Už je to jisté! Po deseti letech budeme opět hrát ČFL! Admira – SK Benešov 3:1 (0:1)

Benešov přijel hrát fotbal a chtěl na Admiře překvapit. „Povedlo“ se mu to dvakrát. Ve 37. minutě hrubým, skoro likvidačním faulem Večery na Kureka přímo před tribunou, za který sudí Kubec okamžitě tasil červenou kartu. Podruhé zaskočil admirácký tým i hlediště gólem Hrubého do šatny, který nám tak trochu pokazil jinak slavnostní náladu. O tu se postaralo krásné počasí a hlavně patronka utkání Jitka Konířová, vedoucí závodnice Mezinárodního mistrovství ČR v jízdě na čtyřkolkách a úřadující mistryně Moravy, která zápas zahájila čestným výkopem.
Tři góly ve druhé půli ale vrátily všem admirákům barvu do tváří a do tabulky nám přinesly další tři body.
Jitka Konířová si pak na svém závodním stroji KTM 505, který představila divákům, spolu s naším týmem užila bouřlivou oslavu vítězství.

Nejpodstatnější momenty zápasu

Již zmíněný nevybíravý faul benešovského Večery na Kureka ve 37. minutě znamenal, že Středočeši hráli od té chvíle o deseti. Což ovšem nemusí být nutně výhoda pro tým hrající o jedenácti – viz prohra vysoce favorizované Plzně s oslabenou Slavií.

Chyba naší defenzivy ve 45. minutě. Z ní rezultovala standardka, kterou přesně zahrál Turek na protější tyč a tam zakončil taky přesně Hrubý – 0:1.

Faul Borkovce na Majera v 51. minutě. Hostující hráč sestřelil uvnitř velkého vápna vysokou nohou Majera, nikdo z hostí neřekl ani popel a Snop penalty ovládá – k tyči 1:1.

Druhá minela našich zadních řad v 57. minutě, kdy se agilní Středočech Němec protlačil k míči, zprava našel zcela neobsazeného spoluhráče Borkovce a jen fotbalový pánbůh ví, jak se mohlo stát, že útočník hostí minul zcela prázdnou branku. To bylo pro náš tým vážné varování!

Nadcházela poslední patnáctiminutovka a hosté už patrně přemýšleli o zisku bodu. Jenže v 75. minutě kopl Snop nebezpečně roh, míč doputoval k Martinicovi a ten se trefil přesně k tyči – 2:1. Nebudeme tajit, že jsme si oddechli!

V závěru hosté zkoušeli s výsledkem ještě něco udělat, ale udělala to za ně Admira. V 81. minutě kopl opět Snop falšovaný roh, Birma hlavičkoval do břevna a pro Majera už nebylo žádným mimořádným problémem dorazit balon do sítě – 3:1.

A mohli jsme vyhrát ještě vyšším rozdílem, když hned v 82. minutě Martinic vyslal dlouhým pasem do sóla Petra. Toho však bohužel pro nás vychytal benešovský gólman Stareček.

Po závěrečném hvizdu sudího Kubce následovala tradiční děkovačka mužstva s věrnými fans a pak už shora popsaná oslava s patronkou utkání na jejím závodním stroji.

ČFL se nám hodně přiblížila a šance na návrat po deseti letech je převeliká.

FK Admira: Víšek – Mamurov, Martinic (K), Brůžek, Paťha – Majer (86. Komínek), Snop (83. Zahálka), Kokoška, Kurek – Birma (86. Jackl), Petr. Trenér Jiří Tesař.

SK Benešov: Stareček – Křivohlavý, Hrubý, Žák, Večera – Borkovec (85. Kováč), Komárek, Braný, Horváth (85. Prikner) – Němec, Turek (K). Trenér Miroslav Beran.

Rozhodčí Kubec – Grimm, Šauflová.

ŽK: 2:1 (Snop, Martinic – Němec)
ČK: 0:1 (37. Večera)

Přihlíželo 230 diváků.

