Benešov zapomněl střílet góly, Admira má tři body SK Benešov – FK Admira Praha 0:2 (0:0)

Nechce se tomu věřit, ale je to tak. Fotbalisté SK Benešov skórovali naposledy v 17. minutě utkání IV. kola divize ve Štěchovicích. Od té doby nedali gól doma Hořovicku, v Českém Krumlově, na své trávě Rokycanům, v Novém Strašecí, doma Chrástu, v Přední Kopanině a teď ve své tvrzi pražské Admiře! Počítejme – je to už 703 minuty hracího času, chcete-li 11 hodin a 43 minuty…

Přitom v XI. kole měli proti Admiře ideální šanci – ve 25. minutě kopal Štěpán penaltu. Jenže kobyliský gólman Víšek mu ji bravurně vyrazil! O 13 minut později týž nešťastník Štěpán pálil dobře po zemi – leč jen do tyče. Trenér Benešova Martin Bárta okomentoval střeleckou ne-potenci svých oveček jadrným, leč nepublikovatelným výrazem: „Je to v …“

Kouč Pražanů Jiří Tesař dobře věděl: „Kdyby Benešov penaltu proměnil, otáčeli bychom skóre hodně obtížně…“

Ale pěkně po pořádku.

Středočeši už chtěli mermomocí protrhnout střeleckou mizérii, ale překvapivě svižněji začali Pražané, když v 5. minutě projel Birma skluzem malým vápnem Benešova a jen o dvacet centimetrů minul míč ve vyložené šanci!

Admira byla v úvodu o něco lepší. Ve 23. minutě ohoblovala Kokoškova pumelice z dálky horní plochu břevna benešovské branky a prosvištěla do zámezí.

Na druhé straně měl gól na hlavičce domácí dlouhán Žák. Vosický z Kobylis mu však v posledním zlomku vteřiny míč – také hlavou – doslova „ukradl“.

Ve 25. minutě odpískal sudí Řezáč z Písku hostujícímu Vosickému faul v pokutovém území (Vosický: „Nebyl to faul, domácí hráč si pro penaltu šel jako Limberský proti Spartě!“). Vykonavatelem exekuce se stal Štěpán. Měl po 678 minutách velmi blízko ke vstřelení benešovské branky. Ale nedal, na výborného gólmana Víška nevyzrál!

Středočechy zmařená superšance do kolen překvapivě nesrazila. Naopak, zvedli hlavy a ve 38. minutě pálil opět Štěpán – do tyče…

Za tři minuty vykopl na druhé straně také velmi dobrý brankář Benešova Capouch házenkářským způsobem míč nohou po jedovce Kokošky.

O přestávce si benešovští diváci šuškali s nadějí v hlase, že jejich hoši hrají snad nejlepší zápas podzimu.

Hned po pauze hlavičkoval na dotvrzení těchto slov domácí Žák ze slibné pozice. Sice nebezpečně, leč vedle. Dlužno dodat, že tomu předcházel dvoumetrový ofsajd, který ale asistent Němec nemával a arbitr Řezáč nepískal.

Admiru posadila do sedla smolná minela jednoho ze zadáků domácích. Při hodně nepovedeném odkopu se mu v 54. minutě svezl kluzký míč na kopačce a odrazil se ke Kokoškovi. Zkušený středopolař Pražanů si věděl rady – 0:1.

A mělo být pro Benešov ještě hůř. V 68. minutě vybojoval na pravé straně kobyliský bek Mamurov důrazem míč, zasprintoval podél postranní čáry a precizním centrem vybídl ke skórování Birmu. Ten vyhrál souboj s brankářem Capouchem a milimetrově přesně poslal balon k pravé tyči (Birma: „Už když se míč kutálel směrem na branku, zvedal jsem ruce, byl jsem si jistý, že skončí v síti!“) – 0:2.

Domácí se urputně snažili ještě se zápasem něco udělat. V 70. minutě hlavičkoval Němec v jasné gólové pozici. Ale míč trkl vedle tyče. Pak už se na benešovské kopačky vkrádala frustrace a přišly dva zbytečně ostré zákroky (Němec, Turek), ohodnocené žlutým napomenutím.

