Čáslavská cizinecká legie nad síly oslabené Admiry FK Admira Praha – FK Čáslav 0:4 (0:2)

Panagiotis Achemaistos, Pavlos Ethymiados, Pollalis Ilias, Panagiotis Ioannis Vasilakos, El Hadji Diuf, Alexandros Melissopoulos, Emerick Hippias… Kdo by si myslel, že tohle je kus soupisky AEK Atény či PAOK Soluň, ten by byl vedle jak ta jedle. Doplňme brankáře Víta Duchečka, stopera Vlastimila Karala, levého beka Petra Kunáška a v záloze Michala Krmečníka – a máme sestavu, ve které k prvnímu poločasu přátelského mače s Admirou vyběhl druholigový FK Čáslav.

„Zatím se vůbec nedá mluvit o tom, kdo z této sestavy bude hrát za Čáslav druhou ligu. Dnes nastoupilo pět Řeků, jeden Senegalec a jeden Francouz. Zatím je zkoušíme a pak se uvidí,“ vysvětloval sportovní sekretář středočeského klubu Ivo Ducheček. Na dokreslení plastického obrázku dodejme, že v hloučku mužů stojících hned vedle čáslavské střídačky zněla čile řečtina.

Trenér Admiry Jiří Tesař musel oželet účast Víška, Majera, Kureka, Petra a Birmy, nehrál ani Kubice. Naproti tomu tradiční místo Vosického ve středu obrany zaujal hostující slávista Ladislav Brůžek. Sestava měla daleko k té, v níž by se Admira chtěla představit v prvním jarním kole divize doma proti Českému Krumlovu.

Ovšem i kdyby hrála kompletní jedenáctka, velmi pravděpodobně by i tak byla Čáslav fotbalovější, rychlejší, kombinačně přesnější a nebezpečnější.

Souboj hraný na UMT střížkovské Bohemky zvládli Středočeši se sedmi cizinci ve svém středu lépe. Lepší byli i ve druhé půli, kdy už kopala čistě česká sestava.

Jak se dalo čekat, Čáslavští se ocitali ve střeleckých příležitostech častěji než naši a uměli je i zakončovat. Admiru několikrát podržel brankář Jungr, ovšem čtyřem gólům zabránit nedokázal.

Branky:

Ve 3. minutě hlavičkoval po rohovém kopu čáslavský matador Vlastimil Karal a trefil se přesně pod břevno – 0:1.

Ve 36. minutě přesprintoval Petr Kunášek, bek s ligovými zkušenostmi z Bohemians 1905, Lupínka, zleva našel nabíhajícího Francouze Emericka Hippiase a pro toho nebylo nejmenší starostí zvýšit zblízka skóre na 0:2.

Ve 49. minutě sudí Hlavnička i jeho asistent zřejmě přehlédli (na rozdíl od většiny diváků) ruku Milana Ujce a ten zvýšil přesnou střelou pod břevno na 0:3. Chybou zadáků Admiry byl v té chvíli fakt, že čekali na odpískání ruky. Marně. Přestali hrát – a inkasovali.

V 80. minutě přišel jeden z několika rušových brejků Čáslavi do kobyliské obrany, Vojtěch Šandera zprava poslal střílený centr na Jakuba Sklenáře, který podtrhl brankový účet – 0:4.

Největší šance Admiry: 38. Kokoška vypíchl protihráči míč a vydal se sólovým nájezdem k brance Čáslavi, jenže trefil přímo do koše brankáře Víta Duchečka; 59. po rohu Matěje Čmejly Petr Jackl hlavou nad.

Největší neproměněné šance Čáslavi: 41. chytil na lajně gólman Admiry Martin Jungr stoprocentní šanci Emericku Hippiasovi; 55. David Fikejz zakončil rychlý útok střelou těsně vedle; 57. Michal Rendla hlavou po rohu pár decimetrů kolem tyče; 67. Milan Ujec pálil z rychlého útoku jen do brankáře; 68. Jakub Sklenář hlavou z dobré pozice nad; 77. Marek Paťha vykopl po střele Milana Ujce míč mířící už už do branky – na roh; 90. brankář Jungr chytil dobře mířený přímý kop.

Protože šlo o zápas druholigových profesionálů s divizními amatéry, někteří z asi pětadvaceti diváků nadhodili otázku, zda se třeba někdo z čáslavských borců neobjeví na jaře v rámci výpomoci na Admiře. Ovšem na to je ještě spousta času…