Novinky: tři prvenství dorostenců a zemětřesení v soutěžích dospělých Náš tým U-19 postoupil do České ligy dorostu (II. liga)

Ojedinělým úspěchem se mohou pochlubit naši dorostenci. Máme tři týmy dorostu – a každý vyhrál svou soutěž!

Na zápis do Guinnessovy knihy rekordů to není, ale potěší to dost! Renomé a prestiži Admiry je tento fakt samozřejmě „ku zdaru“!

U-19, starší dorost, se stal podruhé za sebou přeborníkem Prahy, když o konečném úspěchu rozhodl až výhrou 4:1 nad SK Horní Měcholupy v posledním kole. Remíza by k obhajobě titulu nestačila! K tomuto úspěchu přivedla náš starší dorost trenérská dvojice Jiří Mamurov – David Majer.

U-17, mladší dorost A, se rovněž stal přeborníkem Prahy. Přebor vyhrál o devět bodů! A to pod vedením trenérské dvojice Jan Kostrba – Martin Gröschl.

Triumf dovršil tým Admiry U-16, mladší dorostenci B, kteří vyhráli I. třídu! A to zcela suverénně! K prvenství je dovedl trenér Robert Blažek s asistenty Láďou Svobodou a Danem Hrdličkou.

Všem hráčům, trenérům, funkcionářům i rodičům kluků patří velký dík za vzornou reprezentaci kobyliského fotbalu!

U-19 bude kopat ligu!

Velmi zajímavá zpráva pak přišla od sekretáře Řídicí komise FAČR pro soutěže v Čechách Josefa Nikodéma: náš tým se i díky prvenství v Přeboru Prahy stává pro sezonu 2012-2013 účastníkem České ligy dorostu (II. liga)!

Pohled do tabulky právě skončené soutěže napovídá, že našimi soupeři by mohli být dorostenci Příbrami, Sparty Praha B, Dukly Praha, Č. Budějovic, Sokolova, Motorletu Praha, Kladna, Doubravky, MAS Táborsko, Ústí nad Labem, Roudnice n. L., Písku, Rokycan, nebo Slavie Praha B, Jablonce, Chrudimi, Viktorie Žižkov, Hradce Králové B, Vyšehradu, Nového Bydžova, Kolína, Olympie, Hr. Králové, FK Pardubice B, Letohradu, Meteoru Praha či FK Varnsdorf! Tedy – kvalita!

Značný nepřehled v soutěžích mužů…

Reorganizace soutěží – ČFL a divizí – související se zrušením B-týmů ligových klubů (zůstala jen Sparta B) a zařazením juniorských mužstev do povinné juniorské ligy s sebou nese „guláš“. Do této chvíle se ještě neví, které týmy budou v ročníku 2012-2013 hrát ČFL, které divizi a které zůstanou v příslušných krajských přeborech.

Důkazem faktu, že nejen na bojišti se mění situace každým okamžikem, ale také na poli fotbalové diplomacie, je tento fakt: kromě vítěze přeboru Prahy Aritmy byla dávána šance i dalším klubům. Osloveny byly například Libuš, Zličín, Radotín i další. Tři zmíněné kluby by účast v divizi zřejmě rády vzaly, jenže dalšího dne přišel šok. Co platilo včera, neplatilo dnes. Z Prahy postoupí jen Aritma. Libuš i Zličín si musí nechat zajít chuť. A Radotín prý dokonce místo divize bude hrát až I. A třídu, tedy s naším béčkem!

Přitom ze Středočeského přeboru údajně má do divize postoupit možná až šest mužstev…

Jasno nám v této džungli udělá teprve losovací aktiv ŘKČ FAČR, který se koná v sobotu 23. června na Jižním Městě. Ten se týká poprvé v historii našeho klubu hned šesti týmů Admiry!

Víme jistě, že náš A-tým bude hrát divizi. Jakou skupinu, to se necháme překvapit.

Náš tým U-19 si zahraje Českou ligu dorostu. O zařazení do skupiny platí totéž, co u mužů.

Naše týmy žáků U-15, U-14, U-13, U-12 budou hrát i nadále Českou ligu žáků, i když už bez statutu Sportovního střediska mládeže, který jsme pro nadcházející sezonu neobdrželi. Také zařazení této čtveřice do některé skupiny nás bude hodně zajímat.

Tým U-17 bude hrát Pražský přebor, U-16 I. třídu.

Jiří Tesař povede A-tým a stává se i šéftrenérem mládeže

Jak jsme již uvedli na tomto místě dříve, trenér Jiří Tesař, který přišel do Admiry z Českého Brodu, kde absolvoval patřičnou „rozlučka“, přebírá A-tým a současně bude i šéftrenérem mládeže.

V úterý 19. června už měl seznamovací setkání s trenéry a funkcionáři všech našich mládežnických týmů, aby jim předestřel svou představu a aby si vyslechl i jejich názory a náměty.

Admira farmou Čáslavi? Zatím se jedná!

Na webu druholigového FK Čáslav v této souvislosti čteme: „V rámci letní přípravy se dále utkáme s Příbramí, Hradcem Králové, Duklou Praha,“ řekl nový sportovní ředitel Tomáš Haniak s tím, že od nové sezony bude fungovat i farma Čáslavi. „Dohodli jsme se pražským divizním klubem Admira Praha na spolupráci. Hráči, kteří u nás nenastoupí v základní sestavě nebo se nevejdou do kádru pro zápas, půjdou hrát buď za béčko, nebo divizi na Admiře.“

Podotkněme, že Tomáš Haniak, ještě jako aktivní hráč, u nás na jaře krátce hostoval. Nyní se už naplno věnuje funkcionářské práci v Čáslavi, jejíž dres před časem oblékal.

Ředitel Admiry Mgr. Jan Martinic k jednáním mezi FK Čáslav a FK Admira Praha uvedl: „Současný stav je takový, že probíhá administrativní proces schvalování a jednání o podmínkách smlouvy. Nejdříve musí být schválen soutěžní protokol na FAČR a to v souladu se směrnicí upravující start hráčů. Následně by měla být podepsána smlouva mezi Admirou a FK Čáslav. Ani jedno, ani druhé ještě není ve finální podobě, natož schváleno. Z tohoto důvodu zatím Admira nic oficiálně na svých webových stránkách neuvedla. Až bude vše regulérně schváleno a potvrzeno, podáme podrobnější informace.“

Jisté je, že v nejbližších dnech je vedení FAČR zaměstnáno děním na ME v Polsku a na Ukrajině. Kvůli postupu naší reprezentace do čtvrtfinále bylo přesunuto i losovací shromáždění I. a II. ligy. Mělo se konat ve středu 20. června.

„Farmářskou“ spoluprací mezi kluby se budou příslušní funkcionáři FAČR zabývat jistě až po skončení Eura 2012.