Naši Panteři vyhráli E.ON Junior Cup v Blatné!

Turnaj desetiletých fotbalistů E.ON Junior Cup zná už desátého postupujícího do zářijového Velkého finále. V jihočeské Blatné, která hostila deváté kolo, vyhrál tým FK Admira Praha. O turnaj v krásném fotbalovém areálu byl mezi diváky velký zájem.

Hráči i diváci se vyřádili na atrakcích v rámci doprovodného programu. Rodiny se utkaly v E.ON Rodinném turnaji.

Děti bavily zajímavé disciplíny v E.ON Fotbalovém parku. Soutěžily v přesnosti střelby, srážely kuželky a změřily si také rychlost vystřeleného míče. Nechyběl ani Energy Freestyle fotbálek. Divákům se líbila exhibice míčových kouzelníků Petra Karáska a Miroslava Sosnara s parádními triky.

V doprovodném programu nechyběly jízdy na elektrických koloběžkách a na Segway. Návštěvníci turnaje dostali informace o alternativních pohonech na CNG a elektro. Zájemci si vyzkoušeli elektromobil smart.

Hostem turnaje a ambasadorem projektu E.ON Rodinný fotbálek byl útočník SK Dynamo České Budějovice Ivo Táborský. „Celý ten nápad je úplně úžasný, pro děti je tady spousta atrakcí a když nehrají zápasy, můžou se tu vyřádit,“ řekl Ivo Táborský.

Ve finále turnaje se utkala Admira Praha se Slavojem Podolí. Šlo o souboj týmů, které vyhrály základní skupiny. Od začátku ale měla navrch Admira, která si rychle vytvořila pětibrankový náskok. Podolí do přestávky snížilo na 8:4. Ve druhé půli si důraznější fotbalisté Admiry náskok udrželi a ještě ho zvýšili. Favorit vyhrál 14:8 a tak na hřišti mohli slavit.

„Já bych kluky pochválil za bojovný, týmový výkon. Myslím si, že byli pohyblivější, fotbalovější a daleko lepší na míči,“ řekl nadšený trenér Admiry Dušan Sochor. Admira je už desátým postupujícím týmem v E.ON Junior Cupu. „Postup do velkého finále byl náš velký sen,“ dodal Sochor.

Mezi brankáři se nejvíce líbily výkony Patrika Matěky z Admiry Praha. „Moc jsem s tím nepočítal, ale kluci mi říkali, že chytám dobře, a že mám šanci,“ uvedl Matěka.

Energetická společnost E.ON rozdala hodnotné ceny nejen nejlepším týmům a jednotlivcům. Každý účastník turnaje si odnesl značkový míč PUMA a další dary.

elkové pořadí turnaje:

1. FK Admira Praha
2. AFK Slavoj Podolí
3. FK Meteor Tábor
4. TJ Blatná
5. FK Junior Strakonice
6. Hradiště
7. TJ Vitějovice
8. FK SIKO Čimelice
9. TJ Sokol Bělčice
10. FK Chelčice
11. TJ Dražejov
12. FK Vodňany

Nejlepší střelec: Ondřej Vlach – 25 gólů (AFK Slavoj Podolí)

Nejlepší brankář: Patrik Matěka (FK Admira Praha)

Nejlepší hráč: Ondřej Vlach (AFK Slavoj Podolí)

Zdroj: jihoceskyfotbal.cz