Vítězství vůle a větší zkušenosti

Admira Praha – Malše Roudné 3:2 (1:1)

Po porážce 2:4 v Rokycanech musela Admira doma v Kobylisích zabrat. Jenže do cesty se jí postavil ambiciózní nováček divize z okraje Českých Budějovic Malše Roudné, který se před týdnem blýskl výhrou 1:0 v Táboře nad tamním FC MAS B. Tato skutečnost už dopředu avízovala předpoklad, že to naši hráči nebudou mít ani náhodou snadné…
Domácí trenér Tesař se musel obejít bez zraněných Vosického a Zahálky, což pro něj byla nemalá komplikace. Z partnerské Čáslavi přijel pražský tým posílit „farmář“ Suk.
Kouč Malše Mertl zase postrádal v Táboře vyloučeného tvůrce hry Trněného.
Devadesát minut divizního fotbalu na kobyliské trávě pak potvrdilo očekávání – všichni tři hráči citelně scházeli.
Padlo celkem pět branek. Naši dvakrát vedli, Jihočeši pokaždé srovnali krok. Na trefu Majera z 82. minuty už však odpovědět nedokázali, a tak ze severního okraje hlavního města odjeli nakonec bez bodů a s nepořízenou. Rozhodně přitom zanechali na Admiře dojem sympatického, bojovného a s ohledem na mládí kádru až překvapivě kvalitního týmu. Domácí se na důležité tři body opravdu nadřeli. Ale vydřeli je!

Klíčové momenty zápasu:

Lépe to pro náš tým ani začít nemohlo. Sotva se hosté rozkoukali na kobyliském stadionku, už prohrávali. Ve 4. minutě totiž Snop rozehrál přímý kop a odražený míč uklidil Majer do sítě za brankářem Roudného Jirkalem – 1:0.

V 19. minutě tlačilo 150 domácích diváků očima balon kutálející se po zásahu jednoho ze zadáků Malše směrem za Jirkalova záda. Míč trefil tyč a odrazil se naštěstí pro Jihočechy za brankovou čáru na roh. Mohl to být vlastenec jako vyšitý.

Roudné zahrozilo poprvé až ve 31. minutě. Po Lovičkově přímém kopu odvrátila domácí defenziva míč na roh. Ten kopal opět Lovička, ale Admira se nakonec ze šlamastyky přece dostala.

Ve 32. Minutě odkulhal zraněný Mamurov do šatny a Admira hrála tři minuty o deseti, než ho nahradil Kokoška.

Dvě minuty před přestávkou střílel Paťha přímý kop z 25 metrů. Jen do roudenské zdi…

A přišla 45. minuta. Hráči Admiry se už možná viděli v šatně, když se urodila akce hostí Kodras – Fedorkiv – Kodras, z ní závar před brankou, nedůslednost naší obrany, další závar a nakonec dal Jihočech Kössl gól. Z úhlu spíš centroval, jenže míč se mu svezl po noze a k překvapení všech zaplul do šibenice – 1:1. To byla ledová sprcha…

Druhé dějství přineslo znatelně víc zajímavých situací. V 50. minutě kopal Snop falšovaný roh a Birma hlavičkoval – vedle.

Pěknou, leč nepřesnou střelou o sobě dal vědět v 57. minutě Martinic – taky vedle.

Z protiútoku vyzkoušel hostující Fedorkiv pozornost brankáře Admiry Víška. Na hruškách ho nenachytal.

Kobyliská šance se rodila v 61. minutě, když Paťhova křížná střela zleva svištěla skrze vápno, leč Majer ve skluzu byl o půl metru kratší.

Pak přišly dvě zajímavé momentky před brankou Admiry. Narážečku mezi Kösslem a Fedorkivem zakončil prvně jmenovaný střelou, jenže gólmana Admiry nevystrašil. Daleko zajímavěji to z pohledu Jihočechů vypadalo o minutu později. Po hrubce obrany Admiry se řítil hostující Beránek sám na brankáře Víška. Ovšem ten vyběhl, zmenšil protihráči úhel a hrozbu gólového požáru uhasil. V těchto vteřinách se lámal fotbalový chléb, protože z protiútoku si naskočil Birma na centr zprava, lehce nadzvednutý jedním z hostí, a převážil skóre opět na admiráckou stranu – 2:1. Klasika: nedáš, dostaneš…

Admira si vydechla, hned se i nadechla a začala si vytvářet další šance. V 71. minutě akce po ose Suk – Birma – Petr skončila střelou vedle. I tak se tleskalo na otevřené scéně.

Už za minutu Martinic hlavičkou nabídl šanci nabíhajícímu Snopovi. Ten ale v tomto mači zapomněl střelecké kopačky v šatně – mířil vedle.

V 78. minutě po autovém vhazování dostal roudenský Fedorkiv pár vteřin času na zpracování míče a prudkou přesnou střelu poslal pod břevno – 2:2. Zase sprcha pro náš tým i hlediště!

