Z derby v sousedních Chabrech vezeme aspoň bod SK Dolní Chabry – Admira Praha B 2:2 (1:0)

V derby Prahy 8 jsme se utkali s domácími hráči SK Dolní Chabry.
Do utkání jsme nastoupili oslabeni o několik hráčů základní sestavy a clý první poločas to bylo hodně znát, chyběl důraz, klid v rozehrávce a hlavně nasazení.

Důležité minuty:

V 10. min. postupoval David Blažek sám na domácího brankáře Klímu, ale zakončil vedle.

V 11. min. – nedáš, dostaneš – po naší nevyužité velké příležitosti se domácí dostali až k našemu pokutovému území, kde měli spoustu času a prostoru k zakončení. Přesně mířená střela skončila v síti u levé tyče naší branky – 1:0.

Ve 25. min. mohlo být ještě hůř, když internacionál Ivan Hašek postupoval sám na našeho brankáře, ale Tomáš Hybeš vyrazil na roh.

Ve 30. min. se do velké příležitosti se opět dostali domácí, když se na dlouhý balon za naši obranu rozběhl útočník domácích a náš brankář sice dokázal míč zblokovat, ale ten se naneštěstí odrazil k domácím. Následovala přihrávka na hráče asi 3 m do ofsajdové pozice (nemávalo se) a před naší prázdnou brankou na poslední chvíli Kuba Pokorný míč skluzem odkopl.

Ve 33. min. se do nadějné příležitosti důrazným průnikem dostal Michal Valenčík, ale mířil nad branku.

Dalších příležitostí jsme se v prvních 45 min. nedočkali.

Po velké bouřce v kabině nastoupilo do druhého poločasu úplně jiné mužstvo. Začali jsme si vytvářet brankové příležitosti, měli jsme více ze hry, ale nutno podotknout, že i domácí hráči měli několik vyložených příležitostí.

V 54. min. se Dominik Němec opřel do míče z 30 m a zaskočil domácí brankáře, střela zapadla k levé tyči – 1:1.

V 58. min., vinou nedůrazu v našem pokutovém území, se k zakončení hlavou dostali domácí a orazítkovali břevno naší branky.

V 63. min. nám nepřesný a na naše fotbalisty hodně přísný rozhodčí neuznal regulérní branku hlavou. Domácí hráč už věděl, že nedokáže zabránit našemu zakončení do odkryté branky, a tak upadl na zem a rozhodčí odpískal útočný faul.

V 66. min. Michal Valenčík v nadějné pozici trefil jen nohu bránícího hráče a k úžasu všech se kopalo od branky domácích.

V 69. min. se domácí už radovali z jisté branky, když Ivan Hašek se dostal ke střele z 5 m, ale Tomáš Hybeš reflexivně vyrazil.

V 72. min. domácí útočník šikovně upadl a hlavně hlasitě upozornil na faul v pokutovém území, rozhodčí ani chvilku nezaváhal a ukázal na puntík pokutového kopu, který s přehledem proměnil Láďa Vízek – 2:1.

V 75. min. sám na brankáře Klímu postupoval David Blažek, ale trefil jen jeho nohy.

V 78. min. nám rozhodčí odmával ofsajd při zpětné přihrávce od brankové čáry do pokutového území, kde jsme mohli zakončit v nadějné pozici.

V 87. min. si na centr Davida Panýrka naběhl Petr Jackl a hlavou se nemýlil – 2:2.

V posledních pěti minutách hry jsme moc chtěli rozhodnout o vítězství, ale zapomínali jsme bránit.

V 92. min. chytil Tomáš Hybeš nadvakrát gólovou příležitost domácích. Zachránil nám tak v derby aspoň bodík…

Admira B: Hybeš – Panýrek, L. Němec, Pokorný, Telis (33. min. D. Němec) – Rambousek, Lupínek, Štochl (46. min. Beníšek), J. Tůma (65. min. Jackl) – Valenčík, Blažek.

Ostatní výsledky a tabulka na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=2

Naši střelci:
2 – Blažek (2 doma + 0 venku);
1 – D. Němec, Jackl (0 + 1)

Příští utkání: ve III. kole sehrajeme zajímavý mač s Čechií Dubeč, tradičním soupeřem, jehož dres obléká několik našich bývalých hráčů. A to v neděli 9. září od 17 hod. doma v Hovorčovické. Už by to chtělo vyhrát!

MH