Konečně! V Turnově jsme vybojovali první jarní výhru venku FK Pěnčín-Turnov – FK Admira Praha 0:1 (0:0)

Ve 26. kole naši opravdu zabrali. Na půdě týmu Pěnčín-Turnov vyhrála Admira 1:0 a brala první body pod vedením kouče Roberta Rambouska. „Hodně se nám všem ulevilo. Kluci makali a tohle je pro ně odměna,“ konstatoval trenér našeho mužstva.

Po předchozím zklamání z výkonu proti Nové Pace, které jsme podlehli doma 2:4, odvedl tým na severu Čech poctivý výkon a napravil týden starou domácí ztrátu tří bodů.

Zápas zhodnotil trenér Rambousek takto: „Podle mě tým nejen utkání v Turnově, ale i zápas doma s Novou Pakou odehrál na sto procent, táhl za jeden provaz. Došlo tam jen k sérii chyb, které vyústily v inkasované branky. Ty jsme dostali v momentech, kdy jsme se třeba nadechovali k lepšímu výkonu. Zápas s Novou Pakou jsem si prohlédl opakovaně na videu a jsem přesvědčený o tom, že nikdo ho nevypustil. Individuálně jsme si potom s hráči probrali určité věci a myslím, že se vyčistil vzduch. Na trénincích během minulého týdne už jsem cítil, že by mohlo v dalším zápase přijít zlepšení, a to nejen ve hře, ale i ve výsledku. Pořád se s hráči vzájemně poznáváme a já musím říct, že v tom posledním utkání jsem byl spokojený. Bojovali jsme jako jeden muž a vyhráli jsme. Doufám, že se tímhle vítězstvím všechno zlomí k lepšímu.“

Na turnovském webu jsme si přečetli toto hodnocení:

Turnov začal aktivně, šanci měl D. Hurt, centr Petříka přihrál Bělíkovi, ale jeho střelu zblokovala obrana. Poté Vojta Hurt našel bratra Daniela, ten ale mířil nad. Po rohu Bělíka ve 40. minutě mířil těsně vedle Bernát, ale největší šanci měli domácí ve 43. minutě, kdy mířil vedle ve stoprocentní šanci Bělík. Ve druhém poločase, po několika menších příležitostech na obou stranách, přišel v 64. minutě faul V. Hurta na pronikajícího útočníka Admiry a nařízenou penaltu proměnil Majer. Turnov si poté vypracoval v závěrečném náporu ve snaze o vyrovnání pouze střelu Bárty.

Rozhodčí: Kotalík, ŽK: 1:1. Diváků: 150.

Sestavy:

FKP Turnov: Hyka – Maňas, Novotný, Horák, Petřík – D. Hurt (70. Koťátko), Brett, V. Hurt, Bělík (65. Bárta) – Ježek (80. Korček), Bernát.

Admira: Jungr – Komínek, Martinic, Černý, Sailer (60. Panýrek) – Paťha, Majer, Vosický, Š. Zahálka (90. Farkaš) – Blažek (75. Kurek), Petr.

Tabulka divize C na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&typ=1&pozice1=7

Naši střelci

7 – Mičko (2 doma + 5 venku);
5 – Petr (5 + 0);
3 – Majer (1 + 2);
2 – Blažek (0 + 2), Príborský (1 + 1), Kokoška (2 + 0), Kurek (2 + 0), Vosický (2 + 0), Paťha (2 + 0);
1 – Socha (0 + 1), D. Němec (0 + 1), Martinic (1 + 0), Čmejla (1 + 0), Z. Zahálka (1 + 0).
1 vlastní branku si dala Nová Paka.

Ve XXVII. kole se na Admiře představí tým Jiskry Mšeno-Jablonec nad Nisou, zatím velmi úspěšný nováček divize. Hraje se tradičně v 10.15 hodin. Na podzim jsme ve Mšeně vyhráli 2:0 brankami Mička, který ovšem od letošního jara hraje v Rakousku