Nadále budeme hrát žákovskou ligu! Fotbalové třídy v ZŠ Hovorčovická pokračují!

Řídicí komise soutěží FAČR v Čechách vydala 6. června seznam klubů, které byly zařazeny do České ligy žáků pro soutěžní ročník 2012-2013:

Kategorie U-12 až U-15

Sparta Praha, Bohemians 1905, FC MAS Táborsko, SK Dynamo České Budějovice, 1.FK Příbram, FC Viktoria Plzeň, FK Tatran Prachatice, FK Motorlet Praha, FC Písek, Český lev-Union Beroun, SK Benešov, FC Graffin Vlašim, FC Rokycany, FK Jindřichův Hradec, FK Teplice, SK Slavia Praha, FK Ústí nad Labem, FK Baník Sokolov, FK Viktoria Žižkov, FK Baník Most, FK Meteor Praha, FK Dukla Praha, SK Kladno, FK Admira Praha, FK Junior Děčín, FAŠV Varnsdorf, 1.FC Karlovy Vary, Litvínov, SK Hradec Králové, FK Mladá Boleslav, FC Slovan Liberec, Svitavy, FK Náchod, FK Pardubice, FK Baumit Jablonec, FK Čáslav, FK Slavoj Vyšehrad, RMSK Cidlina Nový Bydžov, MFK Chrudim, FK OEZ Letohrad, FK Kolín, MFK Trutnov.

Vedení FK Admira Praha tímto sděluje všem svým hráčům, trenérům, funkcionářům, rodičům našich mládežníků, sponzorům i příznivcům:

„V posledních dnech se vyrojily spekulace o další účasti našich žákovských týmů v kategoriích U-15, U-14, U-13 a U-12 v nejvyšší soutěži – České lize žáků. Shora zmíněný seznam, který si kdokoli může najít na oficiálních stránkách FAČR http://nv.fotbal.cz/scripts/detail.php?id=111336&tmplid=1772 , dokládá, že i v příštím soutěžním ročníku se na Admiře bude hrát ligový žákovský fotbal ve čtyřech věkových kategoriích.

I nadále pokračuje – díky vynikající spolupráci s vedením školy a především její ředitelkou Mgr. Martou Váňovou – rozšířená výuka fotbalu při Základní škole Hovorčovická v Praze 8-Kobylisích, kde v součinnosti s FK Admira Praha fungují tři třídy + nultý ročník.

Od 1. července dochází ke změnám v realizačním týmu trenérů a činovníků pracujících na úseku mládeže, které mají za cíl přinést další zkvalitnění výchovy a přípravy mladých hráčů FK Admira.

Funkci trenéra A-týmu mužů a současně i šéftrenéra klubové mládeže převezme pan Jiří Tesař (viz krátké představení níže).

Pan Václav Pudil bude napříště zastávat funkci trenéra prvoligového družstva Admiry U-15 a současně bude i nadále pracovat jako fotbalový trenér delegovaný FK Admira pro práci při ZŠ Hovorčovická.

Zařazení čtyř našich týmů do České ligy žáků chápeme jako ocenění naší dosavadní úspěšné práce s fotbalovou mládeží i jako perspektivu pro další výchovu kvalitních hráčů pro dorostenecké týmy a později i mužstva dospělých.

Je pro nás ctí, že FAČR Admiru nadále považuje za důstojného soupeře pro tak renomované kluby, jakými jsou například Sparta Praha, Bohemians 1905, FC Viktoria Plzeň, FK Teplice, SK Slavia Praha, FK Ústí nad Labem, Viktoria Žižkov, FK Dukla Praha, Hradec Králové, FK Mladá Boleslav, FC Slovan Liberec, FK Jablonec a další.

Z ekonomického hlediska je FK Admira s to fungování prvoligových žákovských družstev zabezpečit.

FK Admira Praha podniká všechny potřebné kroky, aby vybudovala kvalifikovaný, akční trenérský a realizační tým i hráčské kádry mládežnických družstev s cílem dosáhnout pro soutěžní ročník 2013-2014 přidělení statutu Sportovního střediska mládeže (U-12 až U-15) a Sportovního centra mládeže (U-16 až U-19).“

Jiří Tesař převezme A-tým i funkci šéftrenéra mládeže

Dosavadní trenér Českého Brodu Jiří Tesař převezme k 1. červenci A-tým Admiry. Současně se stane šéftrenérem mládežnické základy FK Admira Praha. Představujeme jej aspoň krátkým rozhovorem.

Pane trenére, můžete nám popsat svou hráčskou kariéru?

„Od žáků do dorostu Sparta, reprezentace do 15 let, pak bohužel vážné zranění kolena. Potom už jen nižší soutěže – Praga, Smíchov, Břevnov.“

A trenérská dráha?

„S trénováním jsem začal na Břevnově. Osm let jsem trénoval dorostenecké kategorie Sparty, rok jsem byl ve vršovické Bohemce, s dorostem Meteoru jsme postoupili do České ligy. Pak už přišly štace u mužů – dva roky v Brandýse, kde jsme postoupili do krajského přeboru, dva roky v Českém Brodě, kde jsme se teď probojovali do divize.“

Co vás přivádí do Admiry?

„Zajímavá nabídka. Admira je renomovaný stabilní pražský klub s více než stoletou historií, s širokou mládežnickou základnou, a náplní mojí práce bude vedení A-týmu i mládeže. Z Českého Brodu odcházím s těžkým srdcem, vytvořili jsme tam skvělou partu a postoupili jsme do stejné soutěže, jakou hraje Admira. Teď mě láká perspektivní práce a beru Admiru jako novou výzvu.“

Deník Dnes o utkání admiráckých Tygrů s Ajaxem Amsterdam

Deník Dnes ve svém pražském vydání ocenil ve čtvrtek 7. června náš tým starší přípravky U-11 (Tygři) s trenéry Martinem Průšou a Jardou Horákem, když přinesl článek týkající se vítězství Tygrů v mezinárodním turnaji ve Skalné na Chebsku a následných utkání Admiry s Ajaxem Amsterdam a HJK Helsinky. Ajax Amsterdam je v této věkové kategorii absolutní evropskou špičkou.

Článek chápeme jako další výraz ocenění práce FK Admira s mládeží.

Čtěte zde: KMBT35020120607103648.pdf