K vítězství jsme byli blíž, Šindelář trefil břevno FK Admira Praha – SK Horní Měcholupy 0:0FK Admira Praha – SK Horní Měcholupy 0:0

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Derby Pražanů z opačných koutů Prahy znamenalo pro náš tým už třetí, pro Horní Měcholupy druhé letošní vystoupení na Vyšehrad Cupu. Ani divizní Admira, ani její soupeř z ČFL dosud v turnaji neprohrál – a toto konstatování platí i po sobotním zápase.

V první půli se na umělé trávě objevila takřka třetiligová ekipa Horních Měcholup. V brance chytal Filipec, v poli se činili Klavík, Markuzi, Havránek, Ricka, Kučaba, Holík, Vytlačil, Doležel, Studecký a Opluštil.

Admira nebyla kompletní, bez pětice hráčů základní sestavy se do boje s o třídu výše postaveným soupeřem pustili gólman Jungr a v poli pak Paťha, Komínek, Panýrek, Birma (hostuje v Admiře právě z Měcholup), Kurek (ten naopak na podzim hostoval v Měcholupech), Majer, Snop, Petr, Zahálka a Lupínek.

Hrálo se pěkně od podlahy, ale ne záludně, a rozhodčí Berka oboustranně tvrdou hru dost pouštěl.

V první půli byly Měcholupy o něco útočnější, a kdyby se procentuálně vyčíslovalo držení míče, patrně by byly o cosi nad padesáti procenty. Nejblíže brance byl třetiligový tým ve chvíli, kdy z výskoku hlavičkoval dlouhán Markuzi. Trefil se přesně, jenže Kurek nechtěl zjevně svým podzimním spoluhráčům dopřát vítězství, a tak na lajně gólový míč zastavil. Blýskl se i gólman Jungr, který v době hornoměcholupského tlaku držel čisté konto.

Po pauze se na hřišti objevili admiráci Ondrůšek, Kubice, Jackl a Šindelář. Soupeř představil Žitného, Vejra, Klíra, Votřela a Sobíška.

Misky vah se pomaloučku polehoučku překlopily na naši stranu a byl to lídr divize A, kdo mohl – a měl! – nakonec vyhrát. Jenže střídající Šindelář trefil z nadějné pozice pouze břevno. I tak Admira soupeři dál zatápěla křídelními akcemi a jen velmi dobrý výkon brankáře Horních Měcholup nakonec přinesl jeho týmu plichtu.

Gólu se tak prokřehlí nejvěrnější diváci nedočkali, nicméně viděli zajímavý fotbal a ověřili si fakt, že už v lednu jsou na tom borci ze severu i z jihovýchodu Prahy fotbalově i kondičně docela slušně.

A jak to viděli trenéři

Jiří Tesař (Admira): „Podali jsme i bez několika hráčů dobrý výkon. Měli jsme trochu horší začátek, pak jsme hru vyrovnali. Ve druhé půli jsme byli lepší, měli jsme víc šancí. Jen to koření fotbalu, góly, tomu chybělo.“

Jindřich Trpišovský (SK HM): „Utkali jsme se s kvalitnějším soupeřem, než byl před týdnem Český Brod. Na to, že je polovina ledna, to byla docela fotbalová záležitost. Na rozdíl od některých jiných přípravných zápasů oba týmy chtěly hrát, a tak se zápas obešel bez hrubých zákroků. S první půlí jsem celkem spokojený, nastoupila sestava, řekněme, plus mínus třetiligová. Do druhé půle jsme hodně prostřídali, na hřiště šli někteří kluci z přeborové juniorky a soupeř pak měl více střeleckých šancí. V této fázi je důležité, abychom byli zdraví, abychom trénovali a připravovali se. Na lepší výkony a herní projev je dost času.“

Výsledky a tabulky Vyšehrad Cupu zde:
http://www.slavojvysehrad.cz/index.php/akce/akce-aktualne

-api-