Zlý sen? Kdepak, tvrdá realita…

…výprask na západočeském venkově!

Kdo viděl sobotní utkání v hezkém sportovním areálku v Chrástu kousek od Plzně a nebyl to zrovna fanda Admiry, jistě byl spokojený. Viděl hezký fotbal a čtyři góly…co víc si přát, že jo? A těch gólů mohlo být podstatně více…všechny ale do jedné brány…do té admirácké!
Admira jela na západ Čech s jediným cílem – vyhrát a získat 3 body. No po špatném, bezkrevném výkonu si odvezla sice krutou ale zaslouženě vysokou porážku. Uznání zaslouží za svůj výkon snad jenom gólman Víšek, který i přes 4 inkasované branky předvedl několik skvělých zákroků a zabránil tak podstatně větší blamáži!
Od samého začátku byli domácí lepším mužstvem a i když v první půli byla ještě hra opticky jakžtakž vyrovnaná, do šancí se dostávali jenom hráči Chrástu. Snad jenom střela Snopa z přímého kopu v 11. minutě, kterou s námahou vyrazil domácí gólman, by se dala nazvat naší šancí. Jediná branka prvního poločasu padla ve 28. minutě po naší chybě při vystavování domácích do ofsajdu, no a uniknovší Kovařík se nemýlil a přesnou, křížnou střelou k tyči nedal našemu gólmanovi šanci. Gól nám v žádném případě na náladě nepřidal a bohužel nebyl ani žádným motivujícím momentem, který by nějakým způsobem zvedl morálku našeho týmu a povzbudil nás k něčemu lepšímu…spíše naopak, ve 40té minutě měli domácí opět velkou šanci, kterou zmařil svým zákrokem gólman Víšek. Navíc se nám zranil náš obránce Jirka Suk a museli jsme ještě před pauzou střídat.
Do druhého poločasu jsme nastupovali s jediným přáním…rychle vyrovnat a otočit vývoj utkání. No nekonalo se! Spíše naopak, nic se nám nedařilo, soupeř nás přehrával a chvílemi jsme byli pod velkým tlakem. Nepomohla ani naše 2 další střídání, soupeř byl prostě lepší a výsledkem bylo narůstající skóre a spousta dalších šancí, které zůstaly neproměněny (buď zásluhou našeho výborně chytajícího gólmana nebo vychýlenou muškou domácích). Domácí diváci byli samozřejmě nadšeni, hrstka Admiráků jenom nevěřícně zírala, co se to na hřišti děje!!!
Nezbylo nám nic jiného než poblahopřát soupeři k jasnému vítězství i k hezkému fotbalu. A my se teď musíme z toho výprasku rychle oklepat, rozebrat, co rozebrat jde, poučit se z chyb a udělat všechno pro lepší zítřky…!!!

FC Spartak Chrást – FK Admira Praha 4 : 0 (1:0)
Góly: Kovařík, Sadílek, Šimr a Král

Utkání řídili:
Hlavní – Pechanec Ondřej
Asistenti – Štefan Michal, Hasíková Marika
Delegát FAČR – Wencl Petr

Sestavy obou mužstev:

FK Admira:
Víšek – Suk (od 42. min. Ondrůšek), Martinic, Vosický, Komínek (od 74. min. Jackl) – Kubice, Čmejla (od 60. min. Petr) – Majer, Snop, Kokoška – Birma
Připraven ještě byl náhradní gólman Jungr

FC Spartak Chrást:
Šilhánek – Král O., Král D., Šimr, Kovařík, Vonášek, Komárek, Smíšek, Hulina, Lukáš, Sadílek (Bláha, Korelus, Stružka, Křen, Pavlík)

Utkání sledovalo asi 200 diváků