Kam v neděli dopoledne? Přece na Admiru. Na pražské derby!

X. kolo divize A – výkop v 10.15

FK Admira Praha – SK Aritma Praha

Oba kluby spojuje osobnost úspěšného trenéra Dušana Uhrina. Ten oblékal dres Aritmy jako hráč, v Admiře pak začal trenérskou dráhu, jež vyvrcholila stříbrem reprezentace ČR na EURU 1996. A další zajímavost. Současný trenér Aritmy Tomáš Kubr hrával za náš A-tým. Po letech ho opět přivítáme v Kobylisích. Stejně tak celou výpravu, hráče, trenéry, činovníky a slušné příznivce SK Aritma Praha.

Poslední vzájemné zápasy Admiry s Aritmou

ARI-ADM 3:2 (Klíma, Rybka, Smrčina – Kubice 2, přebor Prahy, podzim 2004)
ADM-ARI 3:1 (naše branky Martinic, Margolius, Nevěčný, přebor, jaro 2005)
ADM-ARI 8:4 (Trhlík a Deré 2, Vobořil, Lenz, Marousek, Martinic – Výravský 2, Mareček, Hájek, přátelsky na naší UMT, před startem jara 2007)

Náš soupeř z Vokovic: SK Aritma Praha

SK Aritma je pokračovatelem SK Veleslavín a Dynama Vokovice.
Klub byl založen v roce 1908. Dnes má 1100 členů v oddílech kopané, košíkové, atletiky, tenisu, dráhového golfu, ASPV, turistiky, odbíjené a curlingu. Sídlo klubu je ve Vokovicích u koupaliště Džbán, na pokraji chráněné krajinné oblasti Šárka.

Oddíl kopané má družstva všech věkových kategorií – od mini po starou gardu. Muži A hrají jakožto přeborníci Prahy z předchozí sezony divizi. V roli nováčka si počínají výborně a zatím jim patří páté místo v divizní tabulce! Dorosty a starší žáci hrají Pražský přebor, ostatní týmy různé pražské soutěže.

Ze známějších fotbalistů zde působili sparťané Tichý, Gůra, Svoboda, Mistr, slávisté Růžička, Kolman, Uldrych, hráči Plzně Bican a Švejdík či už zmíněný bývalý trenér reprezentace Uhrin.

Přijďte nám fandit! Vezměte s sebou manželku, přítelkyni, maminku či dceru – ženy u nás vstupné neplatí…

Admira do toho!