Byli jsme lepší, agresivnější, víc jsme chtěli vyhrát

FK Admira Praha – SK Senco Doubravka 4:1 (2:0)

Po hubené plichtě 0:0 doma s Tachovem a po hodně nepříjemné porážce 0:4 v Chrástu u Plzně už to chtělo vyhrát. A povedlo se! Náš tým byl na trávě hřiště ZŠ Hovorčovická (náhradní plocha, na Admiře se rekonstruuje hrací plocha) po celý zápas (kromě hluchých míst ve druhé půli, kdy hosté ze západních Čech snížili na rozdíl jediné branky) lepší, důraznější, agresivnější a hladovější po vítězství.

Tým z předměstí Plzně, nováček divize a přeborník Plzeňského kraje, nehrál špatně, ovšem aby si odvezl nějaký bodový zisk, to by musel podat výrazně kvalitnější výkon.

Náš tým šel brzy do vedení. V závěru první půle přidal druhý gól a v posledních vteřinách trefil Mamurov tyč.

Po přestávce přišla sprška admiráckých nevyužitých šancí a logický trest – snížení hostí na 2:1. Závěr ale zvládli naši hráči s přehledem. Přidali dvě branky a v pohodě si připsali do tabulky tři body.

Za zmínku stojí fakt, že se Admira tentokrát obešla bez čáslavských „farmářských“ pendlů.

Klíčové okamžiky zápasu

První vážnější šance přišla v 11. minutě a hned si kobyliští fandové s chutí zakřičeli „góóól“. Po centru zleva se hlavičkou k protilehlé tyči prosadil Vosický – 1:0. Protrhl tak 229 minut trvající čekání na admiráckou branku.

Za pět minut se urodila stoprocentní šance hostí. Agilní Švec mohl z úniku vyrovnat, leč brankář našeho týmu Víšek jeho střelu k tyči vystihl.

Horko před plzeňskou brankou bylo ve 32. minutě, kdy po přímém kopu Čmejly přišel závar, který ale hostující gólman Kunc a zadáci nakonec vyřešili.

Na 2:0 zvýšil ve 38. minutě Kokoška. Trefil se angličanem od tyče, brankář Doubravky neměl nárok.

Tři minuty před přestávkou řešil gólman Kunc nadvakrát úspěšně další „trmu vrmu“ před svou brankou.

V posledních vteřinách první půle napálil Mamurov balón prudce do tyče – ta rezonuje možná ještě teď…

Kdyby byl stav 5:1, asi by se nikdo z přítomných nedivil.

Po přestávce to hned zkusili hosté. Z přihrávky Kuťáka pálil Petrželka, avšak náš brankář byl na místě a dobře cílenou ránu vytáhl ze šibenic.

Pohlednou kombinaci předvedlo naše trio Čmejla – Majer – Ondrůšek v 51. minutě. Bohužel, posledně jmenovaný střílel metr vedle tyče.

Za čtyři minuty si Komínek naběhl na rohový kop a jeho prudká, „trkaná“ hlavička minula branku hostí snad o půl metru…

Přesně po hodině hry fauloval Mamurov a byl žlutě napomenut. Po přímém kopu se pak prosadil šikovně hostující Švec střelou k tyči – 2:1.

A Západočeši ožili. Začali zlobit. Ve snaze útočit ale poněkud zapomínali na defenzivu a málem je za to potrestal Ondrůšek. Ten ale v 72. minutě nedokázal z rušového brejku v tutovce přehodit vyběhnuvšího gólmana Kunce.

Elegantní a naprosto čistý obranný zákrok převedl v 83. minutě plzeňský zadák Krejčí, když bravurně odzbrojil opět unikajícího Ondrůška a ještě hned založil útočnou akci hostí.

Další sólo admiráckého hráče už však přineslo třetí míč v síti za zády brankáře Doubravky a klid do kobyliských řad. Čmejla se nemýlil a k levé tyči zvýšil skóre – 3:1.

Takřka ligovou kombinaci převedlo kobyliské trio Snop – Majer – Šindelář v 87. minutě. Ovšem posledně jmenovaný minul branku o necelý metr…

A přece se Admira dočkala ještě čtvrté branky. V 89. minutě z přiklepnutí Majera zprava skóroval konečně i Ondrůšek – 4:1.

