21. kolo- divize A, Tachov, sobota 13. 4. 2013

FK Tachov – FK Admira 1 : 2 (1:1)

Branky za Admiru: 45. min. Kurek a 47. min. Čmejla
Rozhodčí:

Hlavní: Průcha Miroslav
Asistenti: Němec Václav, Kříž Jiří
Delegát FAČR: Bláha Vladimír

Sestavy obou mužstev:

FK Admira:
Víšek – Mamurov, Martinic, Brůžek, Paťha – Kokoška (Ondrůšek), Snop, Čmejla, Zahálka (Bár) – Birma, Kurek (Komínek)
Připraven byl ještě: Jungr (G)
Trenér: Jiří Tesař

FK Tachov:
Pták – Šácha, Malý, Habart, Viterna, Žemlička, Hulta, Hudec, Folejtar, Tušl, Yang (Ruda, Mančál, Dvořák, Landrgott)
Trenér: Zdeněk Bečka

I když oslabeni ale v každém případě s odhodláním bodovat – takové bylo odhodlání admiráků před tímto utkáním. V týdnu dohrávaném utkání v Roudném se nám zranil Tomáš Majer, s kolenem má pořád problémy Tomáš Petr, zahraniční posila Ajdin Mustedanagič řeší ve své domovině pobytové vízum a Beny – Petr Jackl se rozhodl, že zkusí FTVS, no a zrovna v sobotu dělal přijímačky…takže prvně jel s A i dorostenec Tomáš Bár.

Začátek utkání se nám moc nepovedl a nepřinesl nám nic hezkého – ani ne po minutě byl ošetřován Birma s kotníkem a hned nato krvácející ret vyřadil ze hry Kureka. Trvalo dobrých 10 minut než jsme byli na hřišti kompletní, ale ani pak to nebyla z našeho pohledu velká sláva…no a vyvrcholením byla inkasovaná branka v naší síti. Bylo to v 16. minutě po dobře rozehraném rohovém kopu, ale také po našem zaváhání a nedůrazu při bránění naskakujícího hráče domácích – 1:0! Vůbec se nám nedařilo dostat se do hry, scházel nám důraz v soubojích, u všeho jsme byli pozdě, odražené míče měli domácí…

Až kolem 25. minuty jsme se začali pomalu probouzet a začali jsme ukazovat, proč jsme první! No a odměnou nám bylo vyrovnání, a to v hodině dvanácté – ve 45. minutě – na míč na levé straně ve velkém vápně domácích nereagoval jejich gólman, no a využil toho šikovně David Snop, který našel na malém vápně dobře nabíhajícího Jirku Kurka, který s přehledem nabídnutou šanci využil – 1:1!

Do druhého poločasu jsme nastupovali s cílem předvést lepší výkon a samozřejmě také dát další branky. No a z druhého poločasu neuběhly ani dvě minuty, když neskutečnou minelu vyrobil domácí stopér, který ztratil míč, no a opět David Snop vyslal kolmicí do šance Matěje Čmejlu, který nezaváhal a s přehledem uklidil míč k tyči domácí brány – 1:2!

Do konce utkání ale zbývala ještě spousta času…dost se přitvrdilo, domácí se nechtěli s tímto stavem smířit, my samozřejmě jsme chtěli naše vedení pojistit další brankou. Šancí ale moc nebylo…největší přišla v 85. minutě a dostali se do ní domácí – bylo ale až neuvěřitelné, jak s ní naložili!!! A když jsme už přežili tento moment, pak jsme ještě takticky 3x vystřídali a byl konec… na výsledku 1:2 se už nic nezměnilo.
Za odpovědný a bojovný výkon si zaslouží uznání celé mužstvo. Nutno poznamenat, že domácí byli těžkým a kvalitním soupeřem a o to více si musíme tohoto vítězství cenit!

Tachovský deník:
http://tachovsky.denik.cz/fotbal_region/nadeje-domacich-na-bodovy-zisk-pohrbil-tusl-20130414.html

V příštím kole nás čeká na domácím hřišti v neděli 21. 4. od 10.15 hod. jeden ze dvou našich dosavadních přemožitelů – SK Chrást .