V 78. minutě naopak málem lovil gólman Capouch míč ze své sítě potřetí. Čmejla totiž našel přesnou přihrávkou nekrytého Snopa, avšak ten mířil jen metr vedle tyče.

Závěr už si tým z Kobylis zkušeně pohlídal. Obrana znamenitě dirigovaná Martinicem neudělala chybičku, a tak si Admira odvezla od Konopiště důležité tři body. Neměla to nijak lehké, o to je její výhra cennější.

Benešov: Capouch – Braný, Hrubý, Žák, Zoubek – Šefrna (60. Němeček), Štěpán, Prikner (75. Páv), Bubeník – Turek, Němec.

Admira: Víšek – Mamurov, Vosický, Martinic, Komínek – Majer, Snop, Čmejla (82. Zahálka), Kokoška – Birma, Petr (85. Ondrůšek).

A jak to viděli trenéři

Martin Bárta (Benešov): „Prostě nedáme a nedáme gól… Mužstvo bojuje, maká, hraje, na co má, ale nedokážeme se zvednout. Neproměňujeme stoprocentní šance a od toho se vše odvíjí. Když nedáme góly, nemůžeme vyhrát. Od loňského podzimu se naše střelecká bilance stále zhoršuje. Před rokem jsme touto dobou měli po desátém kole 27 bodů a vstřelili jsme 22 branek. Letos na jaře jsme po deseti kolech uhráli 15 bodů a vstřelili jsme 12 gólů. A teď na podzim jsme po jedenácti kolech v tabulce dole, máme jen 12 bodů a gólů jsme dali pouhých pět… Samozřejmě, odešlo nám pět klíčových hráčů, nejvíc chybí středopolař Havlíček, ale tím se nevymlouvám. Je pravda, že před startem podzimní části nám novináři přisuzovali roli jednoho z favoritů, jenže my už hrajeme vlastně o záchranu…“

Jiří Tesař (Admira): „Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. Benešov chtěl doma konečně dát gól a vyhrát a bylo to na jeho výkonu znát. Viděli jsme bojovný, důrazný zápas. Klíčovým momentem byla 25. minuta, kdy Víšek chytil Štěpánovi penaltu. Na obou stranách zaduněla tyč – plichta 0:0 byla v půli spravedlivá. Ve druhé půli už jsme byli jasně lepší. Pravda, soupeř ještě po druhé inkasované brance chtěl s výsledkem něco udělat, ale my jsme díky bojovnosti a zkušenosti ubránili čisté konto a získali jsme cenné vítězství.“

Rozhodčí: Řezáč – Němec, Svoboda.

Delegát FAČR: Bouška.

ŽK: 3:1 (Šefrna, Němec, Turek – Vosický).

V sychravém, mlhavém podzimním počasí přišlo 150 diváků, z toho asi 20 příznivců Admiry. Ti odjížděli do Prahy velmi spokojeně.

-api-

Ostatní výsledky a tabulka zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&typ=1&pozice1=5

Naši střelci:

Nejlepší střelec Admiry po posledním mistrovském utkání získá finanční prémii. Její výše je dána takto – za gól vstřelený doma 50 Kč, za gól venku 100 Kč. V případě shody dvou či více střelců rozhoduje větší počet branek dosažených venku.

Po XI. kole:

6 – Birma (3 doma + 3 venku);
4 – Vosický (2 doma + 2 venku), Kokoška (2 + 2);
3 – Majer (2 + 1), Petr (3 + 0);
2 – Snop (0 + 2);
1 – Hloušek (0 + 1), Čmejla (1 + 0), Ondrůšek (1 + 0).
Jeden vlastní gól si vstřelilo Nové Strašecí.

A teď pozor! K dalšímu mistrovskému utkání nastoupí Admira v neděli 28. října od 10.15 proti FK TJ Štěchovice. Bude to zápas podzimu – utká se totiž druhý tým tabulky s jejím lídrem, když Admira ztrácí na Štěchovice pouze jediný bodík!