Rezerva nabitá pěti ligovými hráči nás obrala o dva body FK Admira Praha – FC MAS Táborsko B 1:1 (0:1)

Když sudí Novotný naposledy zadul do píšťalky, s pocity zklamání se netajili jak domácí, tak i hosté.

„Nedokázali jsme potvrdit tři body z Českého Krumlova, které jsme odtud přivezli před týdnem. Ztratili jsme doma dva body, což je nepříjemné, i když hosté přijeli s druholigovými posilami. Ale takový už je fotbal,“ pokrčil rameny předseda Admiry Zdeněk Potůček.

„Jsem nemile překvapen tím, že ani s pěti hráči z A-týmu jsme nedokázali Admiru přehrát. Čekal bych, že tito fotbalisté, ač sice nehrají, ale přece trénují s áčkem, budou ve druhé půli divizního soupeře fyzicky převyšovat. Jenže se stal pravý opak. Třeba takový Džafič nebyl na hřišti skoro vidět. Druhý poločas se hrál jen na jednu branku. Na tu naši.“ To jsou pro změnu slova prezidenta táborského klubu Jiřího Smrže.

Bedlivým nahlédnutím na internetové stránky Táborska zjistíme, že podle aktuálních údajů nastoupili na kobyliský trávník hráči z A-kádru Džafič, Zajac, Sláma, Nohava a Kalášek. Stránský a Boháč kopou za ligovou juniorku.

V černobílém dresu Admiry se představil Hloušek, první vlaštovka farmářské spolupráce z Čáslavi, ale nemá po zranění natrénováno, a tak mač ani nedohrál.

Každopádně Táborsko B nebylo lepším týmem.

V první půli sehrálo vyrovnanou partii, ovládalo střed pole a vyhrávalo většinu vzdušných soubojů.

Po změně stran zuby nehty bránilo aspoň jednobodový zisk.

Šancí se moc neurodilo. Do přestávky jsme zaznamenali tyto nadějné situace, které aspoň trochu zaváněly ohrožením branky: V 5. minutě hlavičkoval po rohu hostující Stránský vedle tyče naší branky. Ve 20. minutě z centru Kokošky hlavičkoval Šindelář nad. Ve 38. minutě pálil ostrostřelec Snop z 30 metrů, gólman hostí Blažek se blýskl efektní robinzonádou. A v samém závěru prvního dějství dostala Admira výhodu přímého kopu z 25 metrů přímo před brankou. Jindy zpravidla přesný Snop ale pálil jen do zdi.

Chybí vám jediný gól první půle? Padl ve 27. minutě z penalty, kterou proměnil kapitán hostí Stoszek. Předcházela jí situace, kdy „žlutě“ fauloval Martinic. Ovšem diváci, kteří stáli blízko, zřetelně viděli, že nejprve byl držen Honza, takže se mělo zřejmě pískat proti hostům. Sudí Novotný to ale viděl jinak, a tak šli Jihočeši do vedení – 0:1.

Po pauze se už hrálo podle kobyliských not, Táborsko se víceméně jen bránilo. Čisté konto gólmana Blažka ale přece neubránilo. V 57. minutě se po rohu Snopa v pokutovém území uprostřed shluku hráčů v černobíle pruhovaných i červených dresech prosadil Vosický a dotlačil míč zblízka do sítě – 1:1.

Táborsko odpovědělo střelou Zajace z Chotovinského přihrávky – nad břevno. Pak už hrála Admira. V 68. minutě hlavičkoval po přímém kopu Mamurova zprava Birma – vedle. V 76. minutě se do šance dostal střídající Petr – vedle. V 88. minutě se po Birmově přihrávce řítil na gólmana Táborska Snop, udělal mu kličku doleva, ale z úhlu už netrefil opuštěný prostor mezi tyčemi.

