Ligový Jablonec pojede do Holešovic FK Admira – Loko Vltavín 1 : 4 (0 : 1)

Po vítězném utkání předkola Poháru České pošty v Dobrovici přivítala Admira na domácím hřišti (z důvodu rekonstrukce trávníku na stadionu se hrálo na Hovorčovické) třetiligový Loko Vltavín. A po poměrně slušných výkonech v přípravě i v samotném předkole poháru se dalo čekat, že domácí zatouží i po skalpu soupeře z Holešovic. V případě postupu by si následně mohli zahrát ve druhém kole proti ligovému Jablonci… Bohužel, přání byla jedna věc, realita byla pak ale někde jinde.

Utkání mělo od začátku svižné tempo. V podstatě se dá říct, že celý první poločas byl i poměrně vyrovnaný. Hned ve druhé minutě rozehráli domácí rohový kop z levé strany a nová posila v útoku Birma hlavičkoval sice nebezpečně, ale vedle. Pak se dostali ke slovu hosté a po dvou rohových kopech zakončili závar před domácí bránou nepřesnou střelou vedle brány. Slibně vypadající akce domácích po pravé straně byla bohužel ukončena zvednutým praporkem asistenta rozhodčího a odmávaným offsidem. Pak domácí obránci 2x po sobě chtěli řešit až moc fotbalově, ale zbytečně složitě, vzniklé situace před svým velkým vápnem, naštěstí to ještě pro Admiru dobře dopadlo. Ale přišla 32. minuta a nedorozumění mezi Zahálkou a Komínkem na soupeřově polovině. Následovala dlouhá přihrávka na levou stranu hostujícího mužstva, zde zatáhl míč Podzimek, prudce centroval do velkého vápna domácích a míč přesně nasměroval hostující kapitán Franěk do domácí brány za záda nové posily v bráně Admiry Petra Víška – 0:1! Trochu šťastná branka… Naštěstí ale domácí nesložili zbraně a dále se snažili hrát s Lokádou vyrovnanou partii. Do konce prvního poločasu se už skóre neměnilo, a tak do šaten se šlo za stavu 0:1 pro hosty.

Začátek druhého poločasu vypadal pro domácí poměrně nadějně. Nejdříve to byly 2 po sobě jdoucí rohové kopy a v 53. minutě jsme dočkali i vyrovnání. Za kolmou přihrávkou se vydal do velkého vápna nebojácně Zahálka a byl poslán, i když trochu nešikovně, hostujícím obráncem k zemi. Následoval pokutový kop, který s jistotou proměnil ve vyrovnávající branku David Snop – 1:1. V tento moment asi v mnoha hlavách domácích fandů svitla naděje na prvoligový fotbal… Jenže zkušení hráči Lokády nepřipustili žádné překvapení. Nedá se říct, že by to byla tak jednoznačná záležitost, ale hosté měli neskutečnou efektivitu v proměňování svých šancí (pokud se to vůbec dá takto pojmenovat). V podstatě 5x vystřelili na bránu a dali 4 góly, které znamenaly, že soupeř nakonec jasně vyhrál a postoupil do dalšího kola poháru. Ve druhém poločase se pak ještě jednou trefil Franěk a další dvě branky přidali Pečeňa a Zelenka. Ve zbytečně nervózně dohrávaném utkání si pak už zkušení hosté pohlídali svůj náskok a zaslouženě postupují do druhého kola poháru České pošty. V Holešovicích se tak můžou těšit na prvoligový Jablonec.

Branky: Snop (11 m) – Franěk 2, Pečeňa a Zelenka

Rozhodčí: Myška – Pechanec a Melichar

FK Admira: Víšek – Mamurov, Martinic, Vosický, Komínek (Žiak) – Majer, Kokoška (Kubice), Snop, Zahálka – Birma, Petr (Ondrůšek). Připraveni byli ještě: Jungr, Lupínek, Blažek.

Trenér: Jiří Tesař

Loko Vltavín: Čaba – Valíček, Kozák, Valášek, Podzimek, Bureš (Hájek), Dorotík, Franěk (Štumpf), Předota (Zelenka), Pečeňa, Pozníček.

Trenér: Radek Kronďák

ŠK

Admira v rámci přípravy sehraje další utkání ve středu 1. 8. od 18.00 hod. opět na Hovorčovické proti Českému Brodu. A zde by se měla odehrát v neděli 5. 8. také generálka před prvním podzimním mistrovským utkáním divize proti pražskému přeborovému FSC Libuš.