Šlágr nenadchl, přinesl jen záplavu žlutých karet FK Admira Praha – Štěchovice 0:0

Začněme tím, co se skutečně povedlo. Ve středeční dohrávce XII. kola jsme přivítali tým ze Štěchovic (v jehož týmu jsou mimochodem tři čtvrtiny hráčů z Prahy!) v nádherném slunném podzimním odpoledni. Navzdory výkopu už ve 14.00 nás velmi mile překvapila návštěva – šlágr podzimu přitáhl 210 diváků, z toho nějakých 30 jich přijelo fandit soupeři.

Kdo v souboji prvních dvou týmů tabulky čekal fotbalovou krásu, nedočkal se. Fotbal to byl úporný, vyhecovaný, místy hodně tvrdý s několika dost ostrými zákroky. A rozhodčí Štrincl z Tachova měl co dělat, aby ho ve finiši vůbec ukočíroval. Branka nepadla žádná, i když pár šancí bylo. Ty největší se zpravidla rodily po standardních situacích.

Tady je přehled chvil, kdy ke gólu nebylo daleko.

Ve 31. minutě střílel z nadějné pozice náš Kokoška – bohužel tři metry nad břevno.

O minutu později se tlačil hostující čahoun Žák před našeho brankáře Víška, přešel přes dva zadáky a střílel. Přímo do gólmana, ač měl možnost nahrát lépe dvěma postaveným spoluhráčům.

Ve 35. minutě rozehrál Snop zprava rohový kop na nekrytého Čmejlu, který zatočil prudkou ránu těsně vedle tyče.

Těsně před přestávkou se urodila naše akce Komínek – Čmejla – Petr. Posledně jmenovaný hlavičkoval těsně vedle. Pak sudí odpískal poločas.

Největší šanci měla Admira v 56. minutě. Petr našel vpravo Majera a ten poslal před branku prudký míč na Birmu. Proti Hořovicku z toho byly tři dny předtím hned dva góly. Tentokrát ale Birma nezasáhl balon nejlépe, zřejmě stehnem – a pálil vedle.

V 77. minutě po přímém kopu štěchovického Maříka hlavičkoval před Víškem Novák, náš brankář ale stál na správném místě a míč chytil.

Už za minutu druhá velká šance Admiry. Po přímém kopu Zahálky nechala štěchovická obrana na malém vápně volného Martinice. Jeho hlavička bohužel taky nenašla správný cíl a skončila v autu.

Osm minut před koncem se blízko půlící čáry smolně srazili Mamurov s Čmejlou. Matěj pak putoval ze hřiště na nosítkách, v kabině si vůbec nepamatoval, co se stalo a proč už není na hřišti. Diagnóza: otřes mozku… Za Čmejlu zaskočil Ondrůšek.

V 86. minutě hosté málem zápas rozhodli. Po jejich přímém kopu hlavičkoval nebezpečně k tyči Jelínek. Víšek však vytáhl zákrok dne a robinzonádou vytěsnil míč na roh.

Nakonec jsme mohli mač rozhodnout my. Po rohu Snopa v 88. minutě hlavičkoval Komínek z nadějného postu. Bohužel – zase vedle.

Za zmínku stojí počet karet. Žlutilo se celkem desetkrát! Na naší straně byli kartou napomenuti Majer, Martinic, Čmejla, Mamurov.

V týmu hostí Voborník, Mařík, Šrain, brankář Stehno za očividné tahání času, Synek a Novák už v nastaveném čase.

Rozhodčí: Štrincl – Kožár, Mifková.

Delegát FAČR: Novotný.

Admira: Víšek – Mamurov, Martinic, Vosický, Komínek – Majer, Snop, Čmejla, Kokoška (73. Zahálka) – Birma, Petr. Připraveni byli ještě: Michálek, Jackl, Šindelář.

Štěchovice: Stehno – S. Kodr, Muller, Novák, Šrain – Mařík, L. Jelínek, Voborník (61. Synek, 90.+2. Cienciala), Lukeš – Hudec, Žák.

A jak to viděli trenéři:

Jiří Tesař (Admira): „Do utkání, které se hrálo o první místo v tabulce, jsme šli se stejnou myšlenkou jako do ostatních zápasů, a to zvítězit. Bohužel dnes, po výborné šňůře šesti vítězství, jsme neuspěli. Od začátku jsme byli aktivnějším týmem a to do konce utkání. Vytvořili jsme si několik slušných brankových příležitostí, z toho dvě byly stoprocentní, ale bez efektu. Soupeř nechtěl hrát. Štěchovičtí byli zatažení na své polovině a hrozili pouze ze standardních situací. Přijeli si pro bod a celou strategii hry tomu podřídili. Klukům musím poděkovat za maximální nasazení a bojovnost. Děkuji i všem divákům, kteří si v tento nepopulární čas našli cestu na náš nádherný stadion.“

Zdeněk Vrána (Štěchovice): „Na poslední chvíli se nám zranil náš nejlepší hráč O. Kodr, a tak jsme na hřiště prvního mužstva tabulky jeli výrazně oslabeni. Viděli jsme slušný, vyrovnaný divizní zápas. Remíza odpovídá průběhu hry, na jasné šance to bylo 1:1. Jeli jsme do Kobylis pro bod, kluci zápas odmakali, bod máme a jsme spokojeni. Zůstáváme ve hře o postup a chceme se o něj na jaře poprat. A kdyby se naskytla šance zahrát si ČFL, zřejmě bychom to zkusili.

Za snímky děkujeme Svatopluku Samlerovi

Foto: Michal Jalovec

Diváci na Admiře

275 – Admira v. Aritma (6:1)
220 – Admira v. Tachov (0:0)
210 – Admira v. Štěchovice (0:0), středeční dohrávka
170 – Admira v. Táborsko B (1:1)
160 – Admira v. Hořovicko (4:2)
150 – Admira v. Roudné (3:2)
90 – Admira v. Doubravka (4:1), hřiště Hovorčovická

Tabulka zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&typ=1&pozice1=5

Podzimní část divize A zakončíme v Milevsku. Proti domácímu FC ZVVZ nastoupíme v sobotu 17. listopadu. Hraje se od 13.30 na jihočeské umělé trávě.