Admira ale chtěla vyhrát stůj co stůj. V 80. minutě pálil z přímého kopu Paťha. Brankář Jirkal míč vyrazil na roh a Malše dál živila své bodové naděje.

Za dvě minuty však Jirkal přece jen kapituloval. Majer ho chytrým lobem po stejně chytré přihrávce Suka z pravého křídla přeloboval a míč zapadl přesně k tyči – 3:2.

V 83. minutě střílel po Birmově přihrávce střídající Kokoška – vedle.

Dvě minuty nato pálil na opačné straně Fedorkiv. Gólovou střelu však už nezopakoval, brankář Admiry jedovku vyboxoval pěstmi dopředu a domácí se ubránili.

Všechno mohla rozhodnout hrubka gólmana Malše Jirkala v 87. minutě, kdy promáchl a náš střídající Ondrůšek trefil obloučkem přesně prostor mezi tyčemi. Jenže na lajně míč stačil vykopnout jeden ze zadáků Roudného.

Už v nastaveném čase přišel přímý kop hostí ze 40 metrů, i brankář Jirkal se vydal do šestnáctky Admiry, ale jeho protějšek Víšek ve spolupráci s kolegy z obrany zapracoval spolehlivě – a potom už rozhodčí Starý pískal konec.

Pro určitě zkušenější tým Admiry to byla šichta, avšak přece jen si připsal tři body. Roudné patří mezi ty týmy, které v Kobylisích zanechaly dobrý dojem – a při troše štěstí mohlo odjet s nějakým tím bodovým ziskem.

Sestavy:

Admira: Víšek – Mamurov (36. Kokoška), Martinic, Komínek, Paťha – Suk, Kubice (61. Ondrůšek), Snop, Majer – Birma, Petr (86. Čmejla).

Roudné: Jirkal – Matoušek, Průcha, Vrátil, Kössl – Bíca (73. Diviš), Beránek, Kodras (90. Lerch) – Fedorkiv – Lovička, Píša.

Co řekli trenéři

Jiří Tesař (Admira): „Velmi těžký, vyrovnaný zápas proti mladému, důraznému a překvapivě fotbalovému týmu. Brzy jsme se ujali vedení Majerem, ale v závěru poločasu jsme po sérii vlastních chyb, kdy jsme nevystavili protihráče do ofsajdu, nabídli Roudnému šanci na vyrovnání. Hráč soupeře trefil zprava mezírku mezi brankářem a tyčí, možná se střelec dokonce ukopl, když dal gól pravou nohou zprava. Ve druhé půli se soupeř zatáhl dozadu, jako by nechtěl hrát. Po naší velké hrubé chybě ale přesto mohl jít do vedení, jenže jeho hráč z velké šance nedal gól a z protiútoku Birma doklepl balon do sítě na 2:1. Hosté přesto ještě dokázali krásnou střelou znovu vyrovnat na 2:2. Naštěstí pro nás Majer hezkým lobem potřetí získal našemu týmu vedení a to už jsme dokázali udržet. Roudné nebude moc zápasů prohrávat!“

František Mertl (Roudné): „Domácí vyhráli po zásluze, ve druhé půli využili svých zkušeností v klíčových brankových situacích. Přitom jsme mohli za stavu 1:1 jít do vedení, ale Beránek šanci neproměnil a Pražané z protiútoku naopak gól dali. Tím se nastartovali a dovedli nakonec zápas k zasloužené výhře. Nám hodně chyběl vyloučený Trněný, který umí zklidnit hru a dát přesnou přihrávku… Dnes rozhodla větší zkušenost domácích.“

Rozhodčí Starý – Valenta, Fišer.
ŽK: 2:4 (Paťha, Komínek – Píša, Lovička, Beránek, Vrátil).

Sledovalo 150 diváků.

-api-

Foto: Michal Jalovec

Tabulka a ostatní výsledky zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=4957

Naši střelci: V čele už je Birma

Nejlepší střelec Admiry po posledním mistrovském utkání získá finanční prémii. Její výše je dána takto – za gól vstřelený doma 50 Kč, za gól venku 100 Kč. V případě shody dvou či více střelců rozhoduje větší počet branek dosažených venku.

Po IV. kole:

3 – Birma (1 doma + 2 venku)
2 – Snop (0 doma + 2 venku), Vosický (1 + 1), Majer (2 + 0);
1 – Hloušek (0 + 1).

V dalším, už V. kole, pojedeme na hřiště nováčka – Nové Strašecí postoupilo z kvalitního Středočeského přeboru, a to ze 6. místa! Náš soupeř zatím čeká na své historicky první divizní vítězství, věřme, že se ho nedočká v utkání s naším mužstvem… Hrát se bude v sobotu 8. září v 17.00 hodin.

Diváci na Admiře

170 – Admira v. Táborsko B (1:1)
150 – Admira – Roudné (3:2)