Admira se doslova probojovala do čela divize A FK Admira Praha – FK Hořovicko 4:2 (1:1)

Když Středočeši po šesti minutách od chvíle, kdy dostali první gól, srovnali skóre 1:1, Kobylisy to příliš nevzrušilo. Byla přece ještě víc než hodina času na rozhodnutí…

Když ovšem Hořovicko ve druhé půli odpovědělo na druhý vedoucí gól Admiry hned za sedm minut vyrovnáním na 2:2, to už se čela mnoha admiráků orosila studeným potem!

Tým z Berounska totiž kousal, zlobil, bojoval a hrál dlouho zcela vyrovnanou partii. Nakonec se ale naši přece jen prosadili a urputně bojující Středočechy dalšími dvěma góly udolali. Výhra 4:2 katapultovala Admiru do čela divizní tabulky. Což je situace, kterou pamatujeme naposledy na jaře 1996. Tehdy Admira, ještě pod dřívějším názvem Admira/Slavoj, nakonec postoupila do ČFL.

Důležité momenty utkání:

První testovací střely vypálili na branku soupeře v úvodu hostující Rampa a domácí Petr. Rampa pálil nad, Petr do brankáře Nováka.

První opravdovou šanci si vypracovali hosté. V 9. minutě zahrál kapitán Kaufman přímý kop a hlavičkou se pokoušel o zápis do střelecké listiny Rampa. Gólman Admiry Víšek byl pozorný.

Domácí nabídli divákům pohlednou kombinaci Čmejla – Majer, ten se ve 13. minutě elegantní kličkou zbavil obránce Hořovicka – tím ale vše skončilo.

Z protiútoku vyslal na Víška jedovku Středočech Veselý. Víšek bravurně vyrazil míč na roh.

Stoprocentní loženku mělo Hořovicko ve 20. minutě. Pelikán našel centrem zprava Rampu nabíhajícího přímo před brankáře Admiry, Víšek však zachránil čisté konto.

Kolikrát už se omílalo okřídlené „nedáš – dostaneš“. Hořovicko nedalo, a tak dostalo. Ve 23. minutě poslal Petr doprava pas na běžícího Majera, ten zakroutil přesný balon na malé vápno, kde si s ním Birma „z první“ věděl rady – 1:0.

Ve 29. minutě už bylo srovnáno. Sudí Řezáč poskytl Admiře výhodu po faulu na Snopa, který zůstal ležet na báječném novém trávníku. Naši však o míč vzápětí přišli. Mnozí přihlížející tvrdili, že se tedy měl pískat faul proti Středočechům. Arbitr byl ale jiného mínění a pustil Hořovicko do rychlého rušového brejku, který střelou k tyči zakončil agilní Veselý – 1:1.

Hořovicku narostla křídla. Ve 34. minutě zakončil akci po ose Šubert – Veselý – Rampa – Veselý posledně jmenovaný střelou vedle.

Teď ke Snopovi a jeho pasáži. David, hostující z Velimi, dal dva góly hned v prvním kole na trávě Českého Krumlova. Od té doby se ne a ne trefit… Ve 38. minutě mu Kokoška zleva poslal gólovou nabídku na malé vápno. A přece Snop svůj třetí gól nepřidal – brankář Novák ho zázračně vychytal.

O nápravu se mohl Snop postarat hned za minutu. Jeho přímý kop ovšem jen zasvištěl půl metru kolem šibenice.

A za dvě minuty nacentroval Snop bochánek na Birmovu hlavu, náš podzimní střelec ale brankový cíl minul.

Sotva začala druhá půle, obral šikovný Veselý uvnitř vápna o míč jednoho z našich zadáků a ránou z úhlu vyděsil celé fotbalové Kobylisy. Naštěstí pro nás a ke smůle Hořovicka netrefil branku.

A zase… „Nedáš – dostaneš.“ V 51. minutě Admira rozjásala hlediště nádhernou akcí, kterou by klidně mohl vysílat televizní pořad Eurogóly. Z Kokoškova přímého kopu hlavičkoval Martinic. Ne na branku, ale podél ní. Tam, kde viděl nabíhajícího Komínka. A ten ve skluzu napálil míč nádherně do pravého horního růžku – 2:1.

O tři minuty z hodně nadějné pozice střílel přímý kop Čmejla. Překopl ovšem i ochranné pletivo za brankou a poslal balon na UMT.

V 58. minutě se ukázalo, jak to vypadá, když má trenér šťastnou ruku. Hostující kouč, exsparťan Jan Berger, poslal do druhé půle místo nevýrazného Štěpničky Koláře a v 56. minutě nahradil Pelikána Zítkem. A právě dva hořovičtí náhradníci v 58. minutě zařídili opět patový stav. Nahrával Kolář, zblízka zakončoval Zítek – 2:2.