V posledních vteřinách se ještě snažil o korekturu výsledku Západočech Matoušek. Trefil se dobře k tyči admirácké svatyně, leč gólman Víšek se zaskočit nenechal. Šestý gól v zápase už nepadl.

Škoda že v nádherném teplém, slunném nedělním dopoledni přišlo jen 90 diváků.

Rozhodčí: Tryzna – Novotný, Myška. Delegát FAČR Bláha.

ŽK: Petr, Mamurov – Novák, Řezáč, Petrželka, Švec.

FK Admira: Víšek – Mamurov, Martinic, Vosický, Komínek – Majer, Čmejla, Snop, Kokoška – Birma (46. Ondrůšek), Petr (76. Šindelář).

SK Senco: Kunc – Řezáč, Krejčí, Jarina (46. Matoušek), Ruda (46. Chvojka)– Petrželka, Parlásek, Novák, Tříska (68. Panuška) – Kuťák, Švec.

A jak to viděli trenéři

Jiří Tesař (Admira): „Kluci dobře věděli, že před týdnem v Chrástu nepodali výkon hodný jména Admiry, a do tohoto utkání šli s vůlí výpadek odčinit. Podali tentokrát zodpovědný výkon a nastříleli čtyři branky. V půli jsme vedli 2:0 a to jsme ještě snad tři jasné šance nedali. Ve druhé půli jsme si vypracovali další tři gólovky, ale bez úspěchu. Zato jsme dovolili soupeři z ojedinělé akce snížit na 2:1 a tím jsme hosty pustili do hry. Myslím si, že jsme měli vyhrát ještě víc než 4:1, jenže jsme nedali gól ani z takové příležitosti, kdy byla zcela prázdná branka hostí. Partnerský klub FK Čáslav jsem tentokrát ani nekontaktoval, chtěl jsem, aby si kluci vybojovali tři body sami, bez výpomoci. Teď nás čeká derby na Kopanině. Samozřejmě, chceme vyhrát, ale derby je prostě derby a navíc domácí se už budou chtít určitě výsledkově chytit. Rozhodně očekávám těžký zápas.“

Roman Vyleta (Doubravka): „Domácí po celý zápas ovládali hru, byli agresivnější, rychlejší na míči, my jsme byli všude o krok později. Nikdo z našich hráčů na sebe nechtěl vzít odpovědnost. Mrzí mě jen, že čtvrtý gól jsme dostali po evidentním úmyslném faulu na našeho hráče, který viděli všichni, včetně delegáta FAČR. Jen rozhodčí ne. Za stavu 2:1 vypadali domácí hráči jako vyvedení z konceptu, ale my jsme toho nedokázali využít. Admira vyhrála zaslouženě, prokázala větší vůli po vítězství.“

-api-

Foto: Svatopluk Samler. Za poskytnutí snímků upřímně děkujeme!

Foto: Michal Jalovec

Ostatní výsledky a tabulka zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&typ=1&pozice1=5

Naši střelci: Na třígólové Majera a Birmu se dotáhl Vosický

Nejlepší střelec Admiry po posledním mistrovském utkání získá finanční prémii. Její výše je dána takto – za gól vstřelený doma 50 Kč, za gól venku 100 Kč. V případě shody dvou či více střelců rozhoduje větší počet branek dosažených venku.

Po VIII. kole:

3 – Birma (1 doma + 2 venku), Majer (2 + 1), Vosický (2 + 1);
2 – Snop (0 + 2);
1 – Hloušek (0 + 1), Kokoška (1 + 0), Čmejla (1 + 0), Ondrůšek (1 + 0).
Jeden vlastní gól si vstřelilo Nové Strašecí.

Diváci na Admiře

220 – Admira v. Tachov (0:0)
170 – Admira v. Táborsko B (1:1)
150 – Admira – Roudné (3:2)
90 – Admira v. Doubravka (4:1), hřiště Hovorčovická

V IX. kole nás čeká první pražské derby. V sobotu 6. října od 16.00 hrajeme na hřišti FC Přední Kopanina.