Derby rozhodl Paťha přesnou hlavičkou a excelentní trefou z dálky FK Admira Praha – FC Přední Kopanina 2:0 (2:0)

FK Admira Praha - FC Pøední Kopanina 2:0, Divize A, 05.05.2013

Nepodcenit ani na vteřinu. To bylo motto, se kterým šlo naše mužstvo do pražského derby. Utrápené páteční vítězství lídra prvoligové tabulky Plzně nad posledními Českými Budějovicemi bylo dostatečným varováním. A hosté ze severozápadního konce Prahy vůbec nepřipomínali tým už odsouzený k pádu do Pražského přeboru. Konec konců, ve Štěchovicích, které pomýšlejí na postup do ČFL, dokázali uhrát nečekanou plichtu 2:2!
Všechno rozhodl Paťha. Otevřel skóre, přidal nádherný druhý gól, byl jako první hráč v utkání napomínán a vůbec byl nejvíc vidět.
Domácí kapitán Martinic nedal po celou dobu dýchat bombarďákovi Kopaniny Strnadelovi a ještě stihl útočit a spálit dvě gólové šance.
Brankář Víšek pak udržel své už šesté jarní čisté konto.
Hosté odvedli poctivý, bojovný výkon a deset minut před koncem jim chybělo jen deset centimetrů ke snížení skóre. Pak by měla Admira ještě nervy!

Důležité okamžiky utkání

O první vzrušení se postaral ve 3. minutě Paťha. Jeho přímý kop z 25 metrů gólman hostí Švarc chytil. To se Marek teprve zastřeloval.

V 17. minutě už to přišlo. Na Zahálkův roh zprava si naběhl právě Paťha a přesnou hlavičkou otevřel skóre – 1:0. Marek se v tomto ročníku divize trefil vůbec poprvé.

Za dvě minuty ovšem mohlo být srovnáno! Hostující Novák poslal míč na Vika, ten našel ve vápně Strnadela a kopaninský střelec „z první“ mířil metr vedle tyče.

Ve 22. minutě chytil brankář hostí Švarc Martinicovi po dalším dobře kopnutém rohu Zahálky stoprocentní šanci. Za minutu pálil nebezpečně Majer. Těsně vedle.

Ve 27. minutě pálil hostující Vik. Strnadel zkušeně balon lízl hlavou, čímž změnil jeho směr, ale Víška nepřemistroval.

Ve 34. minutě Víšek podcenil lehký centr a míč mu uklouzl na roh. Tím začala pětiminutovka zmatků v naší defenzivě. Už za minutu pálil z ložené šance Novák. Víšek svou chybičku stoprocentně napravil a kopaninskou gólovku chytil.

Za další dvě minuty se po naší chybě ocitl v šanci hostující Krupička. Vypálil těsně vedle horního růžku. To byly chvíle, kdy jsme si koledovali o gól.

Kopanina však nedala – a tak dostala. Ve 40. minutě napřáhl z dobrých 25 metrů Paťha, a pokud seděl v nejhornějším koutku hostující branky nějaký pavouček, mazal rychle pryč, protože Marek balon poslal nechytatelně právě tam – 2:0.

Dvě minuty poté se do sólového ataku admirácké branky dostal agilní Novák, Víšek ovšem bravurně vyrazil na roh.

Po přestávce stála za zaznamenání až Kurekova utěšená rána v 51. minutě. Brankář Švarc se však překvapit nenechal. Za pouhou minutku poslal Mamurov do brejku Kureka, ten se zbavil dotírajícího Háši a přihrál do jasné šance Kokoškovi. Robert však bohužel střílel metr vedle.

Další zajímavý moment přišel v 53. minutě. To si na Zahálkův centr zleva naběhl Mamurov, jenže jeho bomba prosvištěla vysoko nad břevnem do zámezí.

Čtyři minuty poté dala Kopanina zase najevo, že by přece jen ráda pokazila Víškovi čisté konto. Čihák se pokusil z 25 metrů přelobovat strážce naší branky, což se mu taky podařilo. Přeloboval ovšem i břevno a míč dopadl shora na napnutou síť.

V 63. minutě obral Martinic o míč Nováka a vydal se na sólo přes půl hřiště. To zakončil jedovatou střelou – vedle.

Za čtyři minuty se blýskl opět Martinic. Prudkým, přesným nákopem na padesát metrů vyslal do brejku Petra. Ten pláchl hned triu kopaninských zadáků a tváří v tvář brankáři Švarcovi mířil – taky vedle.

V 71. minutě našel Brůžek v nadějné pozici Majera. Ten, ač atakován kapitánem hostí Brabcem, stačil vystřelit. Vedle…

V 73. minutě střílel z přihrávky Průši hostující Krupička, leč přestřelil břevno.

