To bylo šancí… Nakonec jsme museli bránit těsnou výhru

Sokol Nové Strašecí – FK Admira Praha 1:2 (1:0)

Nováček divize z Nového Strašecí hraje momentálně nejvyšší soutěž na Rakovnicku – a stále čeká na svou historicky první divizní výhru. Měl k ní sice nakročeno, leč za stavu 1:0 si dali Středočeši málokdy vídaný vlastní gól a náš daleko zkušenější tým pak skóre rychle překlopil na svou stranu.
Co potom Admira dokázala zahodit, bylo skoro k nevíře. Strašecí urputně bojovalo aspoň o bod, i domácí byli blízko vstřelení gólu, ovšem 350 diváků už podruhé potěšit nedovedli. A tak jsme si odvezli všechny body a místnímu publiku musely stačit aspoň zážitky z předzápasu starých gard, sportovního dne mládeže (včetně dívčího boxu) a večerní tancovačky.

Zajímavé okamžiky

Začalo to hodně nezvykle… Ve 4. minutě trefil Paťha razantním odkopem ze dvou metrů do mužských partií asistenta sudího Kyncla. Muselo to dost bolet, protože tři minuty se pak nehrálo a ošetřovalo…

Po půlhodině hry pálil Petr z 25 metrů těsně vedle tyče. O šest minut později spasil dlouhán Kut v brance Sokola svůj tým od gólové pohromy. Snop rozehrál zprava roh a Sukova jedovka mířila přesně pod břevno. Stát ve svatyni Středočechů muž menšího vzrůstu, asi by na ni nedosáhl…

V modrém dresu Nového Strašecí byl hodně vidět Vašák. Ve 41. minutě střílel z přímého kopu přímo proti brance Admiry – jen do zdi. Vzápětí kopal zprava hodně nebezpečný roh, balon však prolétl podél admirácké branky, aniž by ho kdokoli trefil.

Nedlouho před poločasem odkulhal – bez přičinění soupeře – zraněný Paťha a Admira nuceně střídala. Přišel Ondrůšek.

Mnozí už stáli ve frontě na guláš, klobásu a pivo, když ve 45. minutě našel trestný kop Vincence hlavičku čahouna Kapouna a Sokol šel do kabiny s veselou. Vedl 1:0.

Po pauze se tlačil zleva do šance domácí Mžourek, ale ukličkoval se. A z protiútoku uhodilo. Ve 48. minutě vybojovali naši roh. Snop ho kopal zprava a po jeho centru bylo před Kutovou brankou rázem horko jako v sauně, aby vzápětí zchladila domácí ledová sprcha. Razantní odkop totiž trefil koleno jednoho z bránících spoluhráčů ve skrumáži a od něj odražený míč skoro protrhl síť – 1:1.

Domácí se pokusili zatlačit na pilu a opět jít do vedení, ale za útočnou snahu hořce pykali. Čáslavská „farmářská akvizice“ Admiry Suk poslal do brejku Majera. Ten si bedlivě ohlídal, aby se neocitl v často mávaném ofsajdu, a pelášil po pravém křídle sám na brankáře Kuta, aby ho elegantní střelou levačkou k tyči pokořil. To běžela 52. minuta – Pražané tak otočili skóre z 1:0 na 1:2 během 240 vteřin.

Středočeši se pokusili brzy odpovědět. Zprava našel Mžourek Kapouna, ale jeho střelu mířící mezi tyče vykopl Martinic.

V 63. minutě vystřelil po akci Birmy nebezpečně Čmejla. Vedle.

V 75. minutě se v tutové příležitosti objevil zčistajasna Petr. Místo střely však volil přihrávku na střídajícího Ondrůška a tomu stihl jeden z domácích beků míč „upálit“ z kopačky. Hned za minutu vybídl Petra ke zvýšení skóre dalekonosným pasem gólman Víšek. Petra však vychytal brankář sokolů Kut. Za další minutu přestřelil Birma břevno, když mu přihrával Majer. To byl festival spálených šancí…

A tak se Admira musela o tři body strachovat až do konečného hvizdu vcelku přesného sudího Klupáka. Nejblíže k vyrovnání skóre byl v 79. minutě střídající Kaválek. Jeho jedovka ale zasvištěla kolem šibenice Víškovy branky.

