Historické loučení zvládla lépe Admira Admira – FC Hradec Králové B 2:1 (1:0)

Bylo to vlastně historické loučení. Admira se s béčkem Hradce Králové potkávala už v šedesátých i sedmdesátých letech v divizi. Nějaký čas spolu oba týmy „válčily“ v ČFL a nyní se opět potkaly v divizní skupině C. A protože od ročníku 2012-2013 bude hrát hradecké mládí povinnou soutěž juniorek ligových týmů, béčko už počítá poslední týdny své existence.

V Kobylisích nehrálo špatně, dlouho zlobilo, ale domácí chtěli po vítězství nad Trutnovem vyhrát doma i nad dalším východočeským mužstvem. A taky pro to na trávníku víc udělali. Proto byl výsledek 2:1 spravedlivý.

Důležité minuty utkání:

Už ve 3. minutě vhodil kobyliský Čmejla aut k Petrovi, ten se prosmykl až k brankové čáře a nacentroval k Vosickému. Ten ale z nadějné pozice přehlavičkoval břevno.

V 7. minutě přihrál do dobré šance Vosický Kurekovi, který nadvakrát vypálil – vedle.

První gól zařídil Kurek, možná nejlepší hráč dne. Na brankové čáře v rohu vápna ukličkoval Malého a přihrál Petrovi do „loženky“. A Petr otevřel s poděkováním skóre – 1:0.

Na konci první půlhodiny vhodil Čmejla aut. Narazil si s Petrem a sám vypálil – vedle…

Už za dvě minuty promarnila Admira další šanci. Zleva nabíhající Kurek přihrál Zahálkovi, který prodloužil na Vosického, avšak tomu nebyl gól přán… Míč z jeho kopačky skončil vedle.

Hradečtí junioři se do vážnější šance dostali až ve 44. minutě. Ovšem stála za to! Rezek přešel přes Zahálku a našel v nadějné pozici Vlčka. Zkušený Haniak v domácí obraně v pádu hasil nebezpečí gólového požáru. Míč srazil na roh a musel být pak krátce ošetřen.

První zajímavá situace se zrodila ve druhé půli v okamžiku, kdy časomíra poskočila k 53. minutě. A byla to situace gólová. Po Haniakově faulu kopal hostující Malý „trestňák“ a střílel ho nebezpečně, pod břevno. Brankář Michal balon sice vyrazil, ale jen před dobíhajícího Kábrta, který si vychutnal dorážku ze dvou metrů – 1:1.

Obavy z toho, že by na Admiru mohla padnout psychická deka, se nepotvrdily. Naopak – po inkasované brance začali hráči z Kobylis ještě víc „jezdit“. Už v 58. minutě vyslal Čmejla do šance Petra, jenže toho brankář Ottmar vychytal.

Doslova anglickou akcí se Admira blýskla v 65. minutě, kdy zprava zahrál roh Zahálka. Míč letěl prudce napříč vápnem na Martinice, ten ho hlavou vrátil zpět před branku, kde hlavičkoval Vosický. Ale „Vosovi“ prostě přáno nebylo – jeho trknutí do míče mířilo nad břevno.

Už za minutu vybojoval Haniak míč, zprava centroval na Vosického, který se tentokrát hlavou mezi tyče trefil. Ovšem brankář Ottmar na lajně čaroval…

A v 68. minutě opět Haniak… Opět získal balon a předložil ho doprava, kde nabíhal Kurek. A tento blonďáček v domácím dresu rozjásal 145 diváků. Trefil se přesně k tyči, podstřelil padajícího gólmana „votroků“ a vrátil domácím vedení – 2:1.

V 73. minutě Kurek předskočil před vlastní brankou jednoho z hráčů soupeře, hlavičkou vybojoval míč a rozehrál rychlý kontr Admiry, který zakončoval Čmejla pumelicí svištící nad břevnem.

Čtyři minuty před koncem se v šanci objevil dorostenec Blažek, který šedesát vteřin předtím nastoupil ke svému vůbec prvnímu zápasu v divizi. Stoičkov, bulharská akvizice domácích, ho hledal šikovným centrem a Blažek byl hodně blízko ke svému premiérovému gólu. To by byl excelentní vstup mezi dospělé!

A nakonec mohl Hradec skóre srovnat. V 88. minutě vystřelil nebezpečně Hofman a jeho rána lízla shora břevno admirácké branky.

V závěru už domácí míč zkušeně podrželi na půli soupeře a dokráčeli k těsnému, ovšem zaslouženému vítězství.

Před 145 diváky pískal dobře sudí Štuk. ŽK 2:1.

Admira: Michal – Komínek (86. Blažek), Haniak, Martinic, Čmejla – Kokoška, Majer, Zahálka (79. Stoičkov), Kurek – Vosický, Petr (82. Mamurov).

Hradec Králové B: Ottmar – Vlček, Dvořák, Kábrt, Malý (76. min. Novák), – Doležal, Kopáč, Rezek (61. min. Jukl), Hock, – Hofman, Tichý.

A jak zápas viděli trenéři?

Karel Jeřábek (Admira): „Před zápasem jsem mužstvo upozorňoval, že v předchozích utkáních mi u něj chyběla touha po vítězství. Tentokrát ji hráči projevili. Měli jsme víc ze hry, častěji jsme drželi míč, na šance jsme taky byli lepší. Zaslouženě jsme vybojovali tři body. Hráčům za to děkuji.“

Miloš Mejtský (HK B): „Soupeř prokázal vůli vyhrát a bojovnost. A to mu v závěru vyneslo tři body. Naši mladí borci se s dospělým fotbalem teprve sžívají. To ukázaly dvě rozhodující hrubé chyby, které Admira využila. Domácím gratuluji k zasloužené výhře.“

-api-

V sobotu 7. dubna dopoledne hrajeme v Jablonci s domácím béčkem, které jsme na podzim doma udolali 3:2.

Diváci na Admiře

250 – Admira v. Převýšov 1:0
220 – Admira v. Náchod 0:1
185 – Admira v. Ústí nad Orlicí 1:2
180 – Admira v. Jablonec B 3:2, Admira v. Nový Bydžov 2:1
175 – Admira v. Trutnov 3:1
155 – Admira v. Velim 1:1
145 – Admira v. Hradec Kr. B 2:1
125 – Admira v. Pěnčín-Turnov 4:3
100 – Admira v. Kolín 0:4 (v Satalicích)

Naši střelci

7 – Mičko (2 doma + 5 venku);
5 – Petr (5 + 0);
2 – Majer (1 + 1), Príborský (1 + 1), Kokoška (2 + 0); Paťha (2 + 0);
1 – Socha (0 + 1), Martinic (1 + 0), Z. Zahálka (1 + 0), Vosický (1 + 0), Kurek (1 + 0).