Něco je špatně… Ale co vlastně? Admira – Polepy 1:3 (0:0)

Že v mužstvu není něco v pořádku, že něco nefunguje, je trenérovi Karlu Jeřábkovi a asistentovi Františku Peřinovi jasné už nějaký čas. Ale co vlastně? „Kdybychom to věděli, něco bychom s tím dělali,“ říkali zklamaně po domácí porážce od průměrného týmu Polep.

Vystoupení našeho mužstva bylo mizerné, moc chuti rozepisovat se blíže není… Polepy hrály průměrný divizní fotbal, ale na Admiru v její současné formě to stačilo.

Všechno mohlo být jinak, kdyby se byla ujala krásná střela Čmejly z 35 metrů v 8. minutě. Jenže balon jen orazítkoval břevno za zděšeně zírajícím brankářem hostí Kopeckým. Velká škoda!

Šance byly na obou stranách, přesto poločas skončil 0:0.

Po změně stran rozehráli hosté z Polabí v 53. minutě rychle, „bez píšťalky“, přímý kop, přečíslili naši defenzivu a po šikovné kombinaci otevřel Kocourek střelou po zemi skóre – 0:1.

V 64. minutě se v situaci jeden na jednoho prosadil polepský střelec Libor Křelina a zvýšil na 0:2.

Už o tři minuty později neviděl sudí Paták z Plzně ve středu pole faul na našeho Kureka, nechal blahovolně pokračovat ve hře a rezultovala z toho třetí branka Polep. Střílel Ondřej Kodr – 0:3.

Našemu týmu se podařilo už jen korigovat. V 83. minutě se z přímého kopu trefil k tyči Vosický – 1:3.

Vzápětí zahrál jeden z hostujících zadáků na brankové čáře rukou, kterou míč vyrazil kolem tyče za branku, ale sudí Paták ji neviděl, ačkoli to byl jinak jistý gól. Nechal kopat roh.

Náš hlavní pořadatel Jarda Kutiš, rozhodčí PFS, stál několik metrů od inkriminovaného místa: „Jasná penalta, pokud už míč nebyl dokonce za lajnou…“

Pozoruhodné bylo, že předtím pan Paták neúmyslnou ruku na naší straně v gólové šanci viděl jako rys ostrovid a neuznal nám proto následnou branku.

Nebrečíme, jen konstatujeme: ačkoli se říká, že rozhodčí zpravidla odevzdávají domácím deset procent, tentokrát pan Paták odevzdal patnáct procent – hostům. Proč, to ví on sám. Spekulovat můžeme o lecčems. Tím nemá být řečeno, že výkon rozhodčího byl příčinou naší porážky. Ta přišla po mizerném výkonu celého mužstva.

Admira: Michal – Mamurov, Černý, Vosický, Paťha – Zahálka (57. Kubice), Čmejla, Majer, Martinic, Kurek (72. Lupínek) – Petr (66. Komínek).

Trenér Jeřábek byl po zápase viditelně roztrpčený: „Na hřišti nebyla na naší straně vidět žádná sebedůvěra, chybí psychická pohoda, klíčoví hráči jsou z formy. Proč? Netuším, i když jsem se o tom v týdnu s kluky zkoušel mluvit… Dvacet minut jsme hráli slušně, tak, jak jsme se na to poctivě připravovali. Pak se ale kombinační hra vytratila, začali jsme nakopávat bezhlavě balony dopředu, o to víc jsme se zbytečně naběhali. Útoky hostí přitom nebyly nijak nebezpečné, ale my jsme si z nich nebezpečí pro svou branku sami vytvářeli… A dostali jsme tři góly. V kádru máme jen jednoho klasického útočníka Petra. Že umí dávat góly, to předváděl v dresu Ovčár. Ale tentokrát nevyprodukoval jedinou šanci, nebyla na něj jediná standardka. To už byl vpředu platnější zadák Černý, aspoň díky své výšce. Počítal jsem s nasazením dorostence Blažka, a to hned od první minuty. Před týdnem v Novém Bydžově přišel na poslední půlhodinu a dal hned dva góly. Celý týden s námi trénoval, něco jsme nacvičovali. Půldruhé hodiny před zápasem se mi ale telefonem omluvil, že je nemocný. Hrál totiž v sobotu ve vedru celý zápas za dorost a pak omarodil. Bylo to opravdu nutné? A ještě něco – pokřikování fandů z tribuny směrem k lavičce při střídáních věci rozhodně nepřidá. Oni nevědí, jaký je momentálně zdravotní stav střídaných hráčů, proč jdou ze hřiště, co mě ke střídání vede. Celkově není atmosféra v týmu a kolem něj dobrá a podle mě by nebylo od věci, kdyby se o příčiny blíže, přímo v kabině, zajímalo i vedení klubu.“

O den později se Jeřábek s vedením klubu dohodl na ukončení svého angažmá v Admiře.

Foto: Michal Jalovec

Tabulka divize C na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&typ=1&pozice1=7

Diváci na Admiře

250 – Admira v. Převýšov 1:0
220 – Admira v. Náchod 0:1
185 – Admira v. Ústí nad Orlicí 1:2
180 – Admira v. Jablonec B 3:2, Admira v. Nový Bydžov 2:1
175 – Admira v. Trutnov 3:1
155 – Admira v. Velim 1:1
150 – Admira v. Polepy 1:3
145 – Admira v. Hradec Kr. B 2:1
135 – Admira v. Pardubice B 1:1
125 – Admira v. Pěnčín-Turnov 4:3
100 – Admira v. Kolín 0:4 (v Satalicích)

Naši střelci

7 – Mičko (2 doma + 5 venku);
5 – Petr (5 + 0);
2 – Blažek (0 + 2), Majer (1 + 1), Príborský (1 + 1), Kokoška (2 + 0), Kurek (2 + 0), Vosický (2 + 0), Paťha (2 + 0);
1 – Socha (0 + 1), Martinic (1 + 0), Z. Zahálka (1 + 0).

V neděli 6. května zajíždíme do Velimi, se kterou jsme na podzim doma remizovali 1:1. Výkop je v 17.00 hodin.