Na kopaninské „větrné hůrce“ jsme získali cenné tři body FC Přední Kopanina – FK Admira Praha 0 : 2 (0:0)

Po vítězném utkání proti Doubravce jsme si jeli pro tři body v 9. kole divize A také v prvním pražském podzimním derby na půdu poslední Přední Kopaniny, kde došlo na začátku týdne k výměně na postu trenéra – přišel Jiří Formánek.Utkání předcházel také bleskurychlý, v týdnu realizovaný odchod Jiřího Kubiceho na hostování do Průhonic a následně přeřazení Petra Jackla z naší rezervy do kádru A mužstva.

Při cestě na západní okraj našeho hlavního města nás některé trochu nepříjemně překvapila dopravní situace na pražských komunikacích, naštěstí to ale nemělo vliv na přípravu mužstva na samotné utkání. To spíše jsme byli zaskočeni „větrnou hůrkou“, která nás čekala v místě utkání. A ani víra a doufání, že se to k lepšímu obrátí, nepomohly. Vítr dělal problémy od začátku až do konce.

Už před utkáním bychom brali z taktického hlediska pro první poločas raději stranu proti větru, a stalo se! Vítr byl opravdu nepříjemný – na jednu stranu míč létal až příliš, na druhou stranu se spíše vracel zpět, než aby doletěl alespoň do půle své určené dráhy a směru… Tím, že jsme přečkali první poločas bez újmy a do kabin se odcházelo za bezbrankového stavu, jsme vlastně položili základní kámen svého konečného úspěchu. Ale nutno uvést, že jsme to byli spíše my, kdo měl i v první půli dvě-tři slibné šance ke skórování. A pokud jsme udrželi míč na zemi, byli jsme lepším mužstvem. V momentě, kdy jsme míče hráli vzduchem, nakopávali směrem dopředu, dostávali se domácí hráči do tlaku, ale vítr je brzdil, většina míčů končila v zámezí nebo u našeho gólmana. Domácí hrozili většinou jenom ze standardních situací, zejména rohových kopů.

Druhý poločas se už pak odehrával plně v naší režii. Chvíli nám sice trvalo, než jsme se srovnali s větrem v zádech, ale postupně jsme solidně kombinovali a dostávali se k ohrožení domácí brány. Rozhodující a pro nás šťastnou se stala 60. minuta utkání – nejdříve jsme zahrávali svůj první rohový kop v utkání. Náš pravidelný exekutor takovýchto situací Snop nejdříve křiknul „Voso, pojď“ a za chvíli se už snášel míč přesně do míst, kde skákal Vosický. Jeho křížná střela hlavou skončila v sítí domácích – 0:1! Ještě ani pořádně nedozněla oslava, domácí po rozehrání přišli o míč, na levé straně se Kokoška zbavil obránce, zatáhl míč do středu hřiště a asi z 20 metrů přesnou střelou k tyči skóroval – 0:2!!!

Pak se už spíše jenom dohrávalo, nadějné situace jsme nedotáhli do konce. Domácí se až v samém závěru utkáni ocitli v gólové příležitosti, ale nepovedená střela skončila vedle naší brány.

Branky: Vosický, Kokoška

Rozhodčí: Jan Krupa

Asistenti: Jaroslav Poživil a Zdeněk Koval

Delegát FAČR: Ladislav Mika

FCPK: Švarc – Tesařík, Bittengel, Vyšata, Janda, Zadina, Leclerc, Verner, Podkul, Adamec, Santler (Brabec, Krupička, Přibáň, Vik, Borský). Trenér: Jiří Formánek
FK Admira: Víšek – Mamurov, Martinic, Vosický, Komínek – Majer, Snop, Čmejla, Kokoška (80. min. Zahálka) – Birma (85. min. Šindelář), Petr (75. min. Ondrůšek). Připraveni byli ještě: Jungr, Jackl. Trenér: Jiří Tesař 

K dalšímu mistrovskému utkání nastoupí Admira v neděli 14. října od 10.15 hod. opět už na svém stadionu (na nově položeném trávníku) v dalším pražském derby proti nováčkovi soutěže Aritmě Praha.

-ŠK-

Ostatní výsledky a tabulka zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&typ=1&pozice1=5

Naši střelci: V čele pořadí je paradoxně stoper Vosický

Nejlepší střelec Admiry po posledním mistrovském utkání získá finanční prémii. Její výše je dána takto – za gól vstřelený doma 50 Kč, za gól venku 100 Kč. V případě shody dvou či více střelců rozhoduje větší počet branek dosažených venku.
Po IX. kole:

4 – Vosický (2 doma + 2 venku);
3 – Birma (1 doma + 2 venku), Majer (2 + 1);
2 – Snop (0 + 2), Kokoška (1 + 1);
1 – Hloušek (0 + 1), Čmejla (1 + 0), Ondrůšek (1 + 0).
Jeden vlastní gól si vstřelilo Nové Strašecí.