Prvně jsme neinkasovali…

…ale i naši střelci vyšli naprázdno!

V dalším mistrovském utkání na domácí půdě jsme přivítali v přímém souboji o první místo v tabulce (v případě vítězství) soupeře z Tachova. Svěřencům trenéra Bečky předcházela dobrá pověst, no a kluci ze západu Čech tyto zvěsti také potvrdili. Představili se u nás sympatickým fotbalovým výkonem a i oni přispěli zatím asi k nejlepšímu podzimnímu utkání na našem hřišti.
Domácímu týmu se prvně po pěti utkáních povedlo neinkasovat a gólman Víšek si tak připsal na své konto první vychytanou nulu. No bohužel na druhé straně se nám také prvně na podzim „povedlo“, že jsme nedokázali ani jednou překonat soupeřova gólmana! Přesto se dá utkání hodnotit jako povedené a viděli jsme asi zejména v prvním poločase zatím nejlepší fotbal v podání našeho týmu. Jenom to koření scházelo…a nedá se říct, že šance nebyly, a to na obou stranách.
Začátek utkání byl oboustranně spíše opatrný, ani jeden ze soupeřů nechtěl chybovat a dát tak šanci tomu druhému. Kolem 10té minuty už ale opatrnost šla stranou a domácí vystrčili růžky a nejdříve Birma zbytečně váhal se střelou a v zápětí Ondrůšek se ocitl v zajímavé střelecké pozici, ale bez efektu. Pak se dostal ke slovu i soupeř, výsledkem byl rohový kop, závar před domácí bránou a vše ukončila střela vysoko nad. V 16té minutě měl Snop možnost ohrozit hostujícího gólmana z přímého kopu asi ze 25 metrů, no a jeho střela jen těsně minula levou tyč brány hostů. Netrvalo dlouho a ve 22té minutě přišel centr z naší pravé strany od aktivně hrajícího Majera, hlavičkoval Kokoška a hostující gólman se předvedl skvělým zákrokem a vytěsnil míč nad břevno na rohový kop.
Potom následovala taková klidnější desetiminutovka, ve 32. minutě přišel domácí rohový kop a Komínek se málem dostal k odraženému míči v malém vápně, ale nic z toho. Hned z protiakce mají hosté možnost ohrozit domácí bránu po přímém kopu z pravé strany, ale ani tento moment nebyl pro domácí nijak nebezpečný. Ale přeci jen se i soupeř dostal do větší šance – ve 38. minutě přišla rychlá akce hostů z pravé strany a najednou se ocitl před Víškem hostující hráč zcela sám, no náš gólman zkušeně toto nebezpečí odvrátil. Pak přišly ještě dvě ŽK hostů a první poločas skončil.
Po přestávce to už taková fotbalová podívaná nebyla, ale pořád se hrál poměrně svižný a zajímavý fotbal a čekalo se, kdo bude ten šťastnější a dá touženou branku. V 50té minutě se zažlutilo i na domácí straně – ŽK byl za faul trestán Vosický. Opět, i ve druhé půli, jsme byli aktivnějí ve střelbě, ale k ničemu to nevedlo. Střely Ondrůška a Čmejly asi ze 20ti metrů skončily vedle. Zlom ve fotbalovosti a pohlednosti utkání přinesla 59. minuta, když druhou ŽK uviděl hráč Tachova Habart a soupeř tak šel do deseti. No a samozřejmě to také znamenalo i větší zatažení se do obrany a méně odvahy v útoku. Naše hra přestala už být tak nápaditá a těžko jsme se proti dobré obraně prosazovali. Největší šanci měl ve 72. minutě Birma, kdy se dostal k zakončení po hezké akci naší pravé strany, ale s nabídnutou příležitostí nenaložil, jak by se patřilo a svou levačkou mířil daleko vedle hostující brány. Pak už následovala jenom série střídání, několik ŽK a do konce utkání se už nic podstatného neudálo.
Takže nakonec pohledné fotbalové klání vítěze nemělo a ani jeden ze soupeřů se po tomto kole do čela tabulky nedostal. A jak Admira tak i Tachov shodně ztrácejí jediný bod na první tři mužstva v tabulce, které mají zatím po 12 bodech.
Vzhledem k neúčasti našeho tiskového mluvčího nepřineseme dnes vyjádření obou trenérů. Ale jak se povedlo vypozorovat po utkání, domácí Jiří Tesař asi moc spokojený s výsledkem nebyl (i přes spokojenost s předvedenou hrou, zejména v prvním poločase), hostující Zdeněk Bečka naopak, hlavně po vyloučení Habarta, byl asi s bodíkem spokojený.

Utkání řídila trojice:

Hlavní – Tomáš Baum
Asistenti – Michal Kapoun, Vojtěch Severýn
Delegát FAČR – Václav Havránek

Sestavy obou mužstev:

Admira Praha:
Víšek – Suk, Martinic, Vosický, Komínek – Majer, Čmejla, Snop, Kokoška (od 83. minuty Mamurov) – Birma, Ondrůšek (od 70. minuty Petr)
Připraveni ještě byli: Junr (G), Kubice a Zahálka
Trenér: Jiří Tesař

FK Tachov:
Bobčík, Kaše, Šácha, Habart, Viterna, Hutta, Hudec, Mančal, Dvořák, Folejtar, Tušl (Földeši, Šácha, Machač, Pták)
Trenér: Zdeněk Bečka

Přihlíželo: 220 diváků

K dalšímu utkání nastoupí Admira v sobotu 22. 9. v západočeském Chrástu, výkop v 16.30 hod.

ŠK