V závěru zazlobili taky hosté. Střídajícího Brůžka ale minutu před koncem odzbrojil v nebezpečné pozici čistým skluzem náš stoper Martinic. A v 90. minutě zahrál zleva přímý kop druholigista Zajac a jeho parťák z A-kádru Džafič přestřelil břevno.

Už v nastaveném čase fauloval „žlutě“ Mamurov. A protože už to bylo jeho druhé napomínání, odešel minutu před konečným hvizdem do sprchy. V příštím kole na rokycanském trávníku tudíž bude trenéru Tesařovi chybět, stejně jako Vosický, který se omluvil – jede na svatbu.

ŽK: 7:3 (Birma, Martinic, Komínek, Snop, Vosický, Mamurov a znovu Mamurov, respektive Stoszek, Stránský a gólman Blažek za obligátní zdržování v závěru mače).

ČK: 1:0 (Mamurov).

Přišlo jen 170 diváků, což bylo po výhře v Českém Krumlově nemilé překvapení.

Admira: Víšek – Mamurov, Martinic, Vosický (81. Kubice), Komínek – Majer, Kokoška, Snop, Hloušek (70. Petr) – Birma, Šindelář.

Táborsko B: Blažek – Boháč, Sláma, Kalášek, Chotovinský – Rabiňák (60. Hojdar), Stránský, Zajac, Nohava (85. Samec), Džafič – Stoszek (69. Brůžek).

A jak to viděli trenéři

Jiří Tesař (Admira): „V první půli měl soupeř možná častěji míč v držení, ale bez toho, aby vážněji ohrozil naši branku. U nás měl příležitost otevřít skóre zblízka Šindelář, pak Birma, pěkná byla střela Snopa z dálky. Přesto do vedení šli po hodně přísné penaltě hosté, když rozhodčí odpískal oboustranné držení jako faul našeho hráče. Ve druhé půli jsme už byli jednoznačně lepší. Bohužel, proměnit jsme dokázali jen jednu z několika šancí. Jako pozitivum vidím fakt, že i proti soupeři posílenému o několik profesionálních hráčů jsme vydrželi fyzicky a fotbalově jsme jej přehráli. Škoda že to nevedlo k vítěznému gólu. Domácí ztráta samozřejmě vždycky mrzí, ale není to žádná tragédie, soutěž je ještě hodně dlouhá. Za týden pojedeme do Rokycan a budeme tam chtít vyhrát.“

Jan Klimek (Táborsko B): „Dvěma slovy řečeno – šťastný bod! Utkání jsme rozehráli dobře, ujali jsme se vedení gólem z penalty, ale nepodali jsme dobrý výkon, chyběl nám hlavně pohyb. O přestávce jsme si s hráči v kabině řekli, že takto předváděná hra nám tři body nepřinese. Přesto jsme dál podávali neukázněný výkon. Admira byla po celý zápas lepší, měla řadu nebezpečných standardek a z jedné jsme inkasovali po rohu vyrovnávací gól. Nehráli jsme celkově dobře, maximálně mohu být spokojen jen se získaným bodem. Pět hráčů z II. ligy by mělo být na hřišti znát, ale nebylo. Tohle si v klubu rozebereme a věřím, že se to do budoucna nebude opakovat. Admira má krásný areál, připomíná mi tak trochu vršovický Ďolíček v menším. Má i dobrý tým, ale taky hodně neukázněné hráče.“

-api-

Foto: Michal Jalovec

Tabulka a ostatní výsledky zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=4957

Naši střelci: na Snopa se dotáhl Vosický

Nejlepší střelec Admiry po posledním mistrovském utkání získá finanční prémii. Její výše je dána takto – za gól vstřelený doma 50 Kč, za gól venku 100 Kč. V případě shody dvou či více střelců rozhoduje větší počet branek dosažených venku.

Po II. kole:

2 – Snop (0 doma + 2 venku), Vosický (1 + 1);
1 – Birma (0 + 1).