Také druhý mač na Vyšehrad Cupu jsme zvládli Admira Praha – Bohemians Praha 1905 junioři 3:1 (2:0)

Zajímavou konfrontaci fotbalu na divizní a juniorské ligové úrovni nabídlo další utkání VII. ročníku zimního Vyšehrad Cupu. Do turnaje přitom oba soupeři odstartovali zcela protikladně. Náš tým vyřídil Český Brod 5:1, junioři z Vršovic si zato dojeli do Vlašimi pro krutý debakl 0:6. Omluvou může být fakt, že druholigoví profesionálové zpod Blaníka nastoupili doma proti zelenobílému mládí v kompletní sestavě.

Admira, lídr divize A, si s nadějemi vršovických „klokanů“, kteří v osmnáctičlenné juniorské lize U-21 přezimují na 15. místě, poradila. Výsledek nakonec vyjadřuje přibližně počet gólových šancí na obou stranách – ať už proměněných, nebo zahozených.

Nejzajímavější momenty

Prvním momentem, z něhož se mohl zrodit úvodní gól mače, byla ve 3. minutě akce vršovické dvojice Maxa – Hanzl, skóre se však díky úspěšnému zásahu našeho brankáře Víška nepohnulo.

Admira odpověděla vtipnou akcí Kurek – Petr v 8. minutě. Taky gólman „klokanů“ Kuru byl ve střehu.

Právě končila první čtvrtina hracího času, když zprava nacentroval Majer nadějně na hlavičku Birmy, od níž míč letěl vedle tyče.

Gól si zhruba dvacítka fanoušků a funkcionářů Admiry poprvé křikla ve 28. minutě. To Zahálka nacentroval přesný balon na kopačku nabíhajícího Birmy, který ho uklidil k protější tyči – 1:0.

Za tři minuty pálil Snop ze zajímavé pozice. Jeho přímý kop však skončil vedle tyče v autu.

Dvě minuty před přestávkou se ve slibné pozici ocitl agilní „klokan“ Maxa, jeho gólové choutky však zmařil včasným vyběhnutím brankář Víšek.

Na druhé straně vychytal brankář Bohemky Kuru Čmejlu.

Už se zdálo, že poločas skončí jednobrankovým vedením týmu z Kobylis, když ve 45. minutě uhodilo podruhé. Rozhodčí Stumpf citlivě nechal Admiře výhodu nepěkném faulu na Snopa ve středu pole. Sražený záložník zůstal na pár chvil ležet na zmrzlé umělé trávě, nicméně v pádu ještě stačil poslat šikovnou přihrávku Birmovi. Ten obratem našel nekrytého Petra a po jeho střele vedl náš tým 2:0.

Úvod druhé půle přinesl gólovou radost i „klokanům“. Bleskový výpad jednoho z nejagilnějších hráčů Bohemky Maxy po pravé straně zakončil poměrně snadno nabíhající Grospič. Brankář Víšek neměl nárok – 2:1.

Dvě minuty na to už mohla Admira zase vést o dvě branky. To se Šindelář technicky uvolnil a vypracoval „loženku“ Majerovi. Tomu ovšem střídající brankář Starczewski střelu bravurně vytáhl na roh.

V 58. minutě se jeden z juniorů Bohemky dotkl ve vlastním vápně míče rukou. Ale neúmyslně a sudí Stumpf zachoval ledový klid. Kdepak penalta… Vzápětí našel Zahálka nadějnou přihrávkou Paťhu. Ten ovšem dostal míč na dlouhou nohu a v pádu přestřelil břevno.

Juniorka od Botiče mohla skóre srovnat po hodině hry. To Košata zkoušel z dobré parkety lobem přehodit brankáře Víška, ten se ale přemistrovat nenechal.

Za další dvě minutystřílel z otočky „klokan“ Maxa. Pěkné na pohled, leč míč letěl metr a půl vedle tyče.

V 64. minutě vyhlavičkovala obrana Bohemky z lajny gólovou hlavičku Paťhy po rohu Majera.

V 79. minutě se napřed dvěma technickými kousky blýskl Šindelář, který prokličkoval obranou Bohemky, jenže jeho zakončení bylo nepřesné. Přitom vlevo si o přihrávku volal úplně volný, neobsazený Birma…

O dvě minuty později odmítl gólman Admiry Víšek remízový stav. To když bravurně vyrazil nebezpečnou pumelici Šplíchala.

V 84. minutě zasadila Admira Bohemce třetí, už definitivně rozhodující gól, když Kubice kopl roh cizelérsky na hlavičku Panýrka a ten koníčkem rozvlnil síť – 3:1.

Už v samém závěru prováhal Lupínek velkou šanci v hodně zajímavé pozici – nakonec z toho byl jen roh.

A v poslední minutě vyzkoušel „klokan“ Šedivý pozornost brankáře Víška jedovkou z 20 metrů, leč bez úspěchu.

Takže si Admira připsala v turnaji už druhou výhru, kdežto junioři od Botiče si na bodový zisk musejí ještě počkat.

Oběma trenérům se zápas líbil

Jiří Tesař (Admira): „Poměrně slušný zápas. Na postu stopera ho dobře odehrál Panýrek, který přišel vypomoci z béčka, a navíc dal i gól. První půle byla zpočátku, aspoň z naší strany, vlažnější, pak jsme se rozjeli. Ve druhé půli jsme zahodili tři stoprocentní šance. Shrnul bych to takhle – dobrý výkon, spokojenost. Teď nás v turnaji ovšem čekají těžší soupeři – Horní Měcholupy, junioři Slavie, Vlašim, Zápy a Loko…“

František Šturma (Bohemians 1905): „Zápas hraný v dobrém tempu, měl slušnou úroveň. My jsme všechny tři branky dostali po vlastních individuálních, až dětinských chybách. Ve druhé půli jsme už byli mnohem aktivnější, hráli jsme s chutí a k remíze nebylo daleko. Celkově mi utkání ukázalo některá zajímavá pozitiva.“

Aleš Pivoda

Foto: Michal Jalovec

Poslední tři snímky zachycují branku Davida Panýrka na 3:1 v 84. minutě.

Ve středu 16. ledna sehrajeme přípravné utkání (nejde o Vyšehrad Cup!) s dalším účastníkem juniorské ligy U-21, týmem FK Dukla Praha. Ten je po podzimu na 10. místě.

Síly změříme od 18.00 na umělé trávě ZŠ Mikulova.

A jak se na hřiště dostat? Sekretář mládeže FK Dukla Praha Tomáš Hubáček nám poradil: „Z Kobylis je to opravdu jednoduché. Metrem, linkou C, na stanici Opatov a odtud už asi jen pět minut pěšky ke hřišti. Vstupy jsou dva – jak od metra, tak i od areálu základní školy.“