V lijáku na větrušické trávě „napršelo sedm gólů“ FK Admira Praha – SK Třeboradice 5:2 (2:2)

Středeční přátelské utkání se hrálo na dobré trávě sympatického fotbalového stánku ve Větrušicích. Před úvodním hvizdem sudího Tomšů poznamenal nový vedoucí našeho A-mužstva Štefan Križo, že trávník je tvrdý a bylo by dobré ho pokropit. Nebesa se o to opravdu postarala a po většinu zápasu pak trávník zalévala hustým deštěm. Občas i zahřmělo. Gólově dokonce sedmkrát!
Zápas ukázal, že mezi přeborem Prahy, v němž Třeboradice obsadily 6. místo, a divizí je patrný výkonnostní rozdíl. Soupeř se totiž prakticky po celých devadesát minut bránil a pouze několikrát vyrazil do brejkových situací. Hru Třeboradic dirigoval hrající trenér Václav Drobný, bývalý ligový i reprezentační hráč a dnes fotbalový expert České televize.

Branky:
V 6. minutě vypálil Snop tečovanou bombu, míč se odrazil od tyče a zapadl do sítě – 1:0.
V 8. minutě jsme vlastní chybou dopřáli soupeři vyrovnání, po rohovém kopu se míč také odrazil od tyče a zapadl pro změnu do naší sítě – 1:1.
V 17. minutě nechala obrana Třeboradic po rohu zcela volného Snopa a ten si vychutnal druhou gólovou radost – 2:1.
Ve 39. minutě se po přímém kopu hlavičkou trefil jeden z vytáhlých hráčů Třeboradic přesně do horního růžku – 2:2.
Ve 48. minutě jsme šli potřetí do vedení. Rychlou akci Šindeláře zakončil Birma doklepnutím zblízka – 3:2.
V 69. minutě Snop propálil vše, co mu stálo v cestě – 4:2.
V 76. minutě skončila jedna z nejhezčích kombinací po ose Zahálka – Sailer – Petr přesnou střelou posledně jmenovaného – 5:2.

Trenér Jiří Tesař zápas zhodnotil takto: „Náš tým má svou kvalitu, kádr je vyrovnaný, a tak dnes hrála většina těch, kteří nenastoupili v pohárovém utkání na trávníku Dobrovice. Soupeř vlastně po celou dobu jen bránil, dvakrát jsme inkasovali po vlastních individuálních chybách a vždy jsme tak soupeři dovolili stav srovnat. Ve druhé půli už jsme Třeboradice viditelně přehráli.“

Pět branek je solidní pozvánkou na nedělní utkání I. kola Poháru České pošty, kdy na Hovorčovickou přijede třetiligový holešovický tým Loko Vltavín. Derby blízkých sousedů slibuje zajímavou podívanou. Přijďte se podívat a zafandit Admiře!

-api-