V 69. minutě zazmatkoval rozhodčí Řezáč. „Požlutil“ totiž hostujícího Nademlejnského a vzápětí mu ukázal i červenou kartu. To v domnění, že hořovický veterán už byl jednou žlutě napomenut. Ale nebyl. A tak se mu musel arbitr slušně omluvit a Nademlejnský, který už s klíči v ruce mířil předčasně do sprch, se vrátil na trávník.

Jestliže Hořovicko dávalo „ušmudlané“ branky, ty naše měly skoro televizní parametry. V 76. minutě poslal Snop doprava pas na Majera a z jeho falšovaného, přesného centru se opět prosadil Birma – 3:2.

V 82. minutě trochu pozlobil gólmana Víška hostující Veselý, strážce naší branky musel jeho štiplavou pecku ztlumit nadvakrát. Leč ztlumil ji.

V 86. minutě padlo konečné rozhodnutí. Majer utekl po pravé straně defenzivě hostí a poslal před branku nekrytému Petrovi další přihrávkovou delikatesu. Tomáš Tomášovi poděkoval přesnou střelou – 4:2.

Teprve v té chvíli Hořovicko muselo uznat, že pojede domů bez bodu.

V 87. minutě mu málem zasadil pátou ránu Snop, jenže tomu fotbalový pánbůh v neděli prostě gólovou radost nedopřál. Míč prolétl jen nad břevnem.

Víc už se toho neudálo, a tak naši hráči slavili spolu se skvělými vlajkonoši cennou výhru. Díky té se Admira doslova probojovala do čela divizní tabulky.

Rozhodčí: Řezáč – Šmakal, Štuk. Delegát FAČR: Hamouz.

ŽK 2:3 (Mamurov, Komínek – Veselý, Wágner, Nademlejnský).

Přihlíželo 160 diváků.

Admira: Víšek – Mamurov, Martinic, Vosický, Komínek – Majer, Snop, Čmejla, Kokoška (76. Zahálka) – Birma (90. Šindelář), Petr (87. Ondrůšek). Připraveni byli ještě: Jungr, Jackl.

Hořovicko: Novák – Wágner, Kaufman, Zítka, Šmíd – Pelikán (56. Zítek), Nademlejnský, Rampa, Šubert, Veselý (82. Petráš) – Štěpnička (46. Kolář).

„Nepodali jsme optimální výkon, umíme hrát lépe, ovšem máme tým, který má sílu a dokáže vyhrát i zápas, kdy se příliš nedaří. Soupeř byl kvalitní, má v týmu kvalitní fotbalisty. Vždy, když jsme šli do vedení, dostali jsme doslova hloupý gól. Ale nakonec jsme po hezkých křídelních akcích dvěma dalšími brankami rozhodli.

V první půli jsme měli ještě stoprocentní šanci, kdy Snop z jasné pozice trefil jen ruku gólmana. Musím spravedlivě říci, že stoprocentní příležitost měli i hosté.

Ve druhé půli jsme už byli o něco lepší a vyhráli jsme zaslouženě, i když i po přestávce se hosté dostali do vyložené příležitosti,“ zhodnotil zápas trenér Admiry Jiří Tesař.

Sportovní ředitel FK Hořovicko Jan Bežó utkání viděl takto: „Podle mého názoru viděli diváci dost kvalitní utkání. Do naší sestavy se vrátili Rampa s Wágnerem, odehráli jsme solidní utkání. Naši trenéři byli po zápase v emocích, já jsem sledoval zápas zpovzdálí. Škoda, že jsme neproměnili dvě vyložené šance, zvláště ta Veselého si žádala gól. Když jsme vyrovnali na 2:2, věřil jsem dokonce ve vítězství, protože jsme hráli svou hru, ale bohužel velmi slibný brejk zastavil praporek sudího a my jsme následně inkasovali, což nás zlomilo. Před námi jsou ještě dva zápasy, věřím, že je zvládneme.“

Ostatní výsledky a tabulka zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&typ=1&pozice1=5

V dohrávce XII. kola nás doma čeká ve středu 14. 11. od 14.00 hod. zápas s FK TJ Štěchovice.

Naši střelci: Birma si zase obul gólové kopačky!

Tomáš Birma zatím střílí jako na střelnici. Hořovicku dal dva góly a výrazně se dál prosazuje v klubovém žebříčku.

Po XIV. kole:

10 – Birma (5 doma + 5 venku);
4 – Vosický (2 + 2), Kokoška (2 + 2), Petr (4 + 0);
3 – Majer (2 + 1);
2 – Snop (0 + 2);
1 – Hloušek (0 + 1), Čmejla (1 + 0), Ondrůšek (1 + 0), Komínek (1 + 0).
Jeden vlastní gól si vstřelilo Nové Strašecí.

Diváci na Admiře

275 – Admira v. Aritma (6:1)
220 – Admira v. Tachov (0:0)
170 – Admira v. Táborsko B (1:1)
160 – Admira v. Hořovicko (4:2)
150 – Admira v. Roudné (3:2)
90 – Admira v. Doubravka (4:1), hřiště Hovorčovická