Nováček z Rakovnicka bojoval do poslední minuty o bod FK Admira Praha – Sokol Nové Strašecí 2:1 (1:0)

Keywords: FK Dukla Praha;Juniorská liga;LIGA;SK Sigma Olomouc

„To že je mužstvo, které bojuje o záchranu v divizi? S takovým výkonem by mělo patřit do klidného středu tabulky,“ zaslechli jsme po zápase debatu dvou odcházejících diváků.

Něco na tom bylo. Nováček divize z Rakovnicka sehrál na Admiře rovnocennou partii a až do posledního hvizdu pozorného rozhodčího Mudry úporně bojoval o plichtu.

Admiře se tentokrát moc nedařilo. Hráči se těšili z umělých trávníků (Prosek, Tábor, Satalice) konečně na domácí přírodní trávu, ale hosty ze spodních pater tabulky na ní nijak výrazně nepřevýšili. Ve druhém poločase si náš tým dokonce nechal vnutit hru soupeře a nakonec si všichni admiráci, ti na hřišti, na lavičce i v hledišti, zhluboka oddechli, když rozhodčí Mudra zápas ukončil.

Důležité okamžiky zápasu:

Už ve 2. minutě střílel Zahálka z velmi zajímavé pozice těsně vedle tyče branky hostí střežené gólmanem Kutem.

Toho pak poprvé překonal právě Zahálka, a to ve 23. minutě. Zakončil kombinaci mezi Birmou a Kurekem přesnou střelou k tyči – 1:0.

O deset minut později vyslal Kurek pumelici, která se zatřepetala v síti těsně pod břevnem, jenže jen ze strany. Z protějšího ochozu to možná vypadalo jako gól, ale nebyl.

Z protiútoku zahrozili Středočeši. Jeden ze tří bratří Mrázků, Jan, zakroutil z přímého kopu míč na spoluhráče Bláhu a ten mířil přímo pod břevno domácí svatyně. Naštěstí míč stačil vyhlavičkovat na roh Martinic.

Další šanci si hosté vypracovali minutu před poločasem, kdy Lukáš Mrázek vybídl ke skórování Schwendta. Tomu ale zkazil radost včasným vyběhnutím brankář Admiry Víšek.

Po přestávce se hosté dočkali nečekaně vyrovnání. Po odmávaném admiráckém ofsajdu „na hraně“ rozehrál Krupička nepřímý kop, Strašecí zaútočilo po pravé straně a centr propasíroval do kobyliské sítě Lukáš Mrázek. Obránce Paťha už na míč nedosáhl a bylo srovnáno – 1:1.

Admira byla tentokrát moc ráda za druhý Zahálkův gól v 60. minutě, kdy centr Kureka zprava poslal jmenovaný střelec podruhé za záda brankáře hostí Kuta.

Domácí pak pokračovali v dobývání branky Sokola, v 65. minutě se urodila kombinace Kurek – Zahálka – Snop, který ze slibného palpostu mířil těsně vedle.

Za další minutu centroval zleva Paťha, Zahálka nebyl daleko od hattricku, jenže přestřelil břevno.

V 70. minutě „ohobloval“ míč z Paťhova přímého kopu vršek břevna Kutovy branky.

Pak začali Středočeši tlačit na pilu, Admira se už jen bránila. V 81. minutě po centru hostí do vápna odhlavičkoval míč Martinic přímo na nohu Jana Mrázka. Ten se napřáhl a celý stadion pak sledoval dráhu letu balonu, který o pouhý metr minul levou tyč Víškovy branky. Z admiráckých srdcí padaly v té chvíli přetěžké balvany…

Další vážnější ohrožení branky už defenziva Admiry nepřipustila, v poslední minutě trenér Tesař ještě sáhl k taktickému střídání, a tak si mohly Kobylisy zhluboka oddechnout. Tři „povinné“ body zůstaly přece jen doma.

FK Admira: Víšek – Mamurov, Martinic, Brůžek, Paťha – Majer, Snop (66. Kokoška), Čmejla, Kurek (80. Ondrůšek) – Zahálka (90. Jackl), Birma. Trenér Jiří Tesař.

