v první šanci ocitl Vosický, hrající nezvykle na hrotu. Trefil však brankáře hostí Douska.

Ovšem už za minutu Kobylisy jásaly. Po levé straně se přiřítil do vápna Trutnova Petr a křížnou střelou k protější tyči po zemi otevřel skóre – 1:0. Po třech jalových zápasech Admira konečně dala gól!

Ve 12. minutě střílel Zahálka z Petrovy přihrávky, leč vedle.

Nejlepší hráč mužstva z Podkrkonoší Kejzlar, muž s bujným culíkem vlasů a nepřehlédnutelnými fyzickými i fotbalovými parametry, si ve 22. min. naběhl na Ficnerův centr zleva. A protože admirácká obrana mu dopřála dostatek prostoru i času k přesnému zakončení hlavou, byl z toho vyrovnávací gól – 1:1.

Pak přišly solidní šance Admiry. Ve 27. min. zahrával Kokoška zleva přímý kop. Před brankou zakončoval Zahálka – vedle…

Tři minuty nato přiklepl Vosický doleva Petrovi, ten ale pouze vyzkoušel, má–li na nebeské výši pánbůh okna dokořán.

A za další tři minuty utekl zleva Petr bekovi hostí a z lajny předložil „loženku“ Vosickému. „Vosa“ těsně minul branku a chytal se za hlavu.

Ve 38. min. připomněl trutnovský Kozák, že i hosté mohou zahrozit. Vypálil z 20 metrů jedovku a míč zasvištěl těsně kolem horního růžku Michalovy branky.

To, co se Vosickému nepovedlo tři sta šedesát vteřin předtím, přišlo ve 39. minutě. „Vosa“ si naběhl na Kokoškův centr zleva a hlavou se tentokrát trefil přesně – 2:1.

Po přestávce ukázala Admira pohlednou kombinaci trojice Vosický – Petr – Zahálka, přičemž posledně uvedený vyslal na branku Trutnova falšovaný projektil, který prolétl kolem šibenice snad o půl metru.

Když si v 52. minutě stavěl Paťha asi třicet metrů od branky balon k trestnému kopu, mnozí zpozorněli – „Mára“ tyhle situace umí. Tentokrát sice mířil mezi tyče, ale gólman Dousek míč zdánlivě pohodově kontroloval. Jen zdánlivě. Neposedná „kůže“ mu totiž vyskočila z rukou a zakutálela se těsně za brankovou čáru – 3:1. Malou útěchou trutnovskému náhradnímu brankáři může snad být fakt, že podobné minely tu a tam předvedou i gólmani světové třídy…

Trutnovští od té chvíle věděli, že na body tentokrát nedosáhnou. A nebyli vpředu ani moc nebezpeční.

V 65. min. dobře zakombinovalo naše trio Kurek – Vosický – Petr, avšak už pochválený Kejzlar nebezpečí na poslední chvíli zažehnal razantním odkopem.

Kuriózní situaci vidělo 175 diváků v 70. minutě. Brankář Admiry Michal popíjel v přerušené hře z plastové lahve. Hosté ovšem nečekaně rychle rozehráli a Michal v zápalu boje nestačil odhodit láhev za brankovou čáru. Za to ho sudí Vitner žlutě napomenul a diktoval nepřímý kop uvnitř našeho vápna. Rozehrál ho Marks, pálil Kejzlar, ovšem Michal svou chybku napravil výtečným postřehem.

V 77. min. střílel Kokoška těsně vedle.

V 81. min. po akci Martinice a centru Haniaka hlavičkoval Vosický. V záklonu – a nad.

V závěru se hosté urputně snažili aspoň o kosmetickou úpravu výsledku. V 87. min. po přímém kopu Mařase zprava se k hlavičce dostal jeden z nejmenších mužů na „place“ Kamitz a těsně minul tyč.

A v poslední minutě ztratil na půlicí čáře míč Haniak. Duo Kamitz – Martínek se vydalo na zteč kobyliské branky, leč posledně jmenovanému balon školácky utekl z dosahu. A bylo po poslední trutnovské šanci.

Zápas, který moc fotbalové krásy nepobral, tak skončil očekávaným vítězstvím našeho týmu.

Admira: Michal – Čmejla (76. Komínek), Haniak, Martinic, Paťha – Kurek (66. Stoičkov), Kokoška (84. Kubice), Majer, Zahálka – Vosický, Petr.

Foto: Michal Jalovec

Na adrese http://ondrahanus.rajce.idnes.cz/Fotbal_-_FK_Admira_Praha_-_FK_Trutnov_25_3_2012/
jsou k nahlédnutí další snímky. Jejich autorem je Ondřej Hanuš, kterému touto cestou děkujeme.

Tabulka divize C na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&typ=1&pozice1=7

V neděli 1. dubna (a není to apríl!) se Admira v XIX. kole divize C utká doma s béčkem ligového FC Hradec Králové, kterému na podzim na východě Čech podlehla 1:2. Má tedy „votrokům“ co oplácet… Přijďte naše mužstvo povzbudit!

Diváci na Admiře

250 – Admira v. Převýšov 1:0
220 – Admira v. Náchod 0:1
185 – Admira v. Ústí nad Orlicí 1:2
180 – Admira v. Jablonec B 3:2, Admira v. Nový Bydžov 2:1
175 – Admira v. Trutnov 3:1
155 – Admira v. Velim 1:1
125 – Admira v. Pěnčín-Turnov 4:3
100 – Admira v. Kolín 0:4 (v Satalicích)

Naši střelci

7 – Mičko (2 doma + 5 venku);
4 – Petr (4 + 0);
2 – Majer (1 + 1), Príborský (1 + 1), Kokoška (2 + 0); Paťha (2 + 0);
1 – Socha (0 + 1), Martinic (1 + 0), Z. Zahálka (1 + 0), Vosický (1 + 0).