Jaro začalo úspěšně – tři body vystřílel Majer Admira Praha – Slavoj Český Krumlov 2:0 (1:0)

Naše UMT, jak známo, nedisponuje z prostorových důvodů rozměry odpovídajícími republikové soutěži. Může se na ní hrát Pražský přebor, ale divize už ne. A tak si na první jarní kolo Admira „umělku“ půjčuje. Dvakrát odkopala „domácí“ zápas v Satalicích a pokaždé tam pohořela. S Vilémovem 0:1. S Kolínem dokonce 0:4.

Proto letos padla volba na Prosek, který je navíc areálu Admiry i geograficky blíže. Byla to dobrá volba, i když na návštěvě cca 100 diváků se to výrazněji neprojevilo. Přišli i skvělí a slušní vlajkonoši a opět vytvořili Admiře domácí prostředí, i když se hrálo pět a půl kilometru od jejího stánku.

Naši v prvních patnácti minutách na Jihočechy vlétli jako smečka hladových vlčáků a zelenobílí hosté se nedostali za půlicí čáru.

Co z toho bylo: bomba Ondrůška pod břevno, vyražená gólmanem Slavoje Trnkou na roh, Kurekova velešance zmařená opět gólmanem z jihu Čech, Paťhovo sólo přes tři protivníky ukončené v poslední chvíli čistým zásahem obránce Slavoje. Snopův nádherný přímý kop do tyče. A především úvodní jarní gól! To si Majer v 5. minutě zprava zaběhl za obranu Slavoje na Čmejlův přímý kop – a Admira vedla 1:0.

Teprve po úvodním kobyliském čardášovém rytmu se osmělili i hosté a nepředváděli pak vůbec špatný fotbal! Ve 27. minutě střílel Kroupa z Vackovy přihrávky, ovšem přestřelil břevno.

A ve 33. minutě rozehrál Slavoj chytře rohový kop, na centr Plišky zprava si vyskočil Klivanda a brankář Víšek musel po jeho hlavičce poprvé ukázat, co umí.

Kobyliští odpověděli ve 40. minutě centrem Mamurova, taky zprava, z něhož zakončoval Kurek. Brankář Slavoje Trnka se však znovu zaskvěl spásonosným zásahem.

Po pauze se na hřišti objevil v českokrumlovském zeleném dresu místo zraněného Pintéra nešťastník Wágner. Během sedmi minut pak nasbíral dvě žluté karty a v 61. minutě mazal z „umělky“ do sprch.

Předtím se už zase stačil zviditelnit strážce krumlovské branky Trnka. Tentokrát však mizerným odkopem, z něhož se do ložené šance zadarmo dostal Kurek. Šanci spálil – vedle…

Dvě minuty nato však gólman Trnka vše napravil. Kurek špičkou kopačky stačil píchnout šikovnou přihrávku do šance Majerovi. Tomu ale Trnka v gólové situaci vzal bravurním zásahem úsměv ze rtů.

Třicet minut dohrávali Jihočeši o deseti. O té chvíle Admira dohrávala zkušeně ve valčíkovém rytmu.

Pravda, v 65. minutě zkusil hostující Weinhard překvapit jedovkou brankáře Víška, ale nezaskočil ho.

V zakončení rychlého protiútoku se Majerova rána z tutové šance mezi tyče nevešla.

V 73. minutě hlavičkoval vytáhlý Brůžek. Jediná jarní posila Admiry ze Slavie (přišel namísto zkušeného Vosického, který zamířil do ciziny) si naběhla na přímý kop Snopa. Balon však z Brůžkovy hlavy prolétl kolem tyče do zámezí.

V 81. minutě letěly ruce Jihočechů radostí nad hlavy. Babouček totiž dopíchl míč zblízka do admirácké branky. Současně ale letěl vzhůru i praporek asistenta rozhodčího Janocha a rozhodčí Kříž vzápětí pískal ofsajd. A byl, ani Českokrumlovští se nedohadovali.

Za dvě minuty, v 83., po akci střídajícího Kokošky a Snopa se ocil Majer v další ze svých gólových příležitostí. Tentokrát už se nezmýlil – 2:0.

