Smlouva o spolupráci mezi Čáslaví a Admirou byla podepsána

Do projektu fotbalových farem, který odstartoval v loňské sezoně pod hlavičkou FAČR, se zapojuje také FK Admira Praha. Partnera našla v profesionálním klubu FK Čáslav, který je účastníkem II. fotbalové ligy a jehož novým sportovním ředitelem je známý fotbalista Tomáš Haniak. Ten letos na jaře krátce hostoval v Admiře.

„Mohu konstatovat, že z obou stran byla podepsána dohoda o spolupráci mezi FK Čáslav a FK Admira Praha, podle níž bude v soutěžním ročníku 2012-2013 Admira fungovat jako farma druholigové Čáslavi. Nyní záleží už pouze na posvěcení dohody příslušným orgánem FAČR, k čemuž by mělo dojít v nejbližších dnech,“ uvedl předseda FK Admira Praha Ing. Zdeněk Potůček.

Projekt fotbalových farem má za účel zajistit větší vytíženost hráčů profesionálního klubu a zároveň umožnit větší sportovní kvalitu a diváckou atraktivitu pro farmu. Hráči z profesionálního klubu tak po vzoru hokejových „střídavých startů“ nemusí být v klubu z nižší soutěže na dlouhodobějším hostování, ale mohou naskočit pouze jednorázově do soutěžních nebo přátelských utkání. V podstatě je pohyb mezi farmou a profesionálním klubem totožný, jako je pohyb mezi áčkem a béčkem.

V praxi by to mělo fungovat tak, že ti hráči z kádru Čáslavi, kteří nebudou tamějším trenérem Petrem Vrabcem nominováni k utkání II. ligy, mají být k dispozici pro zápas Admiry v divizi. A sice s tím, že v týdnu by měli absolvovat dva tréninky na Admiře s našimi fotbalisty. Tito hráči zůstanou čáslavskými profesionály a budou čáslavským klubem placeni, přičemž na Admiře budou brát prémie za vítězný zápas.

Pro Čáslav bude mít tato forma spolupráce výhodu v tom, že zmínění hráči nevypadnou ze zápasového rytmu a budou hrát divizní utkání.

Pro Admiru se zvýší konkurence v A-týmu a měla by se zvýšit i kvalita hry.

Pokud by se v Admiře objevil talentovaný hráč, který by měl naději hrát vyšší soutěž, mohl by dostat šanci právě v Čáslavi.