V „derby severu Prahy“ jsme vyhráli po zásluze Admira Praha B – AFK Spartak Kbely 2:0 ( 0:0 )

V neděli jsme doma na Hovorčovické přivítali dosud vedoucí mužstvo soutěže Spartak Kbely. Proti lídrovi soutěže jsme nastoupili s několika posilami z A-týmu: chytal Jungr, v poli hráli Zahálka, Ondrůšek a také Jackl, který je nově přeřazen do A-kádru. První mistrovský mač sehrál za Admiru B zkušený Stupka, hostující ze Záp, který je současně asistentem trenéra A-týmu Tesaře.

Celé utkání jsme měli výraznou převahu a vytvořili jsme si aktivní hrou velké množství brankových příležitostí.

Nejdůležitější okamžiky:

Hned v 1. min. šel v první akci utkání míč po ose Jackl – Ondrůšek – Stupka, který uvolnil Marka Štefana, ale brankář hostí střelu chytil.

Ve 12. min. uvolnil v kombinaci dvou posil z A-týmu Štěpán Zahálka Honzu Ondrůška, který postupoval sám na branku, ale udělal brankáři dlouhou kličku a tím se vytlačil mimo střeleckou pozici.

V 19. min. dobře hrající Honza Ondrůšek vybojoval na hranici pokutového území míč, přihrávkou našel Štěpána Zahálku, ten posunul na zcela volného Petra Stupku, který zakončil nad branku.

Ve 22. min. Marek Štefan nacentroval z pravé strany, našel zcela volného Honzu Ondrůška, ale jeho hlavička opět minula branku.

Ve 29. min. po rohovém kopu se k zakončení hlavou dostal Lukáš Němec, ale i ten branku z vyložené pozice minul.

Ve 32. min. David Blažek vyslal do gólové příležitosti Honzu Ondrůška, ale tomu nebylo přáno, jeho střela opět branku minula.

Ve 38. min. Štěpán Zahálka našel přihrávkou Tomáše Kocingera – i ten střílel těsně vedle.

Ve 42. min. hostující hráč Podzemský zahrával trestný kop z 20 m, po krásné střele se míč od břevna naší branky odrazil asi půl metru před brankovou čáru, kde dobíhající hráč Kbel měl snadnou pozici zakončit do prázdné branky. Na míč si ale nešťastně šlápl a upadl, naše obrana míč dopravila do bezpečí.

Po prvním poločase mohlo být již rozhodnuto, ale stav byl stále 0:0…

V 52. min. Marek Štefan uvolnil v pokutovém území Honzu Ondrůška, který trefil již ležícího brankáře Cabáka.

V 55. min. Tomáš Kocinger uvolnil do střelecké příležitosti Petra Stupku, ten mířil také mimo.

V 79. min. jsme zahrávali snad patnáctý rohový kop, míč se dostal k Davidu Panýrkovi, který konečně mířil přesně – 1:0.

V 84. min. Honza Tůma vybojoval míč na pravé straně, centrem našel Tomáše Kocingera, jeho střela ještě brankou neskončila, ale dorážka Lukáše Němce už ano – 2:0.

Sestava: Jungr – Blažek, Panýrek, L. Němec, Jackl – Štefan (63. min. Tůma), Lupínek, Kocinger, Zahálka – Ondrůšek (85. min. Másílko), Stupka (81. min. Beníšek).

MH

Ostatní výsledky a tabulka na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=2

Naši střelci: V čele je hned pět dvougólových…

2 – Štefan (1 doma + 1 venku), Ondrůšek (2 + 0), Petr (2 + 0), Blažek (2 + 0), L. Němec (2 + 0);
1 – D. Němec (0 + 1), Jackl (0 + 1), Panýrek (1 + 0).

Příští utkání: V VIII. kole nás čeká mač s PSK Union Praha. Hrát se bude znovu doma v Hovorčovické, a to v neděli 14. října od 16 hodin. Přijďte naše mužstvo povzbudit!