Kam v neděli před obědem? Přece na Admiru, na fotbal!

II. kolo divize – skupina A

Dne 19. srpna 2012 v 10.15 hodin, stadion Admiry Praha

FK Admira Praha
FC MAS Táborsko B

Rozhodčí: Jan Staněk z Hradce Králové
Asistenti: Zdeněk Novotný Hradce Králové, Tomáš Ulrich z Prahy
Delegát FAČR: Roman Stančík z Karlových Varů

Náš soupeř z jihu Čech: FC MAS Táborsko B

Přivítáme reprezentanta ambiciózního fotbalového projektu, s nímž na jihu Čech přišel úspěšný podnikatel a fotbalový funkcionář Jiří Smrž. Ten se inspiroval krokem, který udělali představitelé fotbalových klubů Slovácká Slavia Uherské Hradiště a Synot Staré Město. Zahodili někdejší řevnivost a přehnané soupeření, dali se dohromady a vznikl úspěšný prvoligový 1. FC Slovácko. Pan Smrž postupoval obdobně. Spojil dva kluby z těsného sousedství, dříve nesmiřitelné rivaly Spartak MAS Sezimovo Ústí a FK Tábor (dřívější DSK a pozdější Vodní stavby Tábor). Vznikl tak dnešní klub FC MAS Táborsko, jehož A-tým hraje na Soukeníku v Sezimově Ústí II. ligu, B-mužstvo, které dnes hostíme, sídlí na táborské Svépomoci. Jihočeši se spolu s Bohemians 1905 přihlásili i do nové juniorské ligy, ač jim to směrnice FAČR neukládají, neboť povinnou účast mají jen prvoligové kluby.
FC MAS Táborsko pracuje znamenitě i s mládeží. Na sezimovoústeckém Soukeníku jsou tradičně lepší dorostenci, a na Svépomoci v Táboře zase žáci. Dnes hrají všechny kategorie ligové soutěže pod jednotnou hlavičkou.
Jiří Smrž, prezident klubu, říká: „Druhá liga patří do velkých měst.“ A proto se za podpory radnice chystá výstavba moderního fotbalového stánku v téměř čtyřicetitisícovém Táboře, kde FC MAS Táborsko už oficiálně sídlí. Na Soukeníku pak vznikne špičkové sportovní centrum pro fotbalovou mládež.
Hráče, trenéry, činovníky a slušné fandy z Táborska v Kobylisích upřímně vítáme!
Historii fotbalu v regionu mimochodem popisuje nová kniha Fotbalové Táborsko, kterou pro FC MAS Táborsko napsal Aleš Pivoda, náš tiskový mluvčí a hlasatel.

Kádr B-týmu FC MAS Táborsko

Brankář: Martin Blažek (1980);
Obránci: Jan Chotovinský (1983), Jakub Kalášek (1989), Karel Sláma (1991), Jan Boháč (1993), Patrik Zajac (1985), Ondřej Stránský (1993);
Záložníci: Pavel Nohava (1989), Jiří Rabinák (1989), Tomáš Samec (1984); Útočník: Jan Stoszek (1988).

V tomto složení mužstvo absolvovalo první zápas v Milevsku, kde zvítězilo 3:0. Sestava pro nedělní utkání bude určena podle toho, které hráče A-týmu a ligové juniorky nominuje šéftrenér klubu Luboš Zákostelský.

Realizační tým FC MAS Táborsko B
Trenér: Jan Klimek (1965)
Asistent trenéra: Jaromír Vavřina (1963)
Vedoucí mužstva: Petr Kolář (1963)
Masérka: Hana Hojdarová

FK Admira Praha sponzorují a finančně podporují

společnosti a podnikatelé Křeček, JOTIŠ, Spal, Jelínek, Spěváková, DAP, CHIC, Wenzel, CS BETON, BOBCAT, TEMO.