Ondřej Vosický v Admiře skončil, odjíždí studovat na Tchaj-wan

Jeden z nejlepších hráčů naší klubové historie v moderní době Ondřej Vosický odehrál za Admiru v Milevsku svůj poslední mistrovský zápas. Rozloučil se tradičně výborným výkonem a výhrou 2:1.

O tom, že Admiře bude v obraně chybět, není pochyb. Před trenérem Tesařem a klubovým vedením nyní stojí těžký úkol – najít za Vosu náhradu.

Ondřej nám ochotně odpověděl na několik otázek.

Trenér Jiří Tesař o tobě po utkání v Milevsku řekl: „Vosa odchází studovat do ciziny a bude moc těžké nahradit ho. Je to komplexní hráč na úrovni ČFL, člověk na úrovni, osobnost na hřišti, v kabině i mimo ni. Klobouk dolů…“ S jakými pocity jsi odehrál ten vítězný zápas v Milevsku?

Primárně mi trenér udělal radost a děkuju mu. Jestli mě ale viděl na rozlučce, tak toho člověka na úrovni asi musí vzít zpátky (úsměv). Zápas v Milevsku jsem se snažil hrát jako každý jiný, chtěl jsem si ho užít a vyhrát, rozloučit se vítězstvím. Ale že bych se tím stresoval, to už tak čtyři roky nedělám.

Kdy jsi vlastně přišel do Admiry a kterými kluby jsi předtím prošel?

S fotbalem jsem začínal na ČAFC Praha, mimochodem s Tomášem Petrem. Pak přes Bohemians 1905 a Meteor jsem se dostal do Vlašimi, odkud jsem přišel na začátku roku 2009 do Admiry.

Kdybys měl dát dohromady sestavu nejlepších hráčů, se kterými jsi za Admiru hrál, jak by vypadala?

Bylo by nefér, abych na někoho zapomněl. Takže se této otázce vyhnu tím, že napíšu, že nejlepší hráč byl a je Honza Martinic. S tím, že my ostatní mu k tomu neskutečně pomáháme (opět úsměv).

Proč, kam a na jak dlouho odcházíš?

V půlce února odjíždím studovat na Tchaj-wan, a to na National Taipei University. Vypadá to, že bych tam měl strávit pouze jeden semestr. Chci nabrat další životní zkušenosti, poznat novou kulturu a hlavně si vytvořit konkurenční výhodu na trhu práce. Po minulé zkušenosti, kdy jsem strávil půl roku v Lisabonu, vím, že to bude opět nezapomenutelný zážitek. A hlavně – je to jedna z posledních šancí vyjet do zahraničí víceméně bez závazků.

Nebude ti tam chybět fotbal a specifický život kabiny?

Fotbal mi určitě bude chybět, totéž je i s životem v kabině, který nabízí neskutečný relax. Když už jsem nehrál v Portugalsku, třeba si najdu nějaký klub v Taipei, ale to je ve hvězdách. Nevím, jak bude náročná škola a jestli by mi Matěj Čmejla vyřídil registraci.

Existuje ještě šance, že bychom tě zase na Admiře někdy viděli v našem černobílém dresu?

Pokud nezůstanu na Tchaj-wanu déle, což nepředpokládám, protože potřebuju v Praze dostudovat, a pokud mě někdo bude chtít, tak bych se vrátil rád. A Admira je jasně první volba. Je tu vše, co je k fotbalu potřeba, dobrá parta, zázemí, fanoušci a hlavně zábava.

Přejeme ti hodně zdaru a životního i sportovního štěstí. Co bys ty chtěl naopak popřát Admiře?

Já děkuju a Admiře bych popřál, aby fungovalo vše jako doteď a možná ještě lépe. A hlavně se tím fotbalem nestresovat a bavit se, protože to je to nejdůležitější.

-api-

V létě Ondřej Vosický přispěl výborným výkonem a přihrávkou na jeden gól k pohárovému vítězství 2:0 na hřišti FK Dobrovice. Tam náš tým odstartoval vynikající admirácký podzim, takže Vosa odchází do zahraničí z mužstva, které přezimuje v čele divize A.

Foto: Michal Jalovec