Táborsko neuhlídalo Birmu, vstřelil dvě branky FC MAS Táborsko B – Admira Praha 1:2 (1:0)

Brankář domácích 2x neuhlídal našeho Tomáše Birmu

Domácí, věrni vedením klubu proklamované praxi, nastoupili se sedmi borci z kádru druholigového A-týmu. A sehráli s lídrem divize vyrovnaný zápas.

Kolikrát už novináři na celém světě použili to otřepané „nedáš-dostaneš“? Možná milionkrát… A pořád to neochvějně platí. V 18. minutě totiž náš Birma už rozjásal své spoluhráče a fandy Admiry, když ze stoprocentní šance pálil po zemi na branku Táborska. Jenže míč skončil půl metru vedle tyče.

A za dvě minuty zaútočili domácí, Voráček zleva našel přesným centrem před brankou Kočího a ten bombou pod břevno – 1:0.

Těsně před přestávkou měli domácí další vyloženou šanci, po zajímavé kombinaci pálil Mach, ovšem gólman Admiry Víšek se tentokrát překonat nenechal.

Admira nechtěla u Jordánu prohrát. Naopak, cíleně šla po třech bodech. Ve druhém dějství po větru rozjela velkou tříbodovou jízdu. Už v 51. minutě se chytal za hlavu hostující Ondrůšek, kterého v ložené šanci vychytal Fišan.

Náš tým přimáčkl soupeře, který pod tlakem podnikal rušové výpady před Víškovu branku – jinak měla Admira viditelně častěji míč na kopačkách. A za aktivitu si vysloužila vyrovnání. V už zmíněné 66. minutě si naběhl do „vápna“ Birma na Mamurovův centr a přetlačil zadáka Jihočechů Stránského. Gólman Fišan se po Birmově střele z otočky jen smutně podíval – 1:1.

Domácí ale chtěli taky vyhrát – a dávali to najevo. Chotovinský‚ patrně nejlepší hráč Táborska, si čtvrt hodiny před koncem naběhl na hlavičku po rohovém kopu Kočího, ale míč ho neposlechl a zasvištěl nad břevnem Víškovy branky do zámezí.

Z protiútoku Admira takřka okopírovala svou gólovou akci. Opět zprava přihrával Mamurov, jenže na „dlouhou nohu“. Birmovi tentokrát chyběl k zakončení půlmetr.

A zase Táborsko to zkusilo. V 76. minutě vyslal na Víška přesnou střelu po zemi Kočí, druhý „gólový zářez“ však nepřidal.

Devět minut před koncem se ve střelecké možnosti ocitl střídající náš Zahálka, ve skórování mu ale zabránil v pádu Kukučka.

A přišla 87. minuta. Snop zleva zahrál přímý kop. Zakroutil balon do vápna, kde vyskočil nejvýše Birma, lízl míč hlavou a „kůže“ zapadla do šibenice Fišanovy branky – 1:2.

V samém závěru se míč z Rabiňákovy kopačky shora otřel o břevno Víškovy branky a všichni admiráci si oddechli. Pak už mimořádně cenné tři body zkušeně odbránili.

Opět klobouk dolů před našimi fans! Ti úplně nejvěrnější nelenili a na jih Čech se vypravili. Za fandění si zaslouží znovu – už poněkolikáté – velké uznání! Díky!

Sestavy:

FC MAS Táborsko B: Fišan – Smetana, Chotovinský, Stránský, Kotrba – Nohava, Kukučka, Kočí – Voráček (56. Rabiňák), Bakule (76. Stuchlík) – Mach.

FK Admira Praha: Víšek – Mamurov, Martinic, Brůžek, Paťha – Majer (89. Komínek), Snop, Čmejla (83. Kokoška), Kurek – Ondrůšek (63. Zahálka), Birma.

Rozhodčí: Šifalda – Jedlička, Vaňkát.

Ohlasy:

Jiří Tesař (trenér Admiry): „Z mého pohledu byl první poločas vyrovnaný, domácí si vypracovali dvě šance, z nichž jednu proměnili. My jsme měli jednu vyloženou příležitost, kterou jsme ale zahodili. Ve druhé půli jsme už byli výrazně lepší, slušně jsme kombinovali, trochu pomohl i vítr v zádech. Kluci se hecli a nad soupeřem, posíleným o sedm hráčů z A-týmu, jsme nakonec vyhráli. Z Tábora si tak, stejně jako náš konkurent v boji o čelo tabulky Štěchovice, vezeme velice cenné body.“

Petr Kolář (vedoucí Táborska B): „Viděli jsme zápas dvou rozdílných poločasů. V první půli jsme byli lepší my, ve druhé hosté. My jsme po vlastních chybách dvakrát inkasovali. Trochu to ovlivnil i vítr, komplikoval nám rozehrávku. Admira je nejlepším soupeřem, se kterým jsme se v divizi potkali, jak na podzim, tak i teď na jaře. Nezbývá, než abychom zabrali příště v Roudném.“

Foto: Michal Jalovec

Ostatní výsledky a tabulka zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&typ=1&pozice1=5

Naši střelci: Birma už je „tuctový“ kanonýr!

Po XVII. kole:

12 – Birma (5 doma + 7 venku);

5 – Majer (4 + 1);

4 – Vosický (2 + 2), Kokoška (2 + 2), Petr (4 + 0);

2 – Snop (0 + 2);

1 – Hloušek (0 + 1), Zahálka (0 + 1), Martinic (0 + 1), Čmejla (1 + 0), Ondrůšek (1 + 0), Komínek (1+0).

Jeden vlastní gól si vstřelilo Nové Strašecí.

Čtyři zápasy XVII. kola byly odloženy na 3. dubna v 16.30. Více v rubrice Výsledky.

POZOR!

V XVIII. kole divize přivítáme FC Rokycany. V této chvíli se jedná o dvě možnosti, kde se tak stane.

Buď na domácím stadionu v neděli 24. března, tradičně v 10.15 hodin.

Nebo stále existuje druhá možnost – stejný den, UMT Praha-Satalice. Začátek by byl v 10.00.

Jakmile bude místo definitivně určeno, budeme o něm obratem informovat!