Derby jsme zvládli díky proměněné Snopově penaltě SK Aritma Praha – FK Admira Praha 0 : 1 (0:1)

25. kolo – divize A, Aritma – Vokovice, sobota 11. 5. 2013

Branka: Snop z penalty – 39. minuta

Rozhodčí: Jiří Kříž – Viktor Paták, Martin Košař

Delegát FAČR: Roman Stančík

Sestavy obou mužstev:

SK Aritma: Kudrnáč – Weiss, Sailer, Rožánek, Preisler, Štumpf, Pánek, Hrabák, Pivrnec, Rybka, Ludvík (Sýkora, Kaľata, Bulíček, Bilas, Prošek, Krayzel). Trenér: Tomáš Kubr.

FK Admira: Víšek – Mamurov, Martinic, Brůžek, Paťha – Majer (Ondrůšek), Kokoška, Snop, Kurek – Birma, Petr (Komínek). Připraven byl ještě: Jungr (G) a dorostenec Bár. Trenér: Jiří Tesař

Už v pátek, kdy celý den vydatně pršelo, to vypadalo na UMT, a do sobotního dopoledne se na tom bohužel nic nezměnilo. I když noc už nebyla na déšť tak bohatá, stejně hřiště ve Vokovicích bylo dost podmáčené, takže se skutečně hrálo na „už dost jeté umělotině“. To samozřejmě není žádná výmluva, terén byl pro obě mužstva stejný a chtě-nechtě museli jsme se s tím vyrovnat.

Možná to byl terén, možná užší hřiště – v celém utkání ale moc fotbalu vidět nebylo, a to z obou stran. Nechybělo nasazení, byly tam patřičné emoce, domácí by rádi alespoň částečně vrátili podzimní debakl, naši hráči samozřejmě chtěli pokračovat v dlouhé šňůře bez porážky.

Nakonec jsme další 3 body „ukopali“ – jedinou branku jsme dosáhli po nešikovnosti domácího obránce, který ve vlastním velkém vápně zahrál ve 39. minutě rukou a následnou penaltu s přehledem proměnil David Snop. Nedá se říct, že by další šance nebyly, ale už nám nebylo souzeno. Obdobně dopadli i domácí hráči, takže nakonec jsme se radovali z hubeného vítězství my – hubené sice bylo, ale nakonec může mít cenu zlata!

I když to nebylo moc „fotbalově“ na koukání, můžeme konstatovat, že po dosažení vedoucí branky naši borci i přes velkou snahu domácích s přehledem uhájili své vedení a dotáhli utkání do vítězného konce!!!

Podle webových stránek www.aritma.cz přihlíželo 150 diváků.

Ostatní výsledky a tabulka zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&typ=1&pozice1=5

Naši střelci
Po XXV. kole

15 – Birma (7 doma + 8 venku);
6 – Zahálka (5 + 1);
5 – Snop (1 + 4), Majer (4 + 1);
4 – Vosický (2 + 2), Kokoška (2 + 2), Petr (4 + 0);
3 – Čmejla (1 + 2);
2 – Kurek (0 + 2), Paťha (2 + 0), Komínek (2 + 0);
1 – Hloušek (0 + 1), Brůžek (0 + 1), Martinic (0 + 1), Ondrůšek (1 + 0).
Jeden vlastní gól si vstřelilo Nové Strašecí.

V příštím kole nás čeká na domácím hřišti v neděli 19. 5. od 10.15 hod. SK Benešov.