Na Tři krále jsme nastříleli Českému Brodu pět branek FK Admira Praha – SK Český Brod 5:1 (1:0)

Lídr divize A z pražských Kobylis zahajoval v pořadí již VII. ročník zimního turnaje Vyšehrad Cup na umělé trávě Slavoje Vyšehrad premiérovým duelem s SK Český Brod, aktuálně jedenáctým týmem v divizi B. Pikantní příchuť mu dodal fakt, že náš trenér Jiří Tesař přišel do Kobylis právě z Českého Brodu. Středočeský tým dovedl vloni na jaře k postupu do divize, s Admirou přezimuje na čele divizní tabulky.

Tesař měl tedy soupeře přečteného. Před zápasem říkal: „Nastupuje proti nám devadesát procent kluků, které jsem v Brodě vedl.“

Mužstvo z Kolínska naopak vedl pražský kouč Zdeněk Andrlík, jenž u říčky Šembery nahradil exsparťana Josefa Jarolíma. Ten pravil: „Jsem v Brodě teprve krátce, s mužstvem se postupně seznamuji.“

Sudí Tereba přivedl oba týmy na umělku za krajně nevlídného, dušičkového poprchávání, které vůbec nepřipomínalo leden.

Po nějakých patnáct minut nešla pořadatelům elektronická časomíra. Šuškalo se, že za to mohla nečekaně zapnutá žehlička, která vyhodila na stadionu pojistky.

Po celou první půli se hrál svižný fotbal s několika střeleckými možnostmi na obou stranách. Tu první spálili Středočeši už ve 4. minutě, kdy naše defenziva hasila gólovou hrozbu hlavičkou až na samé brankové čáře.

Vůbec první gól roku 2013 na Vyšehradě si připsal náš Snop. Ve 12. minutě zatáhl po nedůslednosti v obraně Středočechů Moravec faulem za záchrannou brzdu. Ve vlastním vápně podťal unikajícího Zahálku. Bez diskuze – penalta! Tu kopal Snop a umístěnkou k tyči zajistil Admiře vedení 1:0.

Víc už toho první půle nepřinesla.

Během pauzy se na obou stranách mohutně střídalo a změny šly evidentně víc k duhu Admiře. Získala zřetelnou převahu a začala sázet góly.

Ve 49. minutě Šindelář v pokutovém území vymotal zadáky Brodu a nabídl šanci Petrovi. Ten poděkoval krásnou střelou k tyči – 2:0.

Jestliže první gól roku 2013 vstřelil za Admiru Snop, byl to týž hráč, který si vykoledoval první žlutou kartu. A to za opakované držení soupeře.

A do třetice Snopovo prvenství. Co do tyčí, tu první trefil v 63. minutě taky on. Přesněji řečeno – Snopova jedovka byla po čertech přesná, ovšem brankář Středočechů Gabriel míč na tyč konečky prstů vytěsnil.

Přesto v 70. minutě inkasoval potřetí. Kurek hlavičkou našel střelce Birmu, který si věděl rady – 3:0.

A už za dvě minuty vedla Admira 4:0. O konec „odrazového biliáru“ ve vápně před gólmanem Gabrielem se postaral prudkou bombou Martinic. Gól jako v anglické Premier League – „angličan“ od tyče…

Český Brod se dočkal své letošní premiérové branky v 80. minutě, kdy Šťastný pálil pod břevno. Brankář Jungr míč sice rukou tečoval, jenže nedůrazně, takže kůže zapadla za jeho záda – 4:1.

Středočeši rázem vypadali, jako by se chtěli nadechnout k závěrečnému náporu. Ale jen minutu. V 81. totiž sehrála Admira před jejich brankou partii bleskového šachu: Kurek – ťuk, Birma – ťuk, Šindelář – ťuk, do prázdné branky.

Víc už k vidění nebylo, a tak Admira vyhrála 5:1. A to před zraky zvědavého zvěda ze Štěchovic, který bedlivě sledoval, jak na začátku roku vypadá největší soupeř v boji o postup do ČFL. Viděl jasnou výhru Admiry, která po poměrně vyrovnané první půli soupeře v té druhé viditelně přehrávala.

A co viděli trenéři?

Jiří Tesař (Admira): „Po jediném tréninku v hale jsme podali slušný výkon. První půle byla vyrovnanější, z jasné penalty jsme šli do vedení. V té druhé jsme hráli velmi solidně, proměnili jsme pár šancí, nastřelili jsme ještě tyč a nějaké další příležitosti jsme zahodili. Vyhráli jsme určitě zaslouženě.“

Zdeněk Andrlík (Český Brod): „Těžký zápas, těžký soupeř. První půle přitom byla vyrovnaná. Do druhého poločasu jsme vystřídali osm hráčů, včetně dorostenců, a kvalita naší hry upadla. Dostali jsme laciné branky. Je to příprava a ta slouží k tomu, aby se na hřišti ukázali i hráči z lavičky. Z porážky určitě neděláme tragédii.“

Aleš Pivoda

Autoři: 1.-4. FK Admira, 5.-8. Pražský deník