Strašecí: Kut – Krupička, Bláha, Duchoň, Razím – D. Mrázek (78. Hartman), J. Mrázek, Mžourek, Vašák – L. Mrázek, Schwendt. Trenér Miloslav Mrázek.

Přišlo 110 věrných fanoušků, mnohé možná odradil ranní chlad a poletující vločky sněhu.

Rozhodčí Mudra – Pastyřík, Šauflová.

ŽK: 0:1 (Schwendt).

Pohledem trenérů

Jiří Tesař (Admira): „Utkání s týmy ze spodní části tabulky nebývají snadná, soupeř neměl co ztratit. V první půli jsme si vypracovali několik šancí, dali jsme jeden gól. Ve druhém poločase jsme ale nehráli svůj typický fotbal, nedařila se nám kombinace a hosté celkem nečekaně dali vyrovnávací gól. Naštěstí jsme zanedlouho vstřelili druhou branku. Třetí jsme už nepřidali, ačkoli možností k tomu bylo víc. Soupeře jsme pustili do několika nebezpečných akcí až před svou branku, ale nakonec jsme si vítězství a hodně cenné tři body dokázali ohlídat.“

Miloslav Mrázek (Nové Strašecí): „Jestliže před týdnem jsme doma podali proti Rokycanům výkon, který raději ani nechci komentovat, v týdnu jsme dohrávali utkání s Hořovickem, a to už jsme zahráli podobně solidně, jako tentokrát na Admiře. S výkonem jsem spokojen, mužstvu jsem za něj poděkoval. Nespokojen jsem s tím, že jsme z krásného areálu v Kobylisích, který by si zasloužil ČFL, odjeli bez bodu, ačkoli jsme na něj měli. Bohužel, stalo se nám to už několikrát, zejména na podzim, že jsme hráli dobrý fotbal, ovšem nedokázali jsme to dotáhnout k bodovému zisku. Je pravda, že Admira nás v určitých úsecích zápasu přehrávala, ale remízu bychom si zasloužili. Byli jsme jednomu z aspirantů na postup důstojným soupeřem. Rád bych ocenil výkon trojice rozhodčích – byli výborní. Na jaře jsme tedy prohráli na hřištích prvního i druhého týmu tabulky. Zatímco na Admiře jsme podlehli ve fair vedeném a objektivně řízeném utkání, ve Štěchovicích proti nám hrály určité další vlivy.“

Autorem fotografií je Svatopluk Samler. Za poskytnutí děkujeme!

Ostatní výsledky a tabulka zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&typ=1&pozice1=5

Naši střelci

Po XX. kole (bez dohrávky v Roudném):

12 – Birma (5 doma + 7 venku);

5 – Zahálka (4 + 1), Majer (4 + 1);

4 – Vosický (2 + 2), Kokoška (2 + 2), Petr (4 + 0);

3 – Snop (1 + 2);

1 – Hloušek (0 + 1), Martinic (0 + 1), Čmejla (1 + 0), Ondrůšek (1 + 0), Komínek (1+0).

Jeden vlastní gól si vstřelilo Nové Strašecí.

Diváci na Admiře

275 – Admira v. Aritma (6:1)

220 – Admira v. Tachov (0:0)

210 – Admira v. Štěchovice (0:0), středeční dohrávka

170 – Admira v. Táborsko B (1:1)

160 – Admira v. Hořovicko (4:2)

150 – Admira v. Roudné (3:2)

110 – Admira v. Nové Strašecí (2:1)

100 – Admira v. Český Krumlov (2:0), UMT Prosek

90 – Admira v. Doubravka (4:1), hřiště Hovorčovická, Admira v. Rokycany (3:0), UMT Satalice

V XIX. kole divize chybí dohrávka našeho odloženého utkání na hřišti Malše Roudné. Na předměstí Českých Budějovic se představíme ve středu 10. dubna od 16.30.

Ve XXI. kole divize pojedeme do Tachova. Hrát se bude v sobotu 13. 4. – už ve 13.00 hodin.