V poslední minutě stačila naše defenziva ještě vyprodukovat minelu. Přihrávka letěla před Víškovu branku do tutové pozice k osamocenému hostujícímu Baboučkovi. Nabídkový balon – dej si gól! Baboučka tenhle velkorysý dárek natolik zaskočil, že vypálil jen do boční sítě. Budiž mu přiznáno, že střílel z úhlu, ale trefit to měl…

Díky tomu udržel brankář Víšek první jarní nulu.

Když ještě v nastaveném čase po báječném třicetimetrovém sólu stačil Snop přehodit nejen brankáře Krumlova Trnku, ovšem i břevno, pískal rozhodčí Kříž konec.

Admira prolomila prokletí „propůjčených umělek“ výhrou 2:0, která se jeví být pro Jihočechy hodně milosrdnou.

Jak to řekl jeden z jejich odcházejících příznivců: „Tady na body nebylo. Budeme je muset udělat jinde.“

Sestavy:

Admira: Víšek – Mamurov, Martinic, Brůžek, Paťha – Majer, Čmejla, Snop, Kurek (78. Kokoška) – Birma, Ondrůšek (88. Jackl).

Český Krumlov: Trnka – Pliška, Klivanda, Svoboda, Zatloukal – Kroupa, Novák, Pintér (45. Wagner), Vacek (70. Kodras) – Babouček, Weinhard.

Trenéři se v hodnocení zápasu poměrně vzácně shodli.

Jiří Svoboda (Slavoj): „Prvních patnáct minut jsme byli ještě někde v Táboře, soupeř si vytvořil snad čtyři šance a bylo štěstí, že jsme inkasovali jen jeden gól. Pak jsme se dostali do hry a do poločasu jsme si ještě sem tam něco taky vytvořili. Druhou půli ovlivnilo rychlé vyloučení Wagnera. Pak už jsme neměli sílu, už to nešlo. Soupeř si výsledek zkušeně ohlídal a přidal ještě jeden gól. V závěru mohl snížit Babouček, jenže gól nedal. Ano, občas slýchám, že je to šikovný útočník. Tím ovšem bude až tehdy, když takové šance, jako byla tato, promění.“

Jiří Tesař (Admira): „Souhlasím s trenérem hostí. V patnácté minutě už to mělo být 4:0! Pak jsme Slavoj pustili do hry. Ve druhé půli přišlo vyloučení na krumlovské straně, které mělo vliv na vývoj hry, a my jsme si to už ohlídali. Majer vstřelil svůj druhý gól. Ale zase jsme spálili několik tutovek. V závěru přišla naše hrubá chyba a řeknu – tisíciprocentní šance hostí. Tohle se opravdu musí dávat.“

-api-

Foto: Michal Jalovec

Ostatní výsledky a tabulka zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&typ=1&pozice1=5

Naši střelci: Majer se posunul na druhé místo
Po XVI. kole:

10 – Birma (5 doma + 5 venku);

5 – Majer (4 + 1);

4 – Vosický (2 + 2), Kokoška (2 + 2), Petr (4 + 0);

2 – Snop (0 + 2);

1 – Hloušek (0 + 1), Zahálka (0 + 1), Martinic (0 + 1), Čmejla (1 + 0), Ondrůšek (1 + 0), Komínek (1+0).

Jeden vlastní gól si vstřelilo Nové Strašecí.

Diváci na Admiře

275 – Admira v. Aritma (6:1)

220 – Admira v. Tachov (0:0)

210 – Admira v. Štěchovice (0:0), středeční dohrávka

170 – Admira v. Táborsko B (1:1)

160 – Admira v. Hořovicko (4:2)

150 – Admira v. Roudné (3:2)

100 – Admira v. Český Krumlov (2:0), UMT Prosek

90 – Admira v. Doubravka (4:1), hřiště Hovorčovická

V XVII. kole divize pojedeme do Tábora. Na UMT v Kvapilově ulici se v neděli 17. března od 10.15 hodin utkáme s domácím FC MAS Táborsko B.