Český Brod dostal až příliš krutou nakládačku FK Admira Praha – SK Český Brod 5:1 (2:1)

Bývaly doby, kdy se tito dva soupeři utkávali o body v ČFL. Ale od té doby se toho na obou stranách událo a změnilo tolik, že snad ani nemá cenu tuhle patnáct let starou historii vytahovat na denní světlo.

Ve středu se proti sobě postavil letitý účastník divize proti diviznímu nováčkovi, který se na republikovou úroveň probil díky třetímu místu v přeboru Středočeského kraje.

V soutěži se ale nepotkají. Admira bude hrát A-skupinu, Český Brod béčko.

Pokud jde o Pohár České pošty, oba týmy už musely z kola ven. Admira po výhře 2:0 v předkole na hřišti Dobrovice nestačila na třetiligový Loko Vltavín, který ji přejel výsledkem 1:4.

Český Brod dopadl ještě hůř. Už v předkole totiž padl na trávě přeborového Sokola Uhříněves 0:1 a bylo vymalováno…

Testovací zápas týmu z Kobylis a z Kolínska byl pikantní faktem, že Český Brod přivedl k postupu trenér Jiří Tesař. Ten velký úspěch s tamními hráči, funkcionáři a příznivci náležitě zapil – a přesunul se do Admiry. Tady převzal post trenéra A-týmu a současně i šéftrenéra mládeže.

No a na druhé straně ho vystřídal exsparťan Josef Jarolím. Týž Jarolím, který ve zmíněných časech ČFL v Kobylisích působil jako sportovní ředitel.

Nehrálo se na Admiře, kde probíhá rekonstrukce trávníku, ale na hřišti ZŠ Hovorčovická, které má Admira v pronájmu díky těsné spolupráci s ředitelstvím školy a Městskou částí Praha 8.

Nováček divize se v Kobylisích neprezentoval rozhodně výkonem, kterému by odpovídal debakl 1:5. Co dokázal v první půli trestuhodně zahodit, z toho aby trenér Jarolím zešedivěl.

U druhé střídačky se zase čílil domácí kouč Tesař, neboť okének v obraně Admiry by zkušenější soupeř nepochybně využil.

I po přestávce se Středočeši několikrát dostávali do smrtících brejkových situací, jenže je snad šestkrát zastavil praporek asistenta rozhodčího mávajícího ofsajd. Nutno říci, že vždycky po právu.

První gól vstřelila Admira už ve 3. minutě, kdy Šindelář, hostující z partnerského FK Čáslav, zakončil pohlednou kombinaci domácích do prázdné branky.

Týž muž se v 17. minutě trefil hlavou po rohovém kopu neomylně pod břevno – 2:0.

O to, že Středočeši neodjedou zcela s prázdnou, se postaral ve 26. minutě Kopecký. Muž tmavé pleti Ali ho poslal do brejku – na hraně ofsajdu. Nemávalo se, nepískalo se, a tak Kopecký, byť nadvakrát, dotlačil přes brankáře Jungra míč přece jen do sítě – 2:1.

Po přestávce koncertovala gólově jen Admira.

Ve 49. minutě Vosický předložil lahůdkový míč Petrovi a ten podstřelil padajícího brankáře Sovu, syna někdejšího gólmana Sparty – 3:1.

V 60. minutě dopřála středočeská obrana Kokoškovi luxusní čas i prostor, aby mohl v klidu zamířit a trefit balón k tyči – 4:1.

Skóre uzavřel Snop, posila Admiry z Velimi. Z penalty nařízené za viditelný faul ve vápně trestal nekompromisně k tyči – 5:1.

-api-