Přeborové Klecany nás moc neprověřily… FK Admira – Sokol Klecany 8 :1 (3:1)

Sestava FK Admira: Michálek – Mamurov, Brůžek, Martinic, Jackl (Panýrek) – Majer (Čmejla), Snop, Čmejla (Kokoška), Kurek – Ptáček, Ajdin (Ondrůšek).

Vzhledem k tomu, že nám pro nepřízeň počasí odpadlo utkání v rámci ZT na Vyšehradě proti Loko Vltavínu, narychlo jsme museli kvůli vyzkoušení dalších potenciálních posil hledat náhradní řešení. To jsme našli v soupeři z nedalekých Klecan, kde se hraje středočeský přebor. Bohužel rozdíl mezi slabším průměrem v přeboru a špičkou divize byl nakonec až moc velký a utkání skončilo naším vysokým vítězstvím.

Kladem byla spousta hezkých kombinačních akcí i chuť našich borců hrát a vysoko vyhrát, od první do poslední minuty…

Vyšehrad Cup: 11. místo po střelbě kopů z pokutové značky
FK Admira Praha – FK Ml. Boleslav jun. 1 : 1 (1:0),

na kopy z penaltové značky 4:1

Sestavy:

FK Admira: Víšek – Mamurov (Panýrek), Brůžek, Martinic, Paťha (Jackl) – Majer, Snop, Kokoška, Kurek (Zahálka) – Ptáček (Ondrůšek), Ajdin (Birma).

Ml. Boleslav: .b Knobloch (Brát) – Čížek, Šťastný, Suk, Mižič, Baster, Šulc, Mehanovič, Šimek, Skořepa, Horák (Mózr, Rozsíval, Honc)

V posledním utkání zimního turnaje a současně v generálce na divizní jaro (začínáme příští neděli doma proti Slavoji Č. Krumlov – a to na UMT na Střížkově) jsme nastoupili na vyšehradské UMT proti juniorce ligové Ml. Boleslavi. V sázce bylo celkově jedenácté místo.

Bohužel jsme ani v generálce nenastoupili kompletní (Čmejla, Komínek, Petr) a jako by nám sluníčko, které se po delší době objevilo na obloze, spíše vadilo a odebralo nám chuť do hry. Skoro by se dalo říct – jarní únava!

Dostali jsme se sice asi ve 20. minutě po hlavičce Honzy Martinice do vedení 1:0, ale pak to bylo spíše trápení a nedařilo se nám. Problém nám dělala rychlost i důraz soupeře, a tak celkem logickým vyústěním bylo nakonec i vyrovnání (navíc ještě Víšek zneškodnil soupeři i pokutový kop). Tím pádem došlo na kopy z pokutové značky, které rozhodly o našem vítězství a lepším umístění v pořadí kvalitně obsazeného zimního turnaje. Naši střelci Majer, Kokoška, Snop i Birma byli úspěšní, gólman Víšek opět zneškodnil dvě penalty soupeře… Zde jsme byli jednoznačně lepší! Proto jsme skončili jedenáctí ze šestnácti účastníků.

Turnaj vyhrála třetiligová Česká Lípa, které ve finále porazila ligovou juniorku Slavie 2:0.

A teď už nás čeká první jarní mistrovské utkání…

Výsledky a tabulky Vyšehrad Cupu zde:
http://www.slavojvysehrad.cz/index.php/akce/akce-aktualne

ŠK