Hodnocení z pohledu trenéra

Jiří Tesař (Admira): „Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř. Každý zápas je s blížícím se postupovým finišem psychicky náročný, taky tentokrát byla v naší hře určitá stopa tíhy. Prvních deset minut jsme hráli jako svázaní, pak už jsme byli lepší, měli jsme několik šancí, ovšem zbrklostí jsme je spalovali. Ve 37. minutě byl správně vyloučen hráč hostí za likvidační zákrok na Kureka. Z chyby v naší obraně v posledních vteřinách první půle přišla standardka, což soupeř potrestal gólem.
Ve druhé půli už hrál Benešov zataženě, na jednoho útočníka. Po vyrovnání z penalty se na naší straně zase dostavila jakási křeč. Po naší druhé hrubé chybě v obraně soupeřův hráč netrefil prázdnou branku. Naopak Martinic zakončil po rohu přesně a vstřelil tak vítězný gól na 2:1. Brzy jsme přidali třetí gól a potom už nebylo co řešit. Musím klukům poděkovat, hrát v téhle psychické zátěži není nic snadného. Teď už k absolutní jistotě postupu potřebujeme jediný bod. Příště nás čekají Štěchovice, kam určitě nepojedeme s cílem uhrát tam potřebnou remízu. Na hřiště pokaždé jdeme s cílem vyhrát a jinak to nebude ani na štěchovickém trávníku.“

Miroslav Beran (Benešov) se pro Benešovský deník vyjádřil takto: „První půli jsme sehráli perfektně a mužstvo za plnění pokynů zaslouží pochvalu. Vyloučení naši hru ovlivnilo, museli jsme více uvolnit zahuštěný střed, přesto jsme akce soupeře zastavovali a centry dobře sbíral Stareček. Navíc jsme v 45. minutě po dobře zahraném trestném kopu otevřeli skóre. Ve druhé půli jsme chtěli hrát stejně, i když jsme věděli, že to bude čím dál tím těžší. Penalta byla dost přísná. Poté Borkovec netrefil prázdnou branku a v závěru jsme dvakrát po standardkách dostali góly. Prohrát 1:3 je neadekvátní, i když měli domácí převahu, my měli taky šance a mohli i remizovat. Mužstvo zápas odmakalo, takhle koncentrovaně a organizovaně jsme dlouho nehráli.“

Ostatní výsledky a tabulka zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&typ=1&pozice1=

Za poskytnuté snímky děkujeme Svatopluku Samlerovi

Foto Michal Jalovec, FK Admira

Naši střelci

Po XXVI. kole

15 – Birma (7 doma + 8 venku);
6 – Snop (2 + 4), Zahálka (5 + 1), Majer (5 + 1);
4 – Vosický (2 + 2), Kokoška (2 + 2), Petr (4 + 0);
3 – Čmejla (1 + 2);
2 – Kurek (0 + 2), Martinic (1 + 1), Paťha (2 + 0), Komínek (2 + 0);
1 – Hloušek (0 + 1), Brůžek (0 + 1), Ondrůšek (1 + 0).
Jeden vlastní gól si vstřelilo Nové Strašecí.

Diváci na Admiře

275 – Admira v. Aritma (6:1)
252 – Admira v. P. Kopanina (2:0)
230 – Admira v. Chrást (4:0), Admira v. Benešov (3:1)
220 – Admira v. Tachov (0:0)
210 – Admira v. Štěchovice (0:0), středeční dohrávka
170 – Admira v. Táborsko B (1:1)
160 – Admira v. Hořovicko (4:2)
150 – Admira v. Roudné (3:2)
110 – Admira v. Nové Strašecí (2:1)
100 – Admira v. Český Krumlov (2:0), UMT Prosek
90 – Admira v. Doubravka (4:1), hřiště Hovorčovická, Admira v. Rokycany (3:0), UMT Satalice

A teď do Štěchovic. Utkají se dva týmy, které sousedí v tabulce. Admira vede, Středočeši jsou druzí. Hrát se bude v neděli 26. května od 17.00. Půjde jen o prestiž, protože Štěchovice už nás v žádném případě nemohou sesadit z prvního místa tabulky.