Křest našeho pažitu odnesla Aritma půltuctem FK Admira Praha – SK Aritma Praha 6:1 (2:0)

Náš tým se na zbrusu novém pažitu rozjel k parádnímu výkonu, který chvílemi přecházel až v exhibici. Pražské derby slibovalo vyrovnaný boj, ale nejvyšší letošní podzimní návštěva na Admiře se ho nedočkala. Černobílí domácí se předvedli jako všestranně lepší tým a vyprovodili oranžové hosty, nováčka divize, domů do Vokovic s půltuctovým přídělem.

A kdyby si naši střelci ještě lépe seřídili fotbalová miřidla, mohl se urodit i dvouciferný výsledek. Šancí jim nedůsledná defenziva hostí, v níž chyběl od 22. minuty vystřídaný Birhanzl (natažený lýtkový sval), nabídla hojnost…
Ty největší spálili v první půli Majer a Čmejla, ve druhé opět Majer, Petr a střídající Ondrůšek.
Fakt, že gólman Admiry Víšek neudržel čisté konto, vzal trenér Tesař s humorem: „Když nastřílíme šest gólů, klidně si můžeme dovolit jeden dostat…“
Na okraj jedna poznámka. Kdyby se byl hned ve 2. minutě trefil po rohu hostujícího Pánka z pěti metrů Honetschläger, mohlo být leccos docela jinak. Jenže on pálil metr vedle – a na kdyby se fotbal nehraje… Mimochodem, hodně blízko k dosažení branky měli v první půli hosté také po Martinicem tečované střele Luksche, která se otřela o břevno, a míč skončil nad ním. Ve druhé pak mohl korigovat výsledek znovu Luksch, jenže ze stoprocentní loženky pálil zase nad horní tyč.

Jak padaly branky:

Ve 12. minutě rozjel Martinic kličkovanou z hloubi vlastní půlky, vlevo našel Kokošku, z jehož centru otevřel skóre hlavou Petr – 1:0.

Ve 42. minutě vyvrcholil drtivý tlak Admiry zaslouženou druhou brankou. Přetížená obrana hostí dopřála volnému Petrovi, aby si podruhé vychutnal gólovou radost střelou po zemi k tyči – 2:0.

V 56. minutě oslavila Admira svůj nový pažit fotbalovou básní, a sice ťukesem mezi Majerem, Petrem a Birmou. Posledně jmenovaný už nemohl nedat – 3:0.

Trochu pelyňku do číše sladkého fotbalového nektaru nám kápl v 66. minutě po zaváhání kobyliského středu pole nečekanou bombou zpoza bránícího hráče vokovický Pánek – 3:1.

Pokud ale hosté náhodou začali přemítat ještě o zdramatizování průběhu mače, Admira je rychle vyvedla z omylu. Už za čtyři minuty totiž po akci Kokošky a přihrávce Majera prostřelil gólmana Diviše svým druhým gólem Birma – 4:1.

Nejskalnější kobyliští fans, kteří Admiru čas od času vyprovázejí i do soupeřových tvrzí, se začali hlasitě dožadovat „bůra“. Nečekali ani moc dlouho. V 74. minutě kopal Kokoška zleva roh. Před brankou hostí nastala „trma-vrma“, v níž si kousek volného, nekrytého prostoru v brance Aritmy našel Petr a dovršil hattrick – 5:1.

A ještě to nebylo všechno… V 78. minutě se objevil zcela sám Kokoška před brankářem Divišem, kterého obelstil kličkou. Strážce vokovické branky musel faulem zatáhnout za záchrannou brzdu. Kokoška ale prostě chtěl dát branku – a tak ji vstřelil z nařízené penalty. Přesnou trefou podepsal konečný gólový účet derby – 6:1.

Rozhodčí: Bacík – Svatík, Váňa. Delegát FAČR: Kozel.

Derby vidělo 275 diváků, což je letos na podzim jasně nejvyšší návštěva na Admiře.

Admira: Víšek – Mamurov, Vosický, Martinic, Komínek – Majer, Snop (65. Zahálka), Čmejla, Kokoška – Birma (78. Šindelář), Petr (74. Ondrůšek).

Aritma: Diviš – Škornička, Ambrus, Birhanzl (22. Moravec), Weiss – Pánek, Honetschläger, Hrabák, Luksch, Červeňák (46. Alba) – Rybka.

A jak to viděli trenéři:

Jiří Tesař (Admira): „Tak takový křest nového trávníku jsem vážně nečekal. Ve čtvrtek a v pátek už jsme na pažitu trénovali. Komu by se nechtělo hrát na takovém hřišti! Přitom to nebylo jednoduché utkání, ačkoli výsledek tak vypadá. Konečně se trefili oba útočníci, Petr třikrát a Birma dvakrát. Bezvadný pažit samozřejmě přispěl k výbornému výkonu našeho týmu. Vyhovuje nám hra na velkém prostoru, což se dnes ukázalo. Předtím v zápasech s Doubravkou v Hovorčovické ulici i na Kopanině se hrálo na menších hřištích, a tam to nebylo ono… V první půli jsme dali rychle první gól, jenže pak jsme na pár chvil přestali hrát a soupeř si vypracoval dvě šance. Před přestávkou jsme však vedení zvýšili a ve druhé půli už jsme byli o třídu lepší. Tentokrát pochválím všechny kluky, kteří se dostali na hřiště, včetně střídajících.“

Tomáš Kubr (Aritma): „Krásný nový trávník v krásném fotbalovém areálu, solidní počasí, pěkná návštěva, výborný výkon Admiry. Jediným kazem byla naše hra, kterou nelze nazvat jinak než ostuda. Předváděli jsme přeborový fotbal a zkušení domácí nám názorně předvedli, jak se hraje ve vyšší soutěži. Na Admiru mám hezké osobní vzpomínky, jako hráč jsem tu zažil asi nejlepší časy své kariéry, kdy se kopala ČFL. Trávník i zázemí kobyliského stadionu by si tuhle soutěž zase po letech zasloužily – včetně vyššího zájmu diváků. Musím ocenit i práci Admiry s mládeží. O něco podobného se pokoušíme také v Aritmě na druhém konci Prahy a kobyliský klub je nám v tomto směru vzorem.“

-api-

Ostatní výsledky a tabulka zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&typ=1&pozice1=5

Naši střelci:

Nejlepší střelec Admiry po posledním mistrovském utkání získá finanční prémii. Její výše je dána takto – za gól vstřelený doma 50 Kč, za gól venku 100 Kč. V případě shody dvou či více střelců rozhoduje větší počet branek dosažených venku.

Po X. kole:

5 – Birma (3 doma + 2 venku );
4 – Vosický (2 doma + 2 venku);
3 – Majer (2 + 1), Kokoška (2 + 1), Petr (3 + 0);
2 – Snop (0 + 2);
1 – Hloušek (0 + 1), Čmejla (1 + 0), Ondrůšek (1 + 0).
Jeden vlastní gól si vstřelilo Nové Strašecí.

Diváci na Admiře

275 – Admira v. Aritma (6:1)
220 – Admira v. Tachov (0:0)
170 – Admira v. Táborsko B (1:1)
150 – Admira – Roudné (3:2)
90 – Admira v. Doubravka (4:1), hřiště Hovorčovická

K dalšímu mistrovskému utkání nastoupí Admira v neděli 21. října od 15.30 hod. proti SK Benešov – a to na jeho trávníku.