Zahálka a Martinic si schovali první gól na nejlepší čas FC ZVVZ Milevsko – FK Admira Praha 1:2 (1:2)

Až v posledním podzimním kole se trefili Zahálka a Martinic. V pravý čas! Svými góly pomohli našemu týmu k výhře na UMT v Milevsku a tím pádem i k udržení prvního místa v tabulce. Admira tak bude přezimovat jako lídr divizní skupiny A, o dva body před Štěchovicemi a o čtyři před FC Rokycany.

Zápas XV. kola se hrál v chladném počasí na umělé trávě, která není o mnoho větší než ta naše. Admiře se vyplatilo, že na malé UMT doma v týdnu trénovala.

Domácím chyběli Jiří Kosobud, Fiala, Kosík a Jan Suchan. Našemu týmu nemohli pomoci zranění Paťha, Čmejla a do druhé půle už nenastoupil kulhající Komínek, kterého nahradil Ondrůšek.

Těsně před uplynutím první půlhodiny šla Admira do vedení. Na vyrovnání, které se zrodilo za pouhých šest minut, dokázala po dalších šesti minutách opět gólově reagovat a do kabin se tak šlo za stavu 1:2.

Po pauze admirácká defenziva, znamenitě dirigovaná Vosickým a Martinicem, držela domácí na uzdě a kromě jedné nebezpečné hlavičky jim nic dalšího nedovolila. Přesto však to bylo drama až do konce, protože třetí gól jsme přidat neuměli a v závěru Milevsko hrozilo standardkami, když na hrot se vysunul domácí stoper Turek, ještě o hlavu vyšší než naši dlouháni Martinic a Birma. Brankáře Víška však vážněji neohrozil, a tak jsme si z jižních Čech přivezli moc důležité tři body.

Zajímavé momenty utkání:

Ve 14. minutě vyslal náš Snop do běhu Birmu, jeho jedovka z mírného úhlu minula šibenici milevské branky zhruba o metr.

Předznamenáním naší vedoucí branky byl roh Kokošky a následný závar před jihočeskou brankou ve 27. minutě. Ten ještě domácí obrana vyřešila.

Ve 29. minutě už ale kapitulovala! Majer, dvorní nahrávač závěru podzimu, zprava poslal přesný centr po zemi na nabíhajícího Zahálku a ten zblízka k tyči rozvlnil síť branky – 0:1.

Hned za minutu Snop svou urputností vybojoval zdánlivě ztracený míč a vypálil. Tentokrát byl gólman Jihočechů Šmitmajer na místě.

Ve 35. minutě znamenala naše ztráta míče na půlící čáře rychlý brejk Milevska a na jeho konci se urodila poněkud nepovedená střela střídajícího Škuliny. Patrně mířil k protější tyči, kam brankář Víšek logicky směřoval. Jenže střelci se balon zřejmě svezl po kopačce a zaplul nečekaně k bližší tyči – 1:1. Někdy to tak bývá, takovému gólu se říká „haluz“.

Naši ale hráli dál na výhru. Ve 41. minutě našel Zahálka z přímého kopu od autové čáry zprava před brankou Martinice, který – zády k brance – šikovnou tečí přeloboval milevského brankáře – 1:2.

Milevsko mohlo srovnat po přestávce ve 48. minutě nebezpečnou hlavičkou „basketbalisty“ Turka. Milevské publikum už jásalo, avšak Víšek byl naštěstí na místě.

Jinak naše defenziva Jihočechy do šancí nepouštěla. Naopak – v 53. minutě vyzkoušel Šmitmajerovu pozornost Mamurov. Gólman domácích byl také na místě.

V závěru poslal kouč domácích čahouna Turka na hrot. Už v nastavení hledal z přímého kopu jeho hlavičku Komárek, ovšem Milevsko z toho vytěžilo jen roh. I od praporku zkoušel opět Komárek najít centrem zase vyčnívající Turkovu hlavu, avšak naše zadní řady zapracovaly spolehlivě. Míč letěl daleko do pole – a pak už pískal sudí Melichar konec. Mohla vypuknout admirácká radost.

Klobouk dolů před našimi nejvěrnějšími fans! Ti, ozdobeni klubovými vlajkami a šálami, v počtu zhruba deseti lidí (včetně tří dam) po celý zápas dávali hlasitě najevo, že „Admira u nás je nejlepší!“…

ŽK 1:3 (Kuchař – Birma, Snop a Mamurov).

Rozhodčí: Melichar – Myška, Šafránková

Delegát FAČR: Míka

Přišlo se podívat 110 diváků, z toho přesně 22 jich přijelo z Prahy.

Milevsko: Šmitmajer – Pacovský, Vakoč, Turek, J. Málek – Barda (74. Pinc), Kuchař, Komárek, Dvořák – O. Kosobud (13. Škulina), M. Málek.

Admira: Víšek – Mamurov, Martinic, Vosický, Komínek (46. Ondrůšek) – Majer, Snop, Kokoška, Zahálka (90. Šindelář) – Birma, Petr. Připraveni byli ještě: Jungr, Paťha, Čmejla (poslední dva spíš symbolicky, na doplnění lavičky).

A jak to viděli trenéři:

Jaroslav Vavroch (Milevsko): „Admira má výborný tým, osmnáct bodů ze soupeřových hřišť mluví za vše. My jsme si myslím zasloužili remizovat. Aspoň jednu ze dvou branek hostí jsme mohli ubránit. Bez čtyř klíčových hráčů jsme o bod bojovali až do posledního hvizdu rozhodčího. Věřím, že v těchto výkonech budeme pokračovat i na jaře.“

Jiří Tesař (Admira): „Jednoznačně zasloužené vítězství! První půle nebyla optimální, na malé UMT se nám nehraje dobře. Šli jsme do vedení, pak jsme dostali nešťastný gól na 1:1, když jsme ztratili zbytečně míč a domácí hráč se trefil k tyči poté, co mu míč fakticky sklouzl po kopačce. Přesto jsme získali vedení znovu a ve druhé půli už jsme ho zkušeně drželi. V poločase jsem musel střídat zraněného Komínka a tím pádem přeorganizovat hru. Domácí si nevypracovali, kromě standardních situací, žádnou nebezpečnou akci, dvakrát zahrozili až v samém závěru. Ovšem – byly to nervy… Je to paradox, daří se nám lépe venku než doma.“

Ostatní výsledky a tabulka zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&typ=1&pozice1=5

Naši střelci: Birma jasně nejlepší, nastřílel na podzim deset branek
Po XV. kole:

10 – Birma (5 doma + 5 venku);
4 – Vosický (2 + 2), Kokoška (2 + 2), Petr (4 + 0);
3 – Majer (2 + 1);
2 – Snop (0 + 2);
1 – Hloušek (0 + 1), Zahálka (0 + 1), Martinic (0 + 1), Čmejla (1 + 0), Ondrůšek (1 + 0), Komínek (1+0).
Jeden vlastní gól si vstřelilo Nové Strašecí.