Admiráci si v 85. minutě zahráli ťukes: Kubice – Snop – Petr. Což vedlo k další „ložence“. Petrovi ale dát gól prostě nebylo souzeno, z jasné pozice minul těsně tyč.

Očekávaný závěrečný tlak Sokola sice přišel, avšak naše zkušená defenziva mu bez větších komplikací odolala. Nové Strašecí tak v divizi prohrálo už potřetí, zatímco Admira se potřetí radovala z tříbodového zisku.

Sestavy

Sokol: Kut – Razím, Vincenc, Bláha – Chaloupka (80. D. Mrázek), L. Mrázek, J. Mrázek (68. Kaválek), Dimov (86. Kroupa), Vašák – Mžourek, Kapoun.

Admira: Víšek – Komínek, Martinic, Vosický, Paťha (44. Ondrůšek) – Suk, Snop, Čmejla (77. Kubice), Majer – Birma, Petr (90. Šindelář).

Rozhodčí Klupák – Teuber, Kyncl.
Delegát FAČR Krejčí.

ŽK 3:5 (Dimov, L. Mrázek, Kaválek – Čmejla, Martinic, Víšek, Vosický, Petr).

Přihlíželo 350 zklamaných diváků.

A jak to viděli trenéři

Miloslav Mrázek (Sokol): „V první půli byli hosté aktivnější, měli míč častěji na kopačkách, my jsme dobře zajišťovali obranu. Po dvou nevyužitých standardkách jsme z té třetí šli hlavičkou Kapouna do vedení. Po přestávce ale přišla pětiminutovka hrůzy! Takový gól, jakým hosté vyrovnali, si v divizi můžeme dát opravdu jen my. Po chvíli pak Mžourek v nadějné pozici zaváhal s koncovkou, z protiútoku jsme špatně vystavili protihráče do ofsajdu a rázem to bylo 1:2. Zvedli jsme se až kolem 70. minuty. Bohužel, Kaválek přestřelil, Kapoun hlavičkoval vedle tyče. Z chaotického závěrečného tlaku už jsme vyrovnat nedokázali. Zasloužili jsme si bod, vítězství jsme soupeři doslova darovali – a není to v divizi bohužel poprvé. Musíme věřit, nepříště už štěstí popřeje pro změnu nám.“

Jiří Tesař (Admira): „V prvním poločase jsme víc drželi míč, domácí bránili už od půlící čáry, nakopávali míče a sázeli na vysokého hráče vpředu, na kterého hráli všechny standardky. Právě jeho jsme ve 45. minutě neuhlídali a dostali jsme hloupý gól do šatny.
Druhou půli jsme nezačali dobře, soupeř mohl po naší chybě rychle zvýšit na |2:0. Pak přišla naše šťastná pětiminutovka a dva góly, ale pozor, před oběma jsme sami mohli inkasovat! Náš druhý gól byl pohledný, po krásném míči od Suka se zprava přesně trefil Majer levou nohou k tyči. Za stavu 1:2 pro nás jsme z vyložených šancí nedali tři branky. Nesouhlasil bych s trenérem domácích, že si soupeř zasloužil bod. Na gólové příležitosti jsme rozhodně vyhráli my. Nepodali jsme sice optimální výkon, ale tři body nám rozhodně patří právem.“

-api-

Tabulka a ostatní výsledky zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=4957

Naši střelci: Majer se dotáhl na Birmu

Nejlepší střelec Admiry po posledním mistrovském utkání získá finanční prémii. Její výše je dána takto – za gól vstřelený doma 50 Kč, za gól venku 100 Kč. V případě shody dvou či více střelců rozhoduje větší počet branek dosažených venku.

Po V. kole:

3 – Birma (1 doma + 2 venku), Majer (2 + 1);
2 – Snop (0 + 2), Vosický (1 + 1);
1 – Hloušek (0 + 1).

V dalším, už VI. kole, přivítáme západočeský tým FK Tachov. Jeho tým je zatím štikou divize, minule vyhrál 3:1 na trávě Malše Roudné, a tak musíme čekat velmi těžkého soupeře. Hrát se bude v neděli 16. září, tradičně v 10.15 hodin.