Neveselý admirácký sobotní výlet do Rokycan FC Rokycany – FK Admira Praha 4:2 (1:1)

Admira jela do Rokycan s odhodláním přivézt si odsud tři body. A to i přesto, že problémy se sestavou byly poměrně velké – kvůli jiným sportovním (dokonce reprezentačním) povinnostem nám vypadl ze sestavy gólman Víšek, kvůli červené kartě z minulého utkání nám scházel Mamurov, zranění vyřadilo ze hry Vosického, Zahálku a pořád ještě nejsou fit Čmejla a Paťha. A tak jsme byli rádi, že opět mohl s námi z Čáslavi David Hloušek a navíc ještě nově Jirka Suk.

Sestava zaznamenala na několika místech změny, z celé defenzívy z minulé neděle zůstal na svém postu jediný Honza Martinic. Samozřejmě to poznamenalo hlavně začátek utkání, kdy jsme se vůbec nemohli dostat do tempa, vázla kombinace a chybovali jsme v rozehrávce. A dostavil se i trest v podobě inkasované branky už v 11. minutě, když jsme krátce předtím chybovali před svým velkým vápnem. Následovaly dva hned po sobě jdoucí rohové kopy domácích. A po tom druhém závar v našem velkém vápně a střela Aubrechta, která skončila po levici gólmana Jungra v naší síti – 1:0 pro domácí! Dalo by se říct, že to bylo možná i zasloužené vyústění toho, co se na hřišti v prvních minutách dělo…

Až ve 21. minutě jsme prvně Petrem ohrozili domácího gólmana, ale byla to spíše jenom taková propagační záležitost. Mezitím ale hlavní arbitr Štuk nařídil proti hostům dva trestné kopy v těsné blízkosti velkého vápna. Pak, ve 26. minutě, první žlutá karta utkání pro domácího hráče za faul na Petra pár metrů od půlicí čáry. Od této chvíle jsme najednou byli více vidět a začínali jsme domácí přehrávat. Těm jako by docházel dech a nám narostla křídla… Zejména posila z Čáslavi Jirka Suk na pravé straně naší obrany dělal domácím problémy svými výpady a průniky do domácí obrany. A po jednom takovém jeho průniku Admira také ve 39. min. vyrovnala – míč zprava se ještě s jedním posunutím dostal až na levačku Davida Hlouška a ten nekompromisně vymetl křížnou střelou pavučiny v domácí bráně – 1:1. A to ještě nemuselo být všechno, pak se třikrát střelou ze střední vzdálenosti pokusil ohrozit domácího gólmana David Snop a jednou mu v dosažení branky zabránila jenom tyč domácí svatyně…

Do druhého poločasu nastupovali naši borci s jediným cílem – brali jsme jedině vítězství a tři body. Ale přání je jedna věc, realita pak někdy může být hodně krutá!

Začátek druhého poločasu byl plně v naší režii, hrálo se téměř výlučně na polovině domácích a zdálo se, že je jenom otázkou času, kdy se trefíme… Po pravé straně unikal a následně ve velkém vápně byl sražen náš David Snop, ale místo pokutového kopu se trestalo za „kritiku“ – žlutou kartou byl napomenut náš Hloušek. Hned za necelé další tři minuty viděl týž hráč druhou ŽK za bílé kraťasy – pro nesportovní chování… To samozřejmě znamenalo i ČK a vyloučení, takže jsme v 60. minutě najednou byli jenom v deseti. Ale i tak jsme dokázali jít hned za minutu do vedení – domácí chybovali v rozehrávce, do vápna se probil opět Snop a i když ani nadvakrát nedokázal prostřelit domácího gólmana, přeci jen nakonec Birma propasíroval míč do sítě – 1:2.

Naše radost ale netrvala dlouho. Hned za další dvě minuty se těšili z gólu domácí (zakončoval Žáček) – a také to bylo natřikrát, i když nejsme si až tak úplně jisti, zda míč opravdu byl celým objemem za naší brankovou čárou. Ale arbitři rozhodli a bylo srovnáno. A neuběhly snad ani tři další minuty a už jsme zase prohrávali – náš gólman prohrál vzdušný souboj se stoperem domácích Vaníčkem a domácí vedli 3:2!

Po vyrovnání to pak volalo zejména v 73. minutě, když se ve velkém vápně domácích objevil náš stoper a kapitán Honza Martinic, který možná i mohl zakončit sám, ale viděl ještě lépe nabíhajícího Birmu. Ale tento náš šutér zklamal – trefil jenom nohy domácího gólmana a tak zbyly jenom oči pro pláč!

Pak až do konce utkání se střídaly akce na obou stranách, my jsme stáhli hru na tři obránce a snažili jsme se o vyrovnání, ale nepovedlo se. A tak nakonec ještě v poslední minutě po rychlém útoku do naší otevřené obrany domácí Kubík dal ještě jednu branku a stanovil tak definitivně výsledek utkání na 4:2.

Trenér Tesař určitě nebyl spokojený s výkonem zejména v prvních dvaceti minutách utkání, těžko se mu pak hodnotila zase poslední půlhodina, kdy jsme hráli o deseti…

ČK: 0:1 (Hloušek)

Sestavy:

FC Rokycany: Vild – Vaníček, Hereit, Kubík, Jedlička, Procházka, Aubrecht, Žáček, Scheinherr, Procházka, Kocour (Štefl, Vaščák, Černý, Aubrecht, Šíša, Kadlec).

Trenér: Aubrecht

FK Admira: Jungr – Suk, Martinic, Komínek, Majer – Kokoška, Kubice (Žiak), Snop, Hloušek – Birma, Petr (Šindelář).

Na lavičce ještě Varecha-G, Paťha, Zahálka.

Trenér: Tesař

Rozhodčí: Štuk, Řezáč, Němec

Delegát: Říha

Štefan Krížo, vedoucí mužstva

Tabulka a ostatní výsledky zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=4957

Naši střelci: Na Snopa a Vosického se dotáhl Birma

Nejlepší střelec Admiry po posledním mistrovském utkání získá finanční prémii. Její výše je dána takto – za gól vstřelený doma 50 Kč, za gól venku 100 Kč. V případě shody dvou či více střelců rozhoduje větší počet branek dosažených venku.

Po III. kole:

2 – Snop, Birma (0 doma + 2 venku), Vosický (1 + 1);
1 – Hloušek (0 + 1).

Ve IV. kole přijede na Admiru nováček divize Malše Roudné, který v jihočeském derby šokoval výhrou 1:0 na hřišti Táborska B! Hrát se bude v neděli 2. září v 10.15.