Za minutu mohl zvýšit stav z Kurekovy nahrávky Petr. Gólman Švarc ho ovšem vychytal…

V 81. poslední nadějná akce Kopaniny: Strnadel se prosadil přes Mamurova a přiklepl do dobré pozice balon Průšovi. Ten vypálil přesně. Naštěstí Brůžek míč lehce tečoval – na tyč. Zachránil tak Admiře čisté konto!

V 83. minutě jsme přáli Paťhovi hattrick, když se postavil k přímému kopu z dvaceti metrů. Jeho přesnou ránu k tyči ale gólman hostí Švarc chytil.

A protože v závěru skončila nadějná akce po ose Komínek – Petr – Kurek jen míčem odvráceným hostující obranou na roh, zaknihovali jsme si do análů další výhru v derby nad Kopaninou. Tentokrát 2:0.

FK Admira: Víšek – Mamurov, Martinic (K), Brůžek, Paťha – Majer (77. Komínek), Snop (90. Ondrůšek), Kokoška, Zahálka – Kurek, Birma (66. Petr). Trenér Jiří Tesař.

FC PK: Švarc – Vik, Brabec (K), Háša, Janda – Peclinovský (46. Valenta), Čihák, Krupička (82. Ardelt), Průša (86. Santler) – Novák – Strnadel.

Rozhodčí Kramlová – Rejžek, Hrkal.

ŽK: 1:1 (Paťha – Vik)

Přihlížela pěkná návštěva – 252 diváků. Zčásti to bylo dáno i přítomností rodičů kluků z přípravek Admiry a Kopaniny, které o přestávce sehrály uprostřed hřiště pěkný minizápas.

Autorem je Michal Jalovec

Foto Svatopluka Samlera.
Za poskytnutí děkujeme.

Pohledem trenérů

Jiří Tesař (Admira): „Těžký zápas! Proti týmům ze spodních pater tabulky se vždy hraje obtížně. Bojovali jsme naplno, byli jsme lepším týmem. První gól jsme vstřelili po standardní situaci, druhý krásnou střelou napříč vápnem. O přestávce mezi oběma poločasy jsme v kabině na mužstvo apelovali, aby nikdo nic nepodcenil, aby všichni hráli dál zodpovědně, připomněli jsme i ligový zápas Plzně s Českými Budějovicemi. Měli jsme cíl přidat ještě třetí gól, což se nám nepodařilo, ač jsme měli tři stoprocentní šance. Soupeř zahrozil po dvou našich chybách, ovšem díky zkušenému brankáři i obraně jsme obě nebezpečné situace zvládli. Vyhráli jsme zaslouženě, ovšem kdo čekal výsledek 10:0, ten se ho mohl těžko dočkat. Dvoubrankovou výhru bereme, máme tři body a jedeme dál..“

Martin Kuchař (FC PK): „Jeli jsme na hřiště týmu, který vede tabulku, je dlouhodobě konsolidovaný, a i když se mu v posledních zápasech herně příliš nedařilo, stejně dokázal vstřelit branky a vyhrát. V první půli proměnila Admira dvě šance, které měla, a tím zápas rozhodla. Ve druhé půli už jsme hráli vabank, a tak se v naší obraně objevilo pár okének. Další gól už jsme nedostali, ale sami jsme taky neskórovali, i když k tomu nebylo daleko.“

Ostatní výsledky a tabulka zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&typ=1&pozice1=5

Naši střelci
Po XXIV. kole

15 – Birma (7 doma + 8 venku);
6 – Zahálka (5 + 1);
5 – Majer (4 + 1);
4 – Snop (1 + 3), Vosický (2 + 2), Kokoška (2 + 2), Petr (4 + 0);
3 – Čmejla (1 + 2);
2 – Kurek (0 + 2), Paťha (2 + 0), Komínek (2 + 0);
1 – Hloušek (0 + 1), Brůžek (0 + 1), Martinic (0 + 1), Ondrůšek (1 + 0).
Jeden vlastní gól si vstřelilo Nové Strašecí.

Diváci na Admiře

275 – Admira v. Aritma (6:1)
252 – Admira v. P. Kopanina (2:0)
230 – Admira v. Chrást (4:0)
220 – Admira v. Tachov (0:0)
210 – Admira v. Štěchovice (0:0), středeční dohrávka
170 – Admira v. Táborsko B (1:1)
160 – Admira v. Hořovicko (4:2)
150 – Admira v. Roudné (3:2)
110 – Admira v. Nové Strašecí (2:1)
100 – Admira v. Český Krumlov (2:0), UMT Prosek
90 – Admira v. Doubravka (4:1), hřiště Hovorčovická, Admira v. Rokycany (3:0), UMT Satalice

A teď další pražské derby! V sobotu 11. května jedeme do Vokovic na Aritmu, kterou jsme na podzim doma přehráli 6:1. Hrát se bude v 10.15.