Prezident Chrástu: Pozor na Doubravku!

Zajímavý pohled na odehrané utkání Admira – Chrást nám poskytl prezident našeho soupeře Ing. Luděk Vokoun. „Kdyby se hrálo na krásu, skončilo by utkání asi remízou, nebo bychom ho těsně vyhráli. Jenže na rozdíl od Admiry jsme jejího výborného brankáře fakticky neohrozili, kromě Kovaříkovy šance, která skončila střelou nad břevno. Naši kluci si přijeli v omlazené sestavě zahrát fotbal, někteří teprve sbírají první divizní zkušenosti. Od některých domácích hráčů pak slyšeli slova uznání i názor, že porážka o čtyři góly je pro nás hodně krutá.

Rozhodčí vedli zápas objektivně, což se nám v divizi tak často nestává. Za stavu 2:0 pro domácí hlavní rozhodčí neposoudil faulovou situaci před brankou domácích jako prohřešek proti pravidlům, na druhé straně pískl za podobný zákrok faul a penaltu proti nám. Troufnu si tvrdit, že za stavu 2:1 by se Admira o výsledek nakonec hodně třásla. Na to, že chce kopat ČFL, nás v utkání nepřehrála, což bylo možná způsobeno i tím, že jí chyběli záložníci Čmejla, Snop a Majer. Nám zase nehrál zkušený útočník Smíšek, zraněný v Rokycanech. Trochu nás překvapilo, že lídr tabulky za stavu 3:0 jen bránil a betonoval. Výsledek 4:0 myslím neodpovídá předváděné hře obou týmů, ale takový už je fotbal. A tak máme srovnané účty na 4:4.

Rád dodám, že na Admiře je krásné hřiště v hezkém sportovním areálu. V historii našeho klubu to je nejmodernější a nejpěknější stadion, na kterém Spartak Chrást dosud kdy hrál. Jen bych čekal víc diváků.

Admira teď pojede do Plzně na Doubravku. Čeká ji nejtěžší zápas, jaký na jaře v divizi zatím hrála. Pokud tam bude hrát tak, jako proti nám, troufnu si tvrdit, že prohraje. Doma sice na podzim Doubravku hladce porazila 4:1, ale pozor! Teď je to docela jiný tým, přes zimu hodně posílený o zkušené fotbalisty z vyšších soutěží. Proti Tachovu Doubravka hrála doma velmi dobře a po zásluze vyhrála 3:1. Pokud by Admira přijela na její hřiště tak, jako na podzim k nám, prostě na venkov pro jisté body, stane se jí něco podobného, jako na podzim u nás v Chrástu. Na druhou stranu – Doubravka je náš nejbližší regionální rival, a tak bychom uvítali, kdyby Admira na jejím hřišti uspěla. Pak by naše vysoká prohra v Kobylisích zase vypadala trochu jinak.“

K tomu trenér Admiry Jiří Tesař: „O kvalitách Doubravky vím, tým sleduji a mám informace jak od trenéra Tachova pana Bečky, tak i od trenéra Chrástu pana Michálka. Jestli s něčím na její hřiště pojedeme, pak to zcela určitě nebude podcenění a žádné nosy nahoře. Kvůli zdravotním důvodům zase nebudeme zcela kompletní, ale připravíme se odpovědně na velmi těžkého soupeře.“

-api-