Návrat na jih jsme zvládli s přehledem Slavoj Český Krumlov – Admira Praha 2:4 (0:1)

Admira sehrála poslední mistrovské utkání divize na jihu Čech 27. května 2009. Ve Strakonicích tehdy vyhrála 2:1 a pod českokrumlovský zámek si v sobotu 11. srpna 2012 po více než třech letech přijela opět pro tři body. A taky je získala. Zcela zaslouženě, na čemž se nezávisle na sobě shodli trenéři obou soupeřů.
Domácí želeli absence svého klíčového hráče, stopera Svobody, který od přípravného mače s Jankovem chodí o berlích.
Síla našeho týmu by byla také znatelnější, kdyby byli k dispozici zranění Čmejla a Paťha. Nenastoupil ani Šindelář. Tomu zatím chybí jeden administrativní úkon v příslušné kanceláři FAČR, a tak mu nezbývá, než si trpělivě počkat…
První půle úvodního zápasu nového ročníku divize A byla z obou stran průměrná. Sem tam by se nějaká nadějná šance našla (Novák, Vacek, na opačné straně dvakrát Majer), od 34. do 39. minuty Jihočeši kopali sérii rohů, ale mezi tyče nezamířila jediná střela – ani z domácí, ani z naší kopačky. Až se na to už nemohl dívat náš Snop a připomněl góly, které střílel v dresu Velimi. Naběhl si na Zahálkovu přihrávku zleva a vypálil z 20 metrů neomylně k tyči. Gólman Slavoje Šiller neměl nárok – 0:1. To běžela 42. minuta.
Pak už se na trávníku nic podstatného neodvinulo, a tak se šlo do kabin za jednobrankového vedení hostí.
Kdo by byl tušil, že ve druhé půli se strhne gólová přestřelka! Hned z prvního útoku musel náš brankář Víšek vytáhnout bombu střídajícího Baboučka na roh. Jihočeši toužili vyrovnat a povedlo se jim to. V 57. minutě diktoval sudí Janíček penaltu za faul Petra, kterého ještě před exekucí „požlutil“. A Weinhard k tyči srovnal na 1:1.
Naše mužstvo to ale nepoložilo, spíš naopak nakoplo. Za deset minut, v 67., Petr spravil, co předtím pokazil. Opil kličkou ve vápně jednoho z beků Slavoje a přihrávkou vybídl volného Birmu – dej si gól. A Birma, hostující z Horních Měcholup, zblízka zajistil Admiře zase vedení – 1:2.
Leč to ještě zdaleka nemělo být vše. Protože – v 72. minutě odcentroval zleva domácí Vacek a Babouček trefil hlavou růžek branky. Sudí Janíček jemné postrčení obránce Vosického útočícím hráčem nepískl a Babouček mohl v klidu zakončit – 2:2. Vzápětí byl žlutě napomenut hostí Víšek, a to za protesty.
Avšak ani tato „nehoda“ nevzala admirákům chuť a vůli zápas vyhrát. Už v 74. minutě podkopl jeden z obránců Slavoje před brankou domácích Majera a Snop z penalty zase přiblížil Admiře tři body – 2:3.
Všechno vyřešila 85. minuta. To Kokoška vybojoval roh, který zahrál Zahálka. Balon propadl přes celé vápno až k Vosickému a ten ho doslova propasíroval za záda brankáře Šillera – 2:4.
A mohlo být pro Slavoj ještě hůř, protože v 90. minutě běžel |Majer zcela sám za gólmana Šillera a vypálil přesně do šibenice. Leč strážce krumlovské branky „bůra“ ve své síti nepřipustil a báječným zásahem konečky prstů Majerovi pokazil radost. Míč vytáhl na roh, což byla tečka za letošní divizní premiérou.

Slavoj: Šiller – Pliška, Klivanda, Hrabík, Wagner (84. Mertl) – Špát (67. Kroupa), Pintér (46. Babouček), Novák, Vacek – Weinhard, Beránek.

Admira: Víšek – Mamurov, Martinic, Vosický, Komínek – Majer, Kubice (70. Kokoška), Snop, Zahálka – Birma (88. Žiak), Petr (84. Ondrůšek).

A jak to viděli trenéři?

Jiří Svoboda (Slavoj): „Hosté byli jasně lepší, vítězství si zasloužili. Herně nás převyšovali, dělali méně chyb. První gól hostí padl po chybě našeho brankáře. My jsme v první půli vůbec nevystřelili na branku. Na dvojí vyrovnání jsme nedokázali navázat, za stavu 2:2 prakticky z protiútoku přišla penaltová situace a hosté opět vedli. Z lavičky neposoudím, zda náš hráč opravdu fauloval, na dálku to vypadalo, že jen odkopával míč. Na penaltu se ale rozhodně nebudu vymlouvat, soupeř byl prostě kvalitnější. Svoboda na místě stopera nám hodně chyběl, museli jsme jej nahradit osmnáctiletým Hrabíkem a změnit styl hry. Směrem dozadu to nebylo nijak citelné, ovšem dopředu ano. Chyběla nám kombinační hra, obránci se rychle zbavovali míčů, záloha skoro neexistovala. Podle toho, co tu ukázala, Admiru považuji za tým srovnatelný s jarní špičkou této divizní skupiny, tedy s Horními Měcholupy, Strakonicemi i Benešovem. I když hraje jiný fotbal, bylo vidět, že má zkušené hráče, a bude zřejmě v tabulce hodně nahoře.“

Jiří Tesař (Admira): „Viděli jsme klasický první zápas nové sezony po letní přípravě. V první půli jsme hráli nervózně, kazili jsme přihrávky. Paradoxně v momentech, kdy jsme byli pod tlakem, se z protiútoku trefil přesně Snop a nedal gólmanovi domácích šanci. Vyrovnání přišlo z trochu přísné penalty, ale brzy jsme opět vedli brankou Birmy po centru Petra. Pak jsme bohužel dostali druhý gól, zřejmě po neodpískaném faulu na Vosického. Nesložili jsme zbraně, bojovali jsme dál a gólem Snopa z penalty po podražení Majera a pak brankou Vosického s tečí gólmana jsme navýšili vedení na 2:4. S výsledkem samozřejmě naprostá spokojenost!“

ŽK 2:2, bez ČK.

Přihlíželo 140 diváků

-api-
Foto autor

Naši střelci – klubová soutěž

Nejlepší střelec Admiry po posledním mistrovském utkání získá finanční prémii. Její výše je dána takto – za gól vstřelený doma 50 Kč, za gól venku 100 Kč. V případě shody dvou či více střelců rozhoduje větší počet branek dosažených venku.

Po I. kole:

2 – Snop (0 doma + 2 venku);
1 – Birma, Vosický (oba 0 + 1).

Příští utkání – II. kolo divize A:

FK Admira Praha – FC MAS Táborsko B
Neděle 19. srpna, 10.15 hodin.

Naším soupeřem budou opět Jihočeši, a to B-tým nově vzniklého klubu, který spojil bývalý Spartak Sezimovo Ústí (na jihu Čech známý jako ševci) a bývalý FK Tábor (v regionu řečený vodníci).
Druholigový A-tým hraje své zápasy v Sezimově Ústí.
Divizní B-tým, jehož základem je hráčský i funkcionářský kádr někdejšího FK Tábor, má domácí prostředí na táborské Svépomoci, kde svého času tehdejší Vodní stavby Tábor hrávaly ČFL.