Druhá jarní porážka venku – ze severu bez gólu i bodů… FK Baumit Jablonec B – FK Admira Praha 3:0 (2:0)

Rezerva Jablonce budila respekt, protože týden předtím rozstřílela tým Trutnova na jeho půdě 7:0. A ukázalo se, že jablonečtí junioři fotbal hrát umějí. Podruhé jsme na jaře venku prohráli, podruhé jsme nedokázali dát gól. Stejně jako v Ústí nad Orlicí, i ve Mšeně, kde se zápas hrál, trefil Kurek tyč…

Trenér domácích Hloušek se musel obejít bez Justa, který vypomáhal Letohradu. Za sychravého počasí si cestu do jabloneckého Mšena našel i generální sportovní ředitel pražské Sparty Hřebík, jehož tým pobýval v Břízkách před sobotním zápasem v Liberci.

Admira vstoupila do zápasu hraného na UMT poměrně aktivně, jenže jen co se dostal k míči Jablonec, hned z toho byl gól. Už ve čtvrté minutě našel Hloušek centrem ve vápně Pavlatu, který z voleje napálil míč ke vzdálenější tyči – 1:0. V desáté minutě Jurča přiťukl Daníčkovi a poslal ho do šance. Kapitán Jablonce pak šikovně dloubl míč přes vybíhajícího gólmana a Jablonec rychle vedl už o dvě branky – 2:0.

A mohl přidat i další góly, jenže Kubista v dobré pozici vystřelil slabě a Vukadinovičovu akci zakončil Daníček střelou nad břevno. Největší šanci Admiry neproměnil Kurek, po nedorozumění v jablonecké obraně obešel i gólmana Frydrycha, ale z úhlu zamířil jen do tyče.

V druhém poločase Jablonec přidal třetí přesný zápas díky trefě Hlouška – 3:0.

„Dnes to byl jiný soupeř než před týdnem Trutnov. Tentokrát nás čekalo bojovné a agresivní mužstvo a to nám dělalo problémy. Těžko jsme se proti nim prosazovali, proto jsme se nedostávali ani tolik k naší kombinační hře. Utkání nebylo asi tak líbivé, ale zaplaťpánbůh, že jsme dali góly,“ řekl po zápase trenér Jablonce Jiří Hloušek.

„Jak špatně den začal, tak špatně skončil… Ten zápas se nám prostě vůbec nepovedl. Nejprve nám nepřijel smluvně dohodnutý autobus, a tak jsme museli do Mšena narychlo osobními auty. Hrálo se na zvlášť velké umělce, která má mizernou kvalitu, je na spoustě míst záplatovaná. Bylo na nule, a pořadatelé povrch přitom ještě kropili vodou, takže to pod kopačkami pěkně křupalo. To všechno hrálo proti nám. Jablonečtí junioři jsou na tom fyzicky velmi dobře, lépe než naši hráči, kteří trénují až od šesti večer po práci. Na přírodní trávě a menším hřišti by se tyto rozdíly smazávaly, tady byly ale viditelné. Po deseti minutách jsme prohrávali o dvě branky, a to po vlastních chybách. Oba góly jsme soupeři vlastně darovali. Admira nemá mužstvo, které by mělo sílu takový nepříznivý vývoj zvrátit. Ze dvou úderů v úvodu už jsme se nedokázali vzpamatovat. To, co soupeř hrál, na nás stačilo, přitom to nebyl nijak mimořádný výkon. My jsme měli pouze náznaky šancí a tu jedinou opravdovou v poslední minutě první půle Kurek bohužel neproměnil. Někteří hráči by si měli sáhnout do svědomí, zda pro divizní fotbal opravdu dělají to, co je pro něj zapotřebí dělat,“ shrnul neradostnou bilanci zápasu trenér Admiry Karel Jeřábek.

HR Vaňkát, 100 diváků. Branky: 6. Palata, 11. Daníček, 60. Hloušek, ŽK: 40. Kouřil, 84. Kubista – 14. Majer, 51. Kubice.

Jablonec B: Frydrych – Helm, Kouřil, Šídlo, Hloušek – Palata, Kubišta, Linka, Daníček – Jurča (79. Turbák), Vukadinovič (87. Dvořák).

Admira: Michal – Mamurov, Komínek, Martinic, Čmejla – Kurek, Majer, Kubice (60. Paťha), Zahálka (77. Stoičkov) – Vosický, Petr (60. Blažek).

S využitím informací vedoucího mužstva Svatopluka Maliny a serveru FK Baumit Jablonec – api –

Tabulka divize C na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&typ=1&pozice1=7

V neděli 15. dubna dopoledne hrajeme doma s B-týmem FK Pardubice, které jsme na podzim na jeho trávě v prudkém lijáku udolali 1:0.