Admirácká „stará garda“ vzpomínala

Druhá liga, divize, přebor Prahy, I. A třída. Všechny tyto soutěže hrávala před lety kobyliská Admira. Na to dobré, i na to, co se v minulosti tak docela nepovedlo, si v pátek 7. prosince zavzpomínala „stará garda“ Admiry. Bývalí hráči a funkcionáři klubu, který už více než sto let hájí čest a dobré jméno kobyliského klubu. Sešlo se jich skoro šedesát – zástupci hned tří generací.

Tradiční organizátor, bývalý hráč i někdejší předseda výkonného výboru Pavel Křeček mohl být spokojen: „Je potěšitelné, že přišla a přijela spousta kluků, kteří s fotbalem a Admirou prožili hodně krásných let. Vážíme si toho, že mezi námi nechybí pan Josef Forejt starší, který letos oslavil devadesáté narozeniny a který hrával nejen za Admiru, ale i první ligu za Slavii a ŠK Bratislava. Býval i vynikajícím trenérem. Jmenovat další přítomné bych nechtěl, byl by to dlouhý výčet. Snad jen sekretáře Josefa Vavrušku, který v Admiře tuhle funkci dělá už od roku 1966 a je asi nejstarším a nejzkušenějším sekretářem v českém fotbale vůbec.“

Setkání a občerstvení sponzorovali někteří bývalí hráči Admiry, přispěla i firma MADE, Pavel Křeček zajistil místnost v kobyliské restauraci U Hofmanů a všichni se tam díky pozorné obsluze cítili výborně.

Věrné admiráky samozřejmě těší, že současný A-tým vede divizi a má na jaře reálnou šanci bojovat o postup do České fotbalové ligy. Budou mu držet palce, někteří přímo v hledišti kobyliského stadionu, kam pravidelně chodí sledovat své nástupce.

A hlavně se všichni budou těšit na další setkání za rok, v prosínci 2013.

-api-

Foto